Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Prezentacje szkół PDF Drukuj

Prezentacje szkół

1 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy VIII pod opieką p. Marioli Grzejszczak oraz wychowawczyni Moniki Stachurskiej udali się do II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie na VIII Prezentację Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego. Podczas tego wydarzenia szkoły chwaliły się swoją ofertą edukacyjną, a uczniowie mogli uzyskać w jednym miejscu informacje o wszystkich placówkach działających na terenie naszego powiatu oraz proponowanych przez nie kierunkach kształcenia.

 
Doskonale znają drogi Polaków do niepodległości PDF Drukuj

Konkurs historyczny

20 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Polaków drogi do niepodległości”, który miał na celu zainteresowanie uczniów historią, poszerzenie ich wiedzy historycznej dotyczącej ziem polskich w pierwszej połowie XIX wieku oraz integrację szkół powiatu bełchatowskiego.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Marta Piestrzyńska, Natalia Szumigaj i Karol Miłkowski (wszyscy z klasy VIII) pod opieką pani Moniki Stachurskiej.

Więcej…
 
Spotkanie z przedstawicielami policji PDF Drukuj

Spotkanie z policjantkami

20 marca 2019 r. uczniów klas VIII i VII odwiedziły policjantki, które opowiedziały o zagrożeniach, z którymi młodzi ludzie mogą spotkać się w przyszłości. Przedstawiły także niebezpieczeństwa związane z nadużywaniem alkoholu, zażywaniem narkotyków i paleniem papierosów. Uczniowie mogli również przekonać się za pomocą specjalnych gogli, jak widzi osoba po zażyciu środków uzależniających.

 
Żywa lekcja historii "Ku Niepodległej" PDF Drukuj

Żywa lekcja historii

19 marca 2019 r. w naszej szkole gościli przedstawiciele Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”, która zajmuje się propagowaniem historii eksperymentalnej. Goście zaprezentowali program pod tytułem „Ku Niepodległej”, przypomnieli  tragiczną historię naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów, poprzez powstania narodowe, aż do I wojny światowej uwieńczonej odzyskaniem niepodległości.

Więcej…
 
A może do "Herberta"? PDF Drukuj

A może do

19 marca uczniowie klas VII i VIII mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną VI LO  im. Z. Herberta w Bełchatowie. Placówka ta proponuje naukę w klasach o  profilach: humanistyczno-lingwistycznym lub matematyczno-przyrodniczym. Przedstawiciele liceum zaprezentowali uczniom wszystkie atuty tej placówki. Jednym z najważniejszych jest duża zdawalność matur.

Więcej…
 
Z wizytą w ZSP nr 3 PDF Drukuj

Z wizytą w ZSP nr 3

15 marca 2019 r. uczniowie klasy VIII i VII wzięli udział w dniu otwartym organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie. Mieli oni możliwość zaznajomienia się z ofertą edukacyjną placówki, ale również na własne oczy zobaczyli i bazę dydaktyczną  szkoły.

Więcej…
 
Wojewódzkie mistrzostwa LA PDF Drukuj

Wojewódzkie mistrzostwa LA

12 marca 2019 r. jedenastu młodych lekkoatletów z naszej szkoły brało udział w Indywidualnych Halowych Wojewódzkich Mistrzostwach LZS w LA w Spale. W zawodach uczestniczyło rekordowo dużo, bo aż 650 zawodników i zawodniczek z całego województwa. Maciejowi Bartkiewiczowi udało się wywalczyć srebrny medal w skoku wzwyż (1,55m).

Więcej…
 
Co dalej, ósmoklasisto? PDF Drukuj

Co dalej, ósmoklasisto?

Uczniowie naszych najstarszych klas już niedługo będą zmagać się z trudnym wyborem szkoły średniej. Aby pomóc w podjęciu tej decyzji 12 marca 2019 r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami dwóch szkół, którzy próbowali przekonać ich do wyboru reprezentowanej placówki. Jedną z nich był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, znajdujący się w Ksawerowie.

Więcej…
 
Ósmoklasiści przed trudnym wyborem PDF Drukuj

Wybory ósmoklasistów

11 marca uczniowie klas VII-VIII wzięli udział w spotkaniu z Panią Agnieszką Nagodzińską - Bociek z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bełchatowie. Podczas zajęć mogli zapoznać się z systemem rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz z dalszymi ścieżkami kształcenia.

Więcej…
 
Dzień Kobiet pod siatką PDF Drukuj

Dzień Kobiet pod siatką

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2019 r. w Gminnej Hali Sportowej w Drużbicach odbył się turniej LZS w piłkę siatkową dla uczniów szkół naszej gminy. Emocji nie brakowało. Zawodnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności w towarzyszącej wszystkim pozytywnej atmosferze. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna w składzie: Maciej Bartkiewicz, Klaudia Zgoła, Kinga Grzejszczak, Julia Biegańska, Antoni Buczyński, Paweł Miętkiewicz, Dawid Mazerant, Miłosz Grzejszczak oraz Dominik Szewczyk zajęła II miejsce.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w klasie VIII PDF Drukuj

Dzień Kobiet w klasie VIII

8 marca w ZSP w Drużbicach obchodzony był Dzień Kobiet. Świętowały wszystkie Panie, i te młodsze, i te starsze, ponieważ nasi uczniowie pamiętali o wszystkich kobietach.Szczególnie trudne zadanie mieli chłopcy z klasy VIII, bo jest ich tylko trzech. Młodzieńcy spisali się jednak na medal.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 10
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości