Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Polska to kraj bohaterów PDF Drukuj

Polska to kraj bohaterów

W setną rocznicę odzyskania niepodległości Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska zaprosiła uczniów województwa łódzkiego do udziału w konkursie pt. „Polska to kraj bohaterów. Który z nich w ciągu ostatnich 100 lat miał, Twoim zdaniem, największy wkład w naszą niepodległość?”. Marta Piestrzyńska, uczennica klasy VIII, zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 18 września w Biurze Poseł na Sejm RP Anny Milczanowskiej w Radomsku. Marta napisała esej o Ignacym Janie Paderewskim pod okiem p. Moniki Stachurskiej.
Gratulujemy!

 
Historia jabłka rozpoczęła się w raju PDF Drukuj

Historia jabłka zaczęła się w raju

Uczniowie naszej szkoły, którzy uwielbiają malować, przygotowali swoje prace na kolejny konkurs plastyczny. Tym razem tematem prac było jabłko w niestandardowej formie. Niczym nieograniczoną wyobraźnię na temat jabłka przelali na papier: Julia Biegańska, Wiktoria Świątkowska, Nina Matyskiewicz, Aleksandra Łuczyńska, Nadia Mikulska, Kinga Kraska, Zuzanna Nowak, Natalia Szmelcuch, Sylwia Gajda, Marysia Kucharska, Magdalena Komuńska, Ania Famulska, Marta Gajecka, Dominika Kazimierczak oraz Kacper Szczukocki. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Festiwalu Sztuki Jabłka 2018 r. Zapraszamy do podziwiania prac w galerii zdjęć. Należy wspomnieć, że uczniowie mieli tylko 48 godzin na przygotowanie swoich prac.

 
Zbiórka przyborów szkolnych PDF Drukuj

Zbiórka przyborów szkolnych

„100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na Stulecie Odzyskania Niepodległości”
W dniach od 18 do 21 września 2018 r. w naszej szkole zostanie przeprowadzona zbiórka przyborów szkolnych dla polskich dzieci i młodzieży uczących się w polskich szkołach na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Zbieramy artykuły biurowe piśmiennicze (gumki, ołówki, długopisy, kleje, kredki cyrkle, linijki, mazaki, temperówki itp.), artykuły papiernicze (ryzy papieru, kolorowe bloki, zeszyty, bloki rysunkowe itp.), a także inne przedmioty wykorzystywane przez uczniów w szkole (piórniki, plecaki itp.)
TO MAŁY GEST, A ZNACZY TAK WIELE!
POMAGAĆ KAŻDY MOŻE, POMÓŻ I TY!
UCZNIOWIE KLASY VIII

 
Wycieczka do Przedborskiego Parku Krajobrazowego PDF Drukuj

Wycieczka do Przedborskiego Parku Krajobrazowego

12 września 2018 r. uczniowie kl. Va i Vb oraz kilkoro uczniów z klas czwartych pod opieką p. Ilony Jagusiak, p. Edyty Malinowskiej i p. Moniki Stępczyńskiej udali się do Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie rezerwatu „Bukowa Góra” i „Murawy Dobromirskie” wysłuchali prelekcji na temat form ochrony przyrody, poznali rośliny chronione występujące na terenie parku, podziwiali przepiękne okazy skał, drzew, krzewów, grzybów. Dużo wysiłku kosztowało wszystkich wejście na najwyższą górę w województwie łódzkim „Fajna Ryba”, skąd rozciągały się przepiękne krajobrazy. Tradycyjnie już ognisko z kiełbaskami zakończyło nasze spotkanie z Przedborskim Parkiem Krajobrazowym.

 
Zbieramy plastikowe nakrętki – pomagamy Adrianowi! PDF Drukuj

Zbieramy nakrętki dla Adriana

W ubiegłym roku szkolnym zebraliśmy ponad 500 kg nakrętek na rehabilitację Adriana. Rekordzistą w zbiórce był Paweł Miętkiewicz (obecnie uczeń klasy VII), który zgromadził aż 37,5 kg. Dzielnie wsparli go: Miłosz Kmieciński - 35 kg, Kinga Grabarz - 30 kg i Maciek Bartkiewicz - 22 kg.
Czy w tym roku szkolnym padnie kolejny rekord?

Wkręćcie w pomaganie swoich krewnych i znajomych, bo warto pomagać!!

 
« PoczątekPoprzednia11NastępnaOstatnie »

Strona 11 z 11
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości