Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Tadeusz Kościuszko - obrońca konstytucji

 Dzień Patrona

28 kwietnia uczniowie klasy VI zaprosili społeczność naszej szkoły na uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to również okazja do przypomnienia zasług patrona naszej szkoły – Tadeusza Kościuszki, który był gorliwym obrońcą konstytucji i wolności.
„Wyszedł pan Kościuszko, w krakowskiej sukmanie,
Odkrył jasne czoło na to powitanie.
Odkrył jasne czoło, klęknął na kolana:
- Ślubuję Ci życie, Ojczyzno kochana!
Ślubuję Ci życie, ślubuję Ci duszę,
Za Bożą pomocą wolność wrócić muszę!”

 
Singing Kids

 Singing Kids

14 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Wadlewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Singing Kids”.

Udział w konkursie wzięły szkoły podstawowe z Mogilna Dużego, Ras, Dłutowa, Tuszyna, Wadlewa oraz Drużbic: 19 solistów oraz 6 zespołów. Naszą szkołę reprezentowali: solistka – Oliwia Barańska, zespoły – Merida i przyjaciele w składzie: Lidia Barańska, Szymon Famulski, Hanna Jarmakowska, Weronika Klein, Igor Kołodziej, Anna Larczyńska, Lena Maciaszczyk, Szymon Michalak, Izabela Susmęd, Tymoteusz Wolski, Natalia Woźniak oraz Artur Zadrożniak, Winter: Danuta Komuńska, Kaja Korpas, Agata Pawlak, Aleksandra Ślusarczyk oraz zespół Osiołek i Shrek w składzie Dagmara Romanowska i Maja Rojek.

Zespół Merida i przyjaciele wyśpiewał III miejsce w kategorii zespoły klas I-VIII.

 
Drzwi Otwarte w I LO w Łodzi

 I LO im. M. Kopernika w Łodzi

I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi zaprasza na Stacjonarne Drzwi Otwarte, które odbędą się w czwartek, 20 kwietnia, w godzinach 16:00-19:30.
Aby wziąć udział w Drzwiach Otwartych, należy z wyprzedzeniem zapisać się na określoną godzinę za pomocą formularza:

https://lo-dni-otwarte-a0f00.web.app/

 
Dni Otwarte w Kilińskim

 DNI OTWARTE W KILIŃSKIM

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kilińskiego w Zelowie zaprasza ósmoklasistów na Dni Otwarte.

 
Pomaganie jest przyjemne

 Pomaganie jest przyjemne

Kartki z życzeniami świątecznymi oraz produkty żywnościowe zebrane podczas szkolnej akcji dla podopiecznych ŚDS w Drzewocinach dotarły do adresatów. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.
Inicjatorami wydarzenia byli uczniowie klasy VIII a.

 
Ósmoklasiści przed trudnym wyborem

 Dni otwarte

Uczniowie klas ósmych lada moment muszą podjąć decyzję dotyczącą wyboru szkoły ponadpodstawowej. Aby im w tym pomóc, 21 marca swoje drzwi otworzyły dwie bełchatowskie placówki ZSP nr 1 i ZSP nr 2. Nasi ósmoklasiści odwiedzili obie szkoły. Zwiedzili je i zapoznali się z ich ofertami edukacyjnymi na kolejny rok szkolny. W ZSP nr 1 obejrzeli pokaz musztry klas mundurowych i zajrzeli do bardzo dobrze wyposażonych specjalistycznych pracowni. W ZSP nr 2 organizatorzy otworzyli dla gości pracownie, w których odbywają się zajęcia z praktycznej nauki zawodu oraz przygotowali ciekawe stoiska i pokazy.

 
Zmagania lekkoatletów

 Zmagania lekkoatletów

23 marca 2023 r. reprezentacja z naszej szkoły uczestniczyła w Wojewódzkich Indywidualnych Halowych Mistrzostwach LZS w lekkiej atletyce, które odbyły się w Spale. W zawodach wzięło udział ponad 460 zawodników i zawodniczek.

Nasi lekkoatleci wywalczyli 2 medale.
Filip Koszela zajął II miejsce w skoku w dal (5.03 m), a Antoni Malinowski - III w biegu na 1000 m (3,42,40).
Miejsca naszych reprezentantów w innych konkurencjach:

Więcej…
 
Komisja do postępowania rekrutacyjnego

Zarządzenie

Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Drużbicach

 
O dobrych relacjach

 O dobrych relacjach

Szkołę odwiedziła dziś "Grupa T" z Torunia. Uczniowie klas IV-VIII obejrzeli humorystyczny spektakl profilaktyczny pt. "Wielka ucieczka", którego tematem były dobre relacje międzyludzkie.

 
Biurko Mistrzyni

 Biurko Mistrzyni

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam…”

Konfucjusz

W ramach realizowanego w naszej szkole Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mistrzyni Szymborska” na szkolnym korytarzu pojawiła się wizualizacja miejsca pracy poetki. Przedmioty umieszczone na wystawie związane są z twórczymi działaniami noblistki, jej zamiłowaniami, osiągnięciami, a także słabościami. Największe zainteresowanie wywołała zapomniana już, a wielu uczniom zupełnie nieznana, maszyna do pisania.

 
Pomagamy zwierzakom ze schroniska

 Pomagamy zwierzakom

Zakończyła się trwająca przez tydzień zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska. Jej inicjatorami byli uczniowie klasy VI. Wspólnie uzbieraliśmy ponad 100 kg karmy suchej i mokrej, która trafiła do podopiecznych bełchatowskiej placówki.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 39
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości