Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Być kobietą... PDF Drukuj

Być kobietą

Chłopcy z klas czwartych pamiętali o kobietach – tych dużych i małych -  w dniu ich święta. Były kwiaty i życzenia, a dla koleżanek dodatkowo zabawne konkursy. Takie dni, pełne uśmiechu, życzliwości i ciepłych słów, szczególnie się pamięta.

 
Wyginam śmiało ciało... PDF Drukuj

Madagaskar, musicalowa przygoda

„Madagaskar, musicalowa przygoda” to roztańczony spektakl, który 5 marca mieli okazję obejrzeć w Teatrze Muzycznym w Łodzi uczniowie klas IVa, IVb oraz Vb. Afrykańska przygoda rodem z tropików opowiada historię zwierząt z nowojorskiego zoo, które trafiły na zamieszkaną przez lemury wyspę - Madagaskar. A wszystko to przez zebrę - Marte’go, który zapragnął życia na wolności.

Więcej…
 
Pomaszerowały szlakiem powstańców styczniowych PDF Drukuj

Rajd szlakiem powstańców styczniowych

Z okazji 156 rocznicy wybuchu powstania styczniowego w dniu 10 lutego 2019 r. odbył się 19 Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. Jego celem było uczczenie bohaterów walczących o niepodległość Polski, poznanie historii powstania styczniowego, propagowanie patriotycznych wzorów, miejsc pamięci powstańców styczniowych. Trasa tegorocznego marszu wiodła z centrum Bełchatowa przez Grocholice, Oleśnik do Kurnosa Drugiego.

Więcej…
 
Szkolna zabawa choinkowa za nami PDF Drukuj

Zabawa choinkowa 2019

8 lutego 2019 r. w ZSP w Drużbicach odbyła się zabawa choinkowa. Do południa bawiły się dzieci najmłodsze, natomiast w drugiej części dnia z zabawy czerpali radość uczniowie klas starszych. Imprezę dla młodszych prowadziły profesjonalne animatorki, pod których przewodnictwem dzieci bawiły się świetnie. Oprócz tradycyjnych tańców nie obyło się bez ciekawych konkursów i wspólnych zabaw, w których dzieci chętnie brały udział. Nawet maluszki aktywnie uczestniczyły w przeciąganiu liny czy zabawach z chustą animacyjną. Jednak największą frajdę sprawiły im kolorowe balony, z których animatorki wykonały m. in. różne zwierzęta.

Więcej…
 
Kot - arcydziełem natury PDF Drukuj

Kot -arcydziełem natury

„Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury” – Leonardo da Vinci
Nasi uczniowie przygotowali kolejne prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: „Koty”. Konkurs ten wpisuje się w święto, mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. Ma uwrażliwić też ludzi na często trudny koci los. W Polsce pierwszy raz święto obchodzone było 19.02.2006 r. z inicjatywy Miesięczników „Kot” i „Cat Club Łódź”. O kotach można bez końca. Malowali i rysowali je m.in. Leonardo da Vinci, Paul Rubens, Gustav Klimt czy Frida Kahlo.

Więcej…
 
Kolejny rajd za nami PDF Drukuj

Kolejny rajd

1 i 2 lutego nasi uczniowie: Aleksandra Łuczyńska, Zuzanna Nowak, Julia Biegańska, Marta Gajecka, Martyna Gajda, Kinga Grzejszczak, Julita Łuczyńska,  Natalia Szumigaj, Karol Miłkowski i Maciej Bartkiewicz uczestniczyli w  XVII Piotrkowskim Zlocie Turystycznym PTSM. Organizatorzy imprezy postawili sobie trzy cele: szerzenie świadomości ekologicznej, promocję turystyki i aktywnego wypoczynku oraz promocję szkoły. W zlocie uczestniczyło 15 drużyn, liczących w sumie blisko 140 uczniów i ich opiekunów ze szkół podstawowych z bliższych i dalszych okolic Piotrkowa Trybunalskiego – Czarnocina, Drużbic, Łaznowa, Mierzyna (x2), Milejowa (x2),  Ręczna, Rozprzy, Sulejowa (x2), Szynczyc, Tomaszowa Mazowieckiego, Wodzina Prywatnego i Wolborza.

Więcej…
 
Ciekawy pomysł na świąteczne zda(e)rzenie PDF Drukuj

Świąteczne zd(e)arzenie

Nina Matyskiewicz zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim „Świąteczne zda(e)rzenie”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej. Celem konkursu było napisanie opowiadania związanego ze świętami Bożego Narodzenia, w którym musiało się znaleźć 11 wyrażeń w oryginalnej formie, m.in. wpadł jak śliwka w świąteczny kompot; tylko bombki wisiały niewzruszone; niepomny tego, ziewnął; długa broda tylko mu pomogła.
Jak piszą organizatorzy, ocena prac nie była łatwa. Były wśród nich teksty wzruszające, ale także bardzo zabawne.
Gratulujemy Ninie, że swoją pracą zainteresowała jury i życzymy jej kolejnych sukcesów.

 
Każdy ma coś, co może dać innym PDF Drukuj

Każdy ma coś, co może dać innym

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka uczniowie klasy VIII i V a pod opieką p. Moniki Stachurskiej, p. Ilony Jagusiak oraz p. Doroty Szrajer wybrali się z wizytą do pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Uczniowie zaprezentowali występ artystyczny. Wręczyli wszystkim własnoręcznie wykonane laurki z życzeniami oraz ozdoby z masy solnej, które wykonali na zajęciach plastycznych. Dodatkową niespodzianką dla seniorów były domowej roboty słodkości: pierniczki, babeczki, pączuszki oraz trzy ciasta.

Więcej…
 
Lapbooki o Rudym, Alku i Zośce PDF Drukuj

Lapbooki o Rudym, Alku i Zośce

„Kamienie na szaniec” to lektura, z którą zmierzyli się niedawno uczniowie klasy VIII. Treści, które chcieliby zapamiętać i przekazać innym, zaprezentowali w formie lapbooków, czyli teczek tematycznych, pełnych kieszonek, karteczek i książeczek o przeróżnych kształtach. Bardzo ciekawe prace ósmoklasistów można oglądać na tablicach szkolnego korytarza oraz w naszej galerii. Zapraszamy…

 
Czas na chwilę relaksu w towarzystwie rzymskich bogów i bogiń PDF Drukuj

Relaks w towarzystwie rzymskich bogów i bogiń

W życiu Rzymian religia odgrywała bardzo istotną rolę. Bogowie rzymscy nie schodzili jednak na ziemię i nie ukazywali swej postaci ludziom tak chętnie jak bogowie greccy. Nie pomagali człowiekowi bezpośrednio, nawet gdy mieli go przed czymś ostrzec. Wszystko co wiedziano o bogach to tyle, że trzeba im składać ofiary i nieustannie ich czcić.

Więcej…
 
Podziękowania z Kresów PDF Drukuj

Podziękowania z Kresów

Nikt nie ma wątpliwości, że nasza szkoła lubi pomagać. W ostatnim czasie dotarł do szkoły taki list :
Do wszystkich Darczyńców !
Wielką radość uczyniliście Kombatantom AK, NSZ, starszym Rodakom i polskim dzieciakom mieszkającym na Kresach. Ofiarowane przez Was świąteczne paczki, przybory szkolne trafiły dzięki naszej współpracy ze Stowarzyszeniem Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej do naszych Rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie, Białorusi i Ukrainie.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 4 z 10
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości