Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Pasowanie na ucznia

 Pasowanie na ucznia 2023

27 października 2023 r. pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej. Podopieczni p. Magdaleny Paździej zdali egzamin z wiedzy oraz umiejętności i zostali pasowani przez p. dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej w Drużbicach.

 
Kasztanobranie - jesienne pomaganie

 Kasztanobranie

714,5 kg kasztanów zebrała społeczność naszej szkoły podczas kilkudniowej akcji „Kasztanobranie dla Krzysia”. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel Szkolnego Klubu Wolontariatu i ruszyli z pomocą. Szczególnie chcemy wyróżnić Wiktorię Kupś z PP1 i jej rodziców za dostarczenie 80 kg kasztanów, Wiktorię Grodzką z „0” i jej mamę (75 kg), Szymona Famulskiego z kl. V (59 kg), Martynę Lankamer z kl. VIII i jej mamę (54 kg) oraz Oliwię Barańską z kl. VI (51 kg). Kasztany zostały już dostarczone do rodziny chłopca. Przypominamy, że przyczynią się one do wsparcia leczenia i rehabilitacji Krzysia, który cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. 
Bardzo dziękujemy Przewodniczącemu Rady Rodziców p. Arkowi Myślińskiemu za zorganizowanie transportu.
Dobro wraca!

 
Wyśpiewać dziś chcemy życzenia...

 DEN 2023

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali w tym roku uczniowie klas II i III. Zaprezentowali scenki z życia szkoły, złożyli pracownikom oświaty piękne życzenia ubarwione wesołymi piosenkami.

 
Ćwiczymy ortografię z Janem Gutenbergiem

 Ćwiczymy ortografię

Kolejne zadanie programu „Polak ma essę!” przypadło naszym piątoklasistom. Wykonane przez siebie stemple z ziemniaków wykorzystali do utrwalania pisowni wyrazów z „ó” i „u”. Podzieleni na małe grupy zmierzyli się z zadaniem ortograficznym, a następie odgadnięte wyrazy „wystemplowali” na specjalnych kartach. Twórcze zadanie dostarczyło im wiele emocji, a praca w małych grupach przyniosła ciekawe efekty.

 
Papieskie kremówki

 Papieskie kremówki

W niedzielę, 15 października 2023 roku, z okazji XXIII Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia” wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali przed kościołem świętego Rocha w Drużbicach papieskie kremówki. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnego Koła Caritas oraz formację wolontariuszy Caritas.  Wolontariusze włączyli się także w zbiórkę środków do puszek na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych, niezamożnych osób z małych miejscowości.

 
Polak ma essę!

 Polak ma essę!

Uczniowie naszej szkoły realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Polak ma essę!”. „Essa” to wyraz zaczerpnięty ze słownika młodzieżowego. To coś łatwego, co przychodzi bez trudu, dlatego że jesteśmy wyluzowani.

Więcej…
 
Spotkanie z Małym Księciem

 Spotkanie z Małym Księciem

 

11 października 2023 r. uczniowie klas VI – VIII odwiedzili Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, aby obejrzeć spektakl „Mały Książę” na motywach opowieści Antoine’a de Saint – Exupery’ego.

Więcej…
 
Narodowe Czytanie 2023

 Narodowe Czytanie 2023

14 września w Świetlicy Wiejskiej w Drużbicach miała miejsce 12 odsłona ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Tym razem przenieśliśmy się w piękne nadniemeńskie okolice, do dworu rodziny Korczyńskich i siedziby Bohatyrowiczów, bohaterów utworu Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Więcej…
 
Zarządzenie Dyrektora

 

 

 
Zebrania z rodzicami

12 września 2023 r. (we wtorek)
zapraszamy rodziców naszych wychowanków
na spotkania z wychowawcami klas.
16:30 - punkty przedszkolne,
17:00 - klasy 0 - III,
17:30 - klasy IV - VIII.

 
Warto wiedzieć!

Studenci z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki opracowali dla uczniów ulotkę na temat omdleń.
Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka ich wystąpienia. 
Zachęcamy do zapoznania się.

ULOTKA

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 39
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości