Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Marzenia godne nagrody

 Marzenia godne nagrody

3 marca 2023 r. w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli podsumowano 24. edycję Ogólnopolskiego Konkursu "Pudełko moich marzeń". W literackiej części tego konkursu sukces odniósł uczeń klasy VIII a, Piotr Pawlak, który zajął I miejsce w kategorii proza – 13-15 lat. Dyplom i nagrodę dla Piotra oraz podziękowania dla opiekuna i szkoły odebrała p. Elżbieta Urban.

Piotrowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Uczestnicy wydarzenia w PCKSR mogli spotkać się z gościem specjalnym. W tym roku zaproszenie przyjął Antoni Krajewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli i wicemistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich, który opowiedział, w jaki sposób realizuje swoje marzenia i pasje.

 
Klucze dla Budzika

 Zbieram klucze dla Budzika

1 marca ruszyła w naszej szkole akcja „Zbieram klucze dla Budzika”. Do oznaczonych pojemników można przynosić niepotrzebne, zalegające w domu stare klucze, kłódki i zamki. Zostaną one oddane na złom, a zebrane dzięki temu pieniądze, przekażemy Fundacji „A kogo?” i Klinice „Budzik”.

Akcja będzie trwać do 3 kwietnia 2023 r.

 
Zawody wczoraj i dziś

 Zawody wczoraj i dziś

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu” - Konfucjusz
Uczniowie najstarszych klas za chwilę staną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Głowią się nad tym, z jaką profesją chcieliby związać swoje życie i do czego mają predyspozycje.
28 lutego, w przygotowanych przez siebie scenkach dramowych, przedstawili kilka wybranych zawodów, prezentując równocześnie ich odpowiedniki z odległych czasów. Źródłem wiadomości na ten temat stały się niedoceniane przez uczniów lektury szkolne. W ten sposób udało się połączyć doradztwo zawodowe z językiem polskim. Zapraszamy do galerii.

 
Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

Rekrutacja do kl. I szkoły podstawowej

oraz do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego
odbędzie się w terminie 1-22 marca 2023 r.

Wnioski można pobrać poniżej lub z sekretariatu szkoły.

Dodatkowe informacje w sekretariacie szkoły - tel. 631-10-91

- Punkt Przedszkolny w Drużbicach,

- Punkt Przedszkolny w Suchcicach,

- Oddział przedszkolny w ZSP w Drużbicach

Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego
Klauzula informacyjna, którą należy dołączyć do wniosku - PP, OP


Klasa I w ZSP w Drużbicach (dzieci z obwodu)

Zgłoszenie dziecka do szkoły podstawowej

Klauzula informacyjna, którą należy dołączyć do wniosku - klasa I


Klasa I w ZSP w Drużbicach (dzieci spoza obwodu)

Wniosek o przyjęcie do publicznej szkoły podstawowej

Klauzula informacyjna, którą należy dołączyć do wniosku - klasa I spoza obwodu

 
Co słychać w świetlicy?

 Świetlicowy turniej warcabowy

Zakończył się świetlicowy turniej warcabowy, który wyłonił najlepszych warcabistów w poszczególnych kategoriach wiekowych.


Klasy 0-I:
I miejsce - Filip Sujka (0)
II - Lidia Legędż (I)

III - Nela Kowalska (0)

 

Klasy II - III

I miejsce - Aleksander Michaś (II)

II - Julian Ceglarek (II)

III - Jakub Błoch (II)

 

Klas IV - VI

I miejsce - Oliwia Barańska

II - Artur Zadrożniak

III - Szymon Famulski

 
Koty i Szymborska

 Koty i Szymborska

Z kolejnym zadaniem w ramach projektu „Mistrzyni Szymborska” zmierzyli się uczniowie klasy IV. W wierszu poetki „Kot w pustym mieszkaniu” szukali odpowiedzi na pytanie: Co robi kot w pustym mieszkaniu? Swoje przemyślenia przedstawili w formie kolaży.

 
Pocztówki z okupowanej Warszawy

 Mistrzyni inspiruje

Mistrzyni inspiruje, dlatego w następnym zadaniu związanym z realizacją projektu „Mistrzyni Szymborska” znów połączyliśmy zamiłowanie poetki do tworzenia kolaży z podsumowaniem pracy z lekturą. Ósmoklasiści wyklejali pocztówki z okupowanej Warszawy, wykazując się znajmością lektury „Kamienie na szaniec”.

 
Harmonogram rekrutacji

Harmonogram postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2023/2024:

- do odziałów przedszkolnych

- do klasy I

 

 
Kolejny sukces Piotra

 Sukces Piotra

 

Powód do dumy może mieć uczeń klasy VIII a, Piotr Pawlak, który za swoje opowiadanie pt. „Chłopiec z metropolii” otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursu literackim „Świąteczne zda(e)rzenie”.

Więcej…
 
MDJO w naszej szkole

 MDJO 2023

21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ma przypominać o bogactwie różnorodności językowej i podkreślać jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Data święta upamiętnia wydarzenia z 1952 roku, kiedy to w Dhace doszło do demonstracji i zamordowania pięciu studentów, którzy domagali się uznania ich języka ojczystego – bengalskiego – za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego Pakistanu.

Dbajmy o nasz piękny, jedyny w swoim rodzaju język ojczysty i cieszmy się, że żyjemy w czasach, w których możemy go swobodnie, bez obaw go używać.

 
Podziel się z nami swoją pasją!

 Pasja Mai

 

Wielu z nas lubi zwierzęta i ma swojego pupila, z którym spędza dużo czasu. Jednak nie każdy zwierzak może mieszkać z nami pod jednym dachem. Czasami trzeba pokonać kilometry, aby spotkać się ze swoim zwierzęcym przyjacielem. Tak właśnie robi Maja z klasy VI, która pokochała konie i konną jazdę.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 39
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości