Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Ojczyzna to my PDF Drukuj

Ojczyzna to my - popołudnie z poezją

W piątkowe popołudnie (16 listopada) jedna z naszych szkolnych sal zamieniła się w nastrojowe miejsce, sprzyjające zadumie nad tym kim jesteśmy, czego pragniemy i jakie wartości są dla nas ważne.
W blasku świec, przy lirycznych nutach Fryderyka Chopina oraz polskiej muzyce filmowej grupa uczniów z klas VIII, VII i VI zaprezentowała rówieśnikom i nauczycielom wiersze poetów polskich, które opiewały piękno naszego kraju, a także skłoniły słuchaczy do refleksji nad trudnymi drogami naszej ojczyzny do odzyskania niepodległości. Była to kolejna lekcja patriotyzmu, którą mogli przeżyć nasi uczniowie w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski.
Popołudnie z poezją przygotowały p. Mariola Grzejszczak i p. Elżbieta Urban.

 
Co dalej, ósmoklasisto? PDF Drukuj

Dzień Ekonomika

Już wkrótce uczniowie klasy VIII będą musieli zadecydować o dalszej edukacji, która w znacznym stopniu wpłynie na ich karierę zawodową. Chcąc zapoznać się z ofertą edukacyjną bełchatowskich szkół 15 listopada 2018 r. ósmoklasiści wzięli udział w Dniu Ekonomika.

Więcej…
 
Droga Polski do niepodległości w liczbach PDF Drukuj

Niepodległa w liczbach

Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości  świętowaliśmy również na lekcjach matematyki. Uczniowie klas V i VI rozwiązywali zadania sięgające historią rozbiorów naszej Ojczyzny. Lekcje były okazją do powtórzenia znaków rzymskich oraz obliczeń kalendarzowych. Uczniowie z dużym zaciekawieniem rozwiązywali kolejne zadania, pogłębiając tym samym wiedzę o przeszłości Polski.

 
Jestem Polakiem, chcę znać swój kraj! PDF Drukuj

Jestem Polakiem, chcę znać swój kraj!

Czym jest ojczyzna? Co to są symbole narodowe? Co wiemy o Polsce i jej historii? Czy znamy sławnych Polaków? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczniowie klas IVa i IVb podczas integracyjnej patriotycznej godziny z wychowawcą. Czwartoklasiści obejrzeli dwa krótkie filmy: jeden o polskich symbolach narodowych, a drugi o burzliwych dziejach naszej ojczyzny. Obejrzane animacje oraz informacje zdobyte wcześniej, pomogły uczniom rozwiązać przygotowane dla nich krzyżówki o Polsce.

Więcej…
 
Portret Józefa Piłsudskiego PDF Drukuj

Portret Józefa Piłsudskiego

Uff, było trudno! Jednak znalazło się kilka odważnych uczennic z naszej szkoły, które zmierzyły się z wykonaniem portretu Józefa Piłsudskiego, stosując technikę ołówka. Do grona tych, które lubią czasem coś sobie naszkicować należą: Magdalena Komuńska, Aleksandra Łuczyńska, Wiktoria Świątkowska, Dominika Dawidowicz, Karolina Dobroszczyk, Nadia Mikulska, Marta Gajecka, Kinga Grzejszczak, Marta Piestrzyńska, Julita Łuczyńska i Julia Biegańska.
Jak wiadomo szkicowanie odpręża, daje poczucie, że tworzy się coś wyjątkowego. Każdy z nas ma w sobie coś z artysty. Jak ćwiczyć talent? Odpowiedź jest prosta – wystarczy ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć!

 
Tolerancja – to lubię! PDF Drukuj

Tolerancja - to lubię!

Celem kolejnego konkursu plastycznego było podniesienie poziomu świadomości społecznej dotyczącej funkcjonowania osób niepełnosprawnych. W swoich pracach: Maja Ratalewska, Aleksandra Łuczyńska, Julia Biegańska, Karolina Dobroszczyk, Julita Łuczyńska oraz Zuzanna Nowak propagowały postawy tolerancji oraz komunikacji międzyludzkiej. Ukazały potrzebę niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i wzbudzania empatii. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 27.11.2018 r. o godz. 10.00. Czekamy z niecierpliwością i przygotowujemy prace na kolejne konkursy. Dołącz do nas i Ty.

 
Przystanek Niepodległa PDF Drukuj

Przystanek Niepodległa

15 listopada uczniowie klasy VIII, Natalia Szumigaj i Karol  Miłkowski, wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Przystanek Niepodległa” zorganizowanym z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Klukach. Polegał na rozwiązaniu testu wyboru zawierającego 25 pytań. Do każdego pytania podane zostały cztery odpowiedzi, z których tylko jedna była prawdziwa. Natalia Szumigaj zajęła w konkursie I miejsce, Karol Miłkowski zaś VII.

Więcej…
 
Mój patriotyzm, moja ojczyzna PDF Drukuj

Konkurs aforystyczny

Czy można zawrzeć w jednym zdaniu myśl, w której zmieści się tak pojemny temat: „Mój patriotyzm, moja ojczyzna – w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę”?
Z tak  trudnym zadaniem zmierzyli się uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Aforystycznym zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury „Południe” w Katowicach – Piotrowicach oraz Szkołę Podstawową nr 32 w Katowicach. Swoje przemyślenia najciekawiej ubrała w słowa Marta Gajecka - uczennica klasy VIII - i została nagrodzona przez jury I miejscem.

Więcej…
 
Na Olimpie PDF Drukuj

Na Olimpie

Według wierzeń starożytnych Greków, bogowie olimpijscy  zamieszkiwali górę Olimp. Sprawowali wszelką władzę nad ludźmi i decydowali o ich istnieniu, życiu lub śmierci. Pili boski nektar i jedli ambrozję, która dawała im nieśmiertelność.  Aby przybliżyć greckie mity, panteon bogów i herosów, na lekcji historii uczniowie klasy V B wcielili się w mitologicznych bogów i boginie.

Więcej…
 
100 lat Niepodległej PDF Drukuj

100 lat Niepodległej

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowali uczniowie klas VI i VII. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego.  W ten sposób społeczność naszej szkoły włączyła się w do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Akademię przygotowały: pani Monika Kulik, pani Edyta Sikora i pani Monika Stępczyńska.

 
Pokaż radość, przedszkolaku! PDF Drukuj

Pokaz radość, przedszkolaku!

W piątek, 9 listopada 2018 r., z okazji 100-lecia niepodległości Polski  w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość „Pokaż radość, przedszkolaku!”. Zorganizowano biesiadę patriotyczną, podczas której dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz samodzielnie wykonały flagi. Na to szczególne święto została zaproszona Pani Dyrektor, która przeczytała dzieciom utwory o tematyce patriotycznej, a także wychowankowie z Punktu Przedszkolnego.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 10
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości