Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Podziel się z nami swoją pasją!

 Pasja Mai

 

Wielu z nas lubi zwierzęta i ma swojego pupila, z którym spędza dużo czasu. Jednak nie każdy zwierzak może mieszkać z nami pod jednym dachem. Czasami trzeba pokonać kilometry, aby spotkać się ze swoim zwierzęcym przyjacielem. Tak właśnie robi Maja z klasy VI, która pokochała konie i konną jazdę.

Więcej…
 
Dopalaczom mówimy STOP! - konkurs

Zachęcamy uczniów klas VII - VIII do udziału w konkursie plastycznym odrzucającym używki i promującym zdrowy styl życia. Termin składania prac upływa 13 marca 2023 r. Szczegóły pod LINKIEM.

 
Wzorujemy się na Mistrzyni

 Wyklejanki klasy VII

Pierwsze zadanie w ramach projektu „Mistrzyni Szymborska” zrealizowali siódmoklasiści. Wzorem poetki przygotowali tak lubiane przez nią wyklejanki. Inspiracją dla uczniów była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

 

 
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Terminy postępowania rekrutacyjnego
na rok szkolny 2023/2024.

 
Mistrzyni Szymborska

 Mistrzyni Szymborska

Nasza szkoła włączyła się w obchody 100. rocznicy urodzin poetki – Wisławy Szymborskiej poprzez udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „MISTRZYNI SZYMBORSKA”. Ustanowienie przez Senat RP roku 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej to wspaniała okazja do upamiętnienia osiągnięć wybitnej noblistki, a także spojrzenia na nią z innej perspektywy. Była bowiem osobą o dużym poczuciu humoru i niecodziennych zainteresowaniach.

Zachęcamy wszystkich uczniów do podejmowania kolejnych proponowanych przez nas zadań - wyzwań.

 
Podziel się z nami swoją pasją

 Podziel się z nami swoją pasją

Jeśli ktoś odwiedzi naszą szkołę i zobaczy siedzącą na ławce dziewczynę, która w czasie przerwy dzierga na szydełku, to na pewno będzie to Iga z klasy VIII a. Jej zainteresowanie robótkami ręcznymi zrodziło się ponad dwa lata temu. Najpierw chciała robić na drutach, ale ponieważ jej to nie wciągnęło, mama zaproponowała jej szydełkowanie i nauczyła jego podstaw.

Więcej…
 
Przydatna umiejętność

 Bandażowanie

Na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klas ósmych uczyli się zasad oraz różnych technik bandażowania.

 
O sławnej Polce wiemy dużo

 Jestem Polką/Jestem Polakiem

Sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie „Jestem Polką/Jestem Polakiem – prezentacja multimedialna o życiu i twórczości Marii Konopnickiej”. W konkursie zorganizowanym w ramach programu „Promocja czytelnictwa 2022” Igor Kaczewiak z klasy VIII b zajął miejsce I, jego koleżanka z klasy - Maja Wideryńska – miejsce III, a Piotr Pawlak z klasy VIII a zdobył wyróżnienie.

 
Orszak Trzech Króli

 Orszak 2023

Uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez p. katechetkę, aktywnie włączyli się w zorganizowany w naszej parafii 6 stycznia Orszak Trzech Króli. W trzech mędrców wcielili się Mateusz, Kacper i Maciej z klasy VIII a. Członkowie Szkolnego Koła Caritas: Hania, Iza, Kornelia, Igor (z klasy IV) i Joasia (z VIII b) rozprowadzali korony dla uczestników orszaku oraz kadzidło i kredę do oznaczenia domów. W liturgię słowa włączyły się dzieci z klas III i IV: Aleksandra, Zuzanna, Alicja, Piotr i Kornelia.


 
,,Każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat, czyjś świat"

Grudzień to miesiąc wyjątkowy. To czas rodzinnych spotkań, niezwykłej atmosfery oraz  pomagania i dzielenia się z innymi. Tuż przed zimową przerwą świąteczną, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się  do akcji sprzedaży świątecznych kartek dobroczynnych. Na leczenie oraz rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci zebraliśmy 132 złote. Kwota ta  została wpłacona na rzecz Stowarzyszenia Sursum Corda. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.

 
Konkurs ekologiczny

 Mistrz recyklingu

Zachęcamy uczniów klas I - VIII do udziału w ogólnopolskim konkursie „Mistrz recyklingu i przyjaciele”. Szczegóły można znaleźć w regulaminie - LINK.
Dociekliwym dodatkowych informacji udzieli nasz szkolny pedagog p. Magdalena Paździej.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 39
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości