Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

W świecie bajek PDF Drukuj

Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek to międzynarodowe święto, które obchodziły dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 6 listopada 2018 r. Magiczny dywan przeniósł przedszkolaki w bajkowy świat, gdzie można było posłuchać różnych baśni, zagadek, piosenek oraz rozpoznać rekwizyty znajdujące się w magicznym kuferku. Dzieci, ubrane w kolorowe stroje bohaterów z bajek, jak zauroczone, słuchały opowieści czytanych przez wychowawców oraz szkolną Panią Bibliotekarz.

 
Jeszcze o Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj

Nagrodzeni za świetną znajomość tabliczki mnożenia

W ramach Światowego Święta Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej szkoły rywalizowali w następujących konkurencjach.
Uczniowie klasy III, zachęceni przez wychowawczynię Panią Joannę Adamczyk, przystąpili do testu znajomości tabliczki mnożenia w zakresie 50. Bezbłędnym wynikiem testu wykazali się:
Maja Magiera, Lena Gajda, Gabriel Jeleń, Martyna Lankamer, Amelia Włodarczyk, Kacper Bara i Maria Okruszek.

Więcej…
 
BohaterOn – włącz historię! PDF Drukuj

BohaterOn - włącz historię!

Akcja wypisywania kartek do Powstańców Warszawskich dobiegła końca. Uczniowie klas IV – VIII oraz klasa II  wspólnie wypisali blisko 200 pocztówek z życzeniami do żyjących Powstańców. Kartki zostały pięknie ozdobione. Czy dany nam będzie zaszczyt, że któryś z Powstańców do nas odpisze? Czy będziemy mieli niepowtarzalną możliwość obcowania z żywymi świadkami historii? Czy uda nam się połączyć pokolenia? Czas pokaże. Czekamy na odpowiedzi od Powstańców Warszawskich.

 
Wprawiamy się w bandażowaniu PDF Drukuj

Wprawiamy się w bandażowaniu

Uczniowie klas V na lekcjach techniki doskonalili swoje umiejętności bandażowania bandażem  elastycznym, zwykłym oraz chustą trójkątną w ściśle określonych sytuacjach. Poznali zasady bandażowania stawów nadgarstka i kostki. Ćwiczyli bandażowanie głowy i dłoni. Uczniowie poznali zasady opatrywania ran, udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.
Pamiętajcie! Nie wolno bać się pomagać. Pierwsza pomoc wykonywana nawet nieumiejętnie, jest lepsza niż żadna!!!

 
Rekord dla Niepodległej PDF Drukuj

Rekord dla Niepodległej

W piątek, 9 listopada 2018 roku o godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewamy cztery zwrotki hymnu narodowego.
Zespół Szkolno - Przedszkolny w Drużbicach włącza się do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Świętujmy razem 100-lecie odzyskania niepodległości!

 
Naukę czas zacząć PDF Drukuj

Ślubowanie pierwszoklasistów

26 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości uroczystość miała charakter patriotyczny. Akcenty narodowe miały swój wyraz w programie prezentowanym przez dzieci, strojach i dekoracji sali. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich

 
Mój pies PDF Drukuj

Mój pies

Z okazji obchodów Światowego Dnia Kundelka Gmina Drużbice zorganizowała konkurs. Polegał on na wykonaniu zdjęcia i napisaniu krótkiej charakterystyki swojego pupila. Nagrody w postaci pysznej karmy dla psiaków trafiły do Weroniki Trajdos z klasy VII, Kingi Grzejszczak z klasy VIII oraz pani Moniki Stępczyńskiej i pani Moniki Stachurskiej. Wierszyki o Karmelu, Guciu, Kosmo i Feli można przeczytać na stronie - facebooku Gminy Drużbice. Ponownie zachęcamy do uczestnictwa w konkursach.

 
Pamiętamy o zmarłych PDF Drukuj

Pamiętamy o zmarłych

Jak co roku, tuż przed Świętem Zmarłych, uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią odwiedzili miejscowy cmentarz. Zaopatrzeni w szczotki na miejscu zajęli się porządkowaniem grobu żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. Wizyta na cmentarzu jest doskonałą okazją do przybliżenia uczniom historii naszej „małej ojczyzny”, przypomnienia osób zasłużonych dla lokalnej społeczności: żołnierzy, nauczycieli, ofiar II wojny światowej. Dla uczniów to również moment, kiedy mogą wspólnie odwiedzić groby klasowych koleżanek, zapalić znicze i pomodlić się.

 
Tenis stołowy - zawody gminne PDF Drukuj

Tenis stołowy - zawody gminne

31 października br. w Gminnej Hali Sportowej w Drużbicach odbyły się Mistrzostwa LZS Gminy Drużbice w tenisie stołowym. Uczniowie zagrali w 4 kategoriach wiekowych.

Oto wyniki:
Żacy
I miejsce Filip Koszela
II - Michał Stępczyński

Młodziki/czki
III  - Oliwia Burzyńska
II  - Szymon Kulik
III  - Damian Kabziński

Kadetki/eci
II  - Kinga Grzejszczak
III  - Klaudia Zgoła

II - Antoni Buczyński
Gratulujemy!

 
Spotkanie z Mistrzem Świata PDF Drukuj

Spotkanie z mistrzem świata

29 października do naszej szkoły przyjechał Paweł Zatorski - podwójny Mistrz Świata w piłce siatkowej i najlepszy Libero Świata! Na spotkanie z siatkarzem przyjechały delegacje uczniów wszystkich szkół w naszej gminie. Mistrz chętnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów. Opowiedział, jak zaczęła się jego przygoda z siatkówką, kiedy przyszły pierwsze sukcesy, no i jak smakuje największe zwycięstwo. Długo rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

Więcej…
 
Mistrzostwa powiatowe i wojewódzkie w warabach 100-polowych PDF Drukuj

Mistrzostwa warcabowe

27 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Wadlewie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w warcabach 100 - polowych. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund przy czasie 10 minut na zawodnika.

W kategorii 2004 r. i młodsi/sze
I miejsce wywalczyła RENATA CIEŚLAK
II - DOMINIKA PIESTRZYŃSKA

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 8 z 10
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości