Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Połączyliśmy pokolenia PDF Drukuj

Połączyliśmy pokolenia

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w październiku pisali pocztówki do Powstańców Warszawskich. Wielokrotnie zadawaliśmy sobie pytanie, czy dany nam będzie zaszczyt, że któryś z żyjących Powstańców do nas odpisze. W dniu 11 stycznia Pani Dyrektor Iza Zatorska odebrała wzruszający telefon od Pani Hanny Stadnik. Pani Hanna Stadnik, z domu Sikorska, urodziła się 23 lutego 1929 roku w Warszawie. W trakcie Powstania była sanitariuszką, walczyła na Mokotowie w Pułku „Baszta” Kompanii „O2” porucznika „Withala”. Do Armii Krajowej dołączyła rok wcześniej.

Więcej…
 
Wyjątkowy czas PDF Drukuj

Wyjątkowy czas

Po wspaniałych szkolnych jasełkach klasa VIII ze swoją wychowawczynią przeszli do swojej pracowni. Dla klasy VIII to dość wyjątkowy dzień. W tym roku obchodzili swoją ostatnia wigilię klasową. Wszystkim bardzo zależało na tym, aby pozostała ona w ich pamięci jak najdłużej. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy postne. Jak nakazuje tradycja przed posiłkiem uczniowie i ich wychowawczyni, każdy z każdym bez wyjątku, połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Wspólne śpiewanie kolęd umiliło ten wyjątkowy czas. Uczniowie klasy VIII przygotowali też własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami oraz przepyszne pierniczki dla wszystkich pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

 
A nadzieja znów wstąpi w nas PDF Drukuj

A nadzieja znów wstąpi w nas

Tradycyjnie już tuż przed zimową przerwą świąteczną odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klas czwartych, którzy przedstawili historię o współczesnej dziewczynce z zapałkami na tle wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Przypomnieli zebranym, jak ważne w życiu są otwarte i wrażliwe serca oraz to, że w betlejemskim żłóbku narodziła się bezinteresowna miłość, która powinna przeniknąć do naszych domów.

Więcej…
 
Fraszki o smoku i syrence nagrodzone PDF Drukuj

Fraszki o smoku i syrence nagrodzone

Nina Matyskiewicz i Weronika Kołodziej, uczennice klasy V b, zostały laureatkami  Ogólnopolskiego Konkursu Literacko - Plastycznego "Niepodległa w poetyckim kadrze wyobraźni".
W swojej kategorii wiekowej - „Niepodległa w poetyckim kadrze wyobraźni nieco starszych” - Nina zajęła miejsce I, a Weronika - III. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie fraszki o spotkaniu Smoka Wawelskiego z Warszawską Syrenką i jak widać, dziewczęta poradziły sobie z tym zadaniem świetnie.

Więcej…
 
Anioły są takie… PDF Drukuj

Anioły takie są...

Młodzieżowy Dom Kultury w Lublinie zorganizował kolejny ogólnopolski konkurs plastyczny pt. „Anioły są takie…”. Oryginalne, ekspresyjne, ciekawe w kolorze prace na ten konkurs przygotowali: Hanna Chendzlik, Klaudia Król, Julita Marciniak, Aleksandra Łuczyńska, Maja Kot, Nadia Kot, Oliwia Król, Wiktoria Świątkowska, Julita Łuczyńska i Oskar Pabich.

 
Konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną PDF Drukuj

Konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną

W grudniu klasy 0-III uczestniczyły w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną. Wszystkie kartki i napisane na nich życzenia były bardzo piękne. 21 grudnia podczas szkolnych jasełek uczestnicy konkursu otrzymali upominki.
Konkurs zorganizowały p. Joanna Matyszkiewicz i p. Aleksandra Matyszkiewicz.

 
Podsumowanie sezonu sportowego 2018 PDF Drukuj

Podsumowanie sezonu sportowego 2018

14 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Rasach podsumowano sezon sportowy w Gminie Drużbice i wyłoniono 10 najlepszych sportowców. Wśród nich znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły.


III miejsce zajęła Weronika Trajdos (lekkoatletyka),
VI - Maciej Bartkiewicz (lekkoatletyka, piłka nożna)
VIII - Renata Cieślak (warcaby)
IX - Dominika Piestrzyńska (lekkoatletyka, warcaby)
W kategorii Rewelacja Roku nagrodzono m.in. Macieja Susmęda, Bartłomieja Zawieję, Jagodę Zawieję, a wyróżnienie otrzymał Stanisław Dobrosik.
Podziękowania otrzymali również trenerzy, bez których sukces uczniów byłby niemożliwy. W tej kategorii wyróżnione zostały m.in. p. Monika Kulik i p. Iza Zatorska.
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy licznych sukcesów w nowym roku!

 
Noc w szkole ze świętym Mikołajem PDF Drukuj

Noc w szkole z Mikołajem

Czy ktoś nie wierzy w świętego Mikołaja? Mamy dowody na to, że odwiedził ostatnio naszą szkołę i uczniów klas VI, VIII, którzy przeżyli niezapomnianą, magiczną, świąteczną i wyjątkową noc w szkole, oczekując na przyjazd świętego.
Uczniowie klasy VIII już po raz kolejny zorganizowali dla swoich młodszych kolegów – tym razem dla klasy VI – nocleg w szkole. Nocowanie rozpoczęło się zbiórką uczestników, którzy aby dostać się do swoich „sypialni”, musieli przejść przez „pajęczynę” . Na tych, którzy niestety dotknęli nici, czekała kara... , ale przyjemna kara. Nie obyło się bez śmiechów i zabawy.

Więcej…
 
Pomaganie jest fajne! A nawet bardzo fajne! PDF Drukuj

Pomaganie jest fajne

„Wystarczy otworzyć odrobinę swoje serce,

by dostrzec piękno świata i dobroć ludzi.”
Uczniowie naszej szkoły wyjątkowo lubią pomagać. Tym razem przyłączyli się do  charytatywnej akcji „Paczuszka dla maluszka”. Celem było podarowanie pięćdziesięciu paczek z prezentami dla rodzin wielodzietnych oraz dla najbardziej potrzebujących dzieci z Domów Dziecka. Akcja organizowana była przez „Pomaganie jest fajne”, którego ambasadorką jest pani Monika Ślubowska-Pronin. Finał akcji odbył się 16 grudnia w Łaskim Domu Kultury. Nie zabrakło św. Mikołaja, słodkiego poczęstunku oraz atrakcji dla maluchów. W podsumowaniu akcji uczestniczyła uczennica klasy VIII Julita Marciniak.

Więcej…
 
Która książka zasługuje na medal? PDF Drukuj

Książki na medal

Natalia Szumigaj z klasy VIII zdobyła wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Literackim ”Książki na medal”.  Konkurs już po raz XX zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie, a zadaniem uczestników było napisanie recenzji książki. Oprócz Natalii konkursowe prace przygotowali Julia Biegańska, Marta Piestrzyńska i Karol Miłkowski – wszyscy z klasy VIII.
Wszystkich uczniów zachęcam do udziału w kolejnych literackich wyzwaniach – Elżbieta Urban.

 
Rodzice - dzieciom PDF Drukuj

Mikołajki

Wyjątkową niespodziankę 6 grudnia przygotowała Rada Rodziców, która w tym dniu wraz z niecodziennym gościem odwiedziła naszą szkołę. Dla najmłodszych uczniów zostały zorganizowane warsztaty, na których dzieci własnoręcznie wykonały ozdoby choinkowe. Następnie wyjątkowy gość, czyli Mikołaj, poczęstował dzieci słodkościami. Pamiątką z tego miłego dnia dla młodszych i starszych było wspólne zdjęcie  z Mikołajem.
Rada Rodziców dziękuje wszystkim, którzy pomogli zorganizować ten wyjątkowy dzień dla naszych dzieci: Fundacji Rozwoju "Nitka", panu Krzysztofowi oraz „Świat obiektywem Karoliny".

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 10
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości