Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Okładka ulubionej lektury

Okładka ulubionej lektury

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Bosko w Celinach jest organizatorem kolejnego ogólnopolskiego konkursu plastycznego, do którego przystąpili nasi uczniowie. Celem konkursu było wprowadzenie dzieci w świat wartości estetycznych, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej, a także promowanie czytelnictwa.

Więcej…
 
Bo kabaret śmiesząc - uczy

Bo kabaret śmiesząc - uczy

11 lutego w Przedszkolnym Punkcie Marzeń mieliśmy zaszczyt gościć aktorów łódzkiego teatru „Psikus” z przedstawieniem pt. „Śmiechowisko”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały widowisko, przedstawione w formie kabaretu z elementami iluzji.

Więcej…
 
Mityng LA w Atlas Arenie PDF Drukuj

Mityng LA

11 lutego 2020 r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. M. Kulik, p. B. Krzyżańskiej oraz p. I. Zatorskiej udali się do Atlas Areny w Łodzi na mityng lekkoatletyczny ORLEN CUP 2020. Uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele gwiazd lekkiej atletyki m. in. Kamilę Lićwinko, Konrada Bukowieckiego i Pawła Wojciechowskiego.

Więcej…
 
Przedszkolaki i kotka Dorotka

Przedszkolaki i kotka Dorotka

10 lutego przedszkolaki w towarzystwie uczniów klas 0-3 obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Kotka Dotka i jej przygody”. Pomimo problemów technicznych przedstawienie się odbyło, a dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy chorego kotka, który szukał pomocy.

Więcej…
 
REKRUTACJA

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 do oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 do klas pierwszych szkół podstawowych

 
Polaków drogi do niepodległości

Polaków drogi do niepodległości

3 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Polaków drogi do niepodległości”, który miał na celu zainteresowanie uczniów historią, poszerzenie ich wiedzy historycznej dotyczącej ziem polskich w drugiej połowie XIX wieku oraz integrację szkół powiatu bełchatowskiego.

Więcej…
 
Projekt „Książka” w PPM

Projekt

Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne – czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne – czytaj im więcej bajek. – Albert Einstein
W styczniu realizowaliśmy w przedszkolu projekt, którego głównym celem było rozbudzanie zainteresowania książkami.

Więcej…
 
"Akcja ratunkowa" wyróżniona!

Akcja ratunkowa nagrodzona

Piotr Pawlak z klasy Va otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Świąteczne zda(e)rzenie" organizowanym cyklicznie przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej. Zadanie uczestników nie było wcale łatwe. Polegało na napisaniu opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia, które będzie zawierało pełen zestaw podanych przez organizatorów wyrazów w ich oryginalnym połączeniu i formie:

Więcej…
 
Wojenne rzemiosło

Wojenne rzemiosło

Wiek XVII był bardzo trudny dla Rzeczypospolitej. Z powodu nieustannych wojen niektórzy historycy nazwali go „wiekiem żelaza”. Uczniowie klasy VI a i VI b na lekcjach historii poznawali trudy wojennego rzemiosła.

Więcej…
 
„Woda niezbędna do życia” – warsztaty przyrodnicze w PPM

Warsztaty przyrodnicze

Woda jest niezbędna człowiekowi do życia, bez wody nie można żyć. Takim hasłem rozpoczęliśmy warsztaty w przedszkolu. Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawych informacji na temat roli wody w życiu człowieka, jej stanów skupienia. Ponadto zwrócono szczególną uwagę na oszczędzanie wody.

Więcej…
 
KONKURSY LITERACKIE

Zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych konkursach literackich.

 

Utwory pani Ireny Kwinto :)

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 16
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości