Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Każdy może zostać świętym Mikołajem PDF Drukuj

Każdy może zostać świętym Mikołajem

Mikołajki to czas obdarowywania się upominkami. Każdy lubi je dostawać, ale przyjemnie jest je również dawać. Przekonali się o tym uczniowie klasy IVa, którzy zorganizowali w klasie mikołajkową zbiórkę artykułów potrzebnych podopiecznym Rodzinnego Domu Dziecka w Ksawerowie. Przygotowana paczka została zapakowana w papier ozdobiony przez dziewczynki z IVa i dostarczona do adresatów. Radość dzieciaków była ogromna, co mogliśmy zobaczyć na przesłanych nam zdjęciach. Wkrótce czwartoklasiści i wychowawczyni otrzymali przesyłkę - własnoręcznie wykonane przez dzieci papierowe Mikołaje.
Dawanie może nieść wiele radości.

 
Co tam piszczy w ósmej? PDF Drukuj

Co piszczy w ósmej?

Mikołajki w klasie VIII
Mimo, że prawdziwe mikołajki wypadają 6 grudnia, to uczniów klasy VIII święty Mikołaj odwiedził już 4 grudnia. Wszyscy ubrani na czerwono, z czapkami Mikołaja na głowie wspólnie cieszyli się prezentami i rózgami, nie mogło również zabraknąć czekoladowego Mikołaja. Razem obchodzili to święto grając w gry i jedząc przygotowane słodkości. Koordynatorkami klasowych mikołajek były Julita Marciniak i Marta Gajecka.

Więcej…
 
W rytm Bee Gees PDF Drukuj

W rytmie Bee Gees

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy trzeba będzie udzielić komuś pierwszej pomocy. Jak zachować trzeźwy umysł i jak pomóc poszkodowanemu? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczniowie klasy V a i V b. Na lekcjach techniki doskonalili swoje umiejętności wzywania pomocy i jak najszybszego podjęcia czynności podstawowych resuscytacji krążeniow -oddechowej. W rytm piosenki zespołu Bee Gees „Stayin’ Alive” najlepiej przywracać puls.

Więcej…
 
Zwierzęta całego świata PDF Drukuj

Zwierzęta całego świata

Z każdym kolejnym konkursem plastycznym przybywa uczniów przygotowujących swoje prace. Tematem kolejnego  były zwierzęta żyjące  na całym świecie, zachwycające nas swym pięknem – kolorami, kształtami i gracją ruchów. Prace tym razem przygotowali: Julia Biegańska, Nadia Kot, Martyna Wysocka, Maja Kot, Maja Ratalewska, Martyna Gajda, Aleksandra Łuczyńska, Dominika Kazimierczak, Julita Łuczyńska, Julita Marciniak oraz Oskar Pabich, Tomasz Miłkowski, Mikołaj Ratalewski i Filip Koszela. Uwrażliwienie dzieci na problem ochrony zwierząt jest bardzo ważny w dzisiejszym świecie.

 
Mikołaju, Mikołaju… PDF Drukuj

Mikołaju, Mikołaju...

6 grudnia - jak dobrze wiecie,
święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie…


6 grudnia od wielu lat jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. W klasie IV B każdy z uczniów wcielił się w rolę świętego Mikołaja i przygotował prezent dla innej osoby z klasy (oczywiście wszyscy byli grzeczni i dostali upominki). Radości z prezentów oraz z dawania i dzielenia się z innymi było dużo. W tym szczególnym dniu nie zabrakło słodkości i wielu niespodzianek, które wszystkim sprawiły wiele radości.

 
Kolejny owoc naszej pracy PDF Drukuj

Bądź tolerancyjny

Zuzanna Nowak, uczennica klasy VI naszej szkoły, zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bądź tolerancyjny”. Organizatorem konkursu był Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta i powiatu bełchatowskiego.

Więcej…
 
Rajdy dla frajdy PDF Drukuj

Rajdy dla frajdy

W dniach 30.11.–1.12. uczennice naszej szkoły: Aleksandra Łuczyńska, Zuzanna Nowak, Wiktoria Świątkowska, Dominika Piestrzyńska, Julia Biegańska, Marta Gajecka, Martyna Gajda, Kinga Grzejszczak, Julita Łuczyńska, Marta Piestrzyńska i Natalia Szumigaj uczestniczyły w XIII rajdzie „Barbórka” w Kleszczowie.
Po zakwaterowaniu w szkole dziewczęta zjadły smaczny posiłek. Następnie wraz z 400 uczestnikami z 20 szkól złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod Pomnikiem Niepodległości w centrum Kleszczowa. Po krótkim zwiedzaniu miejscowości wróciły do szkoły, by uczestniczyć w licznych konkursach wiedzowych i artystycznych.

Więcej…
 
Andrzejki w klasie IV B PDF Drukuj

Andrzejki w IVb

Godzina wychowawcza w dniu 27 listopada przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie  i wychowawczyni  mogli wywróżyć sobie, jaka czeka ich przyszłość i jak na imię będzie miała przyszła sympatia. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy czekają na spełnienie wróżb.

 
Portrety marszałka nagrodzone PDF Drukuj

Portrety marszałka nagrodzone

29 listopada uczennice naszej szkoły odebrały  swoje nagrody w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Portret Józefa Piłsudskiego”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kleszczowie. Miło nam poinformować, że w kategorii klas V – VI całe podium było nasze: Aleksandra Łuczyńska – miejsce pierwsze, Wiktoria Świątkowska – miejsce drugie, Magdalena Komuńska – miejsce trzecie. W kategorii  klas VII – VIII: Julita Łuczyńska - miejsce drugie, Marta Gajecka – miejsce trzecie, Nadia Mikulska - wyróżnienie.
Jak widać warto poświęcić trochę swojego wolnego czasu i spróbować swoich sił w kolejnych konkursach plastycznych. Zapraszam - Monika Stachurska.

 
Poznajemy ciekawe miejsca Łodzi PDF Drukuj

Poznajemy ciekawe miejsca Łodzi

23 listopada 2018 r. uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Drużbicach pod opieką p. Joanny Adamczyk, p. Wiesławy Sikory – Świętosławskiej i p. Emilii Płuciennik wyjechali do Łodzi. Pierwszym punktem wycieczki był seans w planetarium. Tutaj nasi uczniowie mieli przyjemność oglądać pokaz pt. „Gwiazdozbiory jesiennego nieba”. Przewodnik bardzo skrupulatnie oprowadził nas po owych gwiazdozbiorach i wyjaśnił pochodzenie ich nazw. Wszyscy czuli się, jakby byli częścią kosmosu.

Więcej…
 
Pocztówka do świętego Mikołaja PDF Drukuj

Pocztówka do świętego Mikołaja

Wielkimi krokami zbliża się … Kto, zapytacie? Oczywiście wyczekiwany przez wszystkie dzieci święty Mikołaj! Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wyrażenia emocji związanych z oczekiwaniem na tego wyjątkowego gościa. Maja Kot, Aleksandra Łuczyńska, Nadia Kot i Oskar Pabich przygotowali pocztówki do Mikołaja. I tym samym wzięli udział w XX ogólnopolskim konkursie plastycznym „Pocztówka do Świętego Mikołaja”.

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 10
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości