Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Moje wakacyjne wojaże po świecie PDF Drukuj

Moje wakacyjne wojaże po świecie

Michał Stępczyński, uczeń klasy IV a, zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Moje wakacyjne wojaże po świecie”. Gratulujemy Michałowi i życzymy kolejnych ciekawych wypraw, które uwieczni na fotografiach.
Zdjęcia na ten konkurs wysłali także: Marcelina Łucarz z klasy III oraz Maja Rojek i Maciej Susmęd z klasy IVa.

 
Nagrody za Bełchatów Kids wręczone! PDF Drukuj

Bełchatów Kis nagrodzony

W piątek, 26 października w sali teatralnej Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie został zainaugurowany Rok Kulturalno-Sportowy 2018/2019. Jednym z punktów uroczystości było uhonorowanie laureatów ogólnopolskiego konkursu plastycznego promującego miasto Bełchatów - Bełchatów Kids. Jak już pisaliśmy wcześniej, Aleksandra Łuczyńska z klasy VI zajęła w tym konkursie III miejsce. Gratulujemy!

 
Pod kolorowym parasolem jesieni PDF Drukuj

Pod parasolem jesieni

Mija sto lat od pamiętnej jesieni 1918 roku, kiedy Polska stanęła na progu niepodległości. Jakie były wtedy: wrzesień, październik, listopad? Czy równie piękne i kolorowe jak te dzisiaj? Czy ówczesne domostwa, lasy i parki otulała złota polska jesień i czy babie lato plątało marzenia wolnych Polaków? Uczennice naszej szkoły: Aleksandra Łuczyńska, Julita Łuczyńska, Dominika Piestrzyńska, Kinga Grabarz, Weronika Trajdos, Zuzanna Nowak, Magdalena Komuńska, Nadia Mikulska, Oliwia Król, Karolina Dobroszczyk, Weronika Dziedziczak, Weronika Świątkowska i Natalia Szumigaj na swoich pracach ukazały, jak wyglądają jesienne miesiące dzisiaj. Prace pojechały już do Domu Kultury w Rzeszowie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi pod koniec listopada. Trzymamy kciuki i zapraszamy do tworzenia kolejnych ciekawych prac.

 
Święto pracowników oświaty PDF Drukuj

Święto pracowników oświaty

12 października 2018 r. w ZSP w Drużbicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, której myślą przewodnią było hasło: „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”. Uczniowie z klas V – VII pod kierunkiem pani Emilii Płuciennik oraz pani Moniki Stępczyńskiej przygotowali i zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Poprzez słowo mówione i piosenki przekazali społeczności szkolnej, jak ważną rolę w edukacji sprawuje szkoła – placówka kształcąca i wychowująca młodzież. Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Drużbice p. Bożena Zielińska, przedstawiciel Rady Gminy p. Mariusz Raszdorf oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Rojek.

 
Lapbooki na 100-lecie NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj

Lapbooki na 100-lecie

Uczennice z naszej szkoły: Marta Gajecka, Dominika Kazimierczak, Anna Famulska, Natalia Gonera, Marta Piestrzyńska i Zuzanna Nowak przygotowały swoje prace plastyczne na Międzynarodowy Konkurs z okazji rocznicy zakończenia I wojny światowej pt. „I wojna światowa w literaturze i filmie”. Konkurs polegał na indywidualnym przygotowaniu lapbooka na temat utworów literackich i filmowych inspirowanych I wojną światową.

Więcej…
 
SZKOŁA NA MIARĘ XXI WIEKU PDF Drukuj

Szkoła na miarę XXI wieku

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drużbicach dobiega końca termomodernizacja budynku szkoły. Kompleksowe docieplenie budynku na pewno przełoży się na oszczędności w sezonie grzewczym, ale też zdecydowanie poprawi estetykę elewacji. To nie wszystko, bo w naszej placówce w czasie wakacji dokonano też wymiany instalacji elektrycznej. Teraz we wszystkich pomieszczeniach zainstalowane zostały lampy typu LED, które oprócz mniejszego zużycia energii, dają też dużo lepsze światło. Wszystko to ma na celu poprawę warunków nauki naszych uczniów. Dodatkowo jeszcze wszystkie pracownie i korytarze szkoły zostały na nowo pomalowane.

Więcej…
 
Bełchatów Kids PDF Drukuj

Bełchatów Kids

Aleksandra Łuczyńska, uczennica klasy VI naszej szkoły, zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Bełchatów Kids. Organizatorem konkursu było miasto Bełchatów, a patronat honorowy objął Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Na konkurs wpłynęło blisko 100 prac z różnych stron Polski, m.in. Krakowa, Gdańska czy Szczecinka. Konkurs nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także Bełchatowa i jego symboli. Trzeba było bowiem zinterpretować sześć haseł: Adam, Ewa, raj, jabłko, Bełchatów i mała ojczyzna. Gratulujemy!
Jesteś utalentowany… A talent to… coś nieprzeciętnego. Zapraszam do udziału w konkursach plastycznych. Regulaminy znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły.

Monika Stachurska

 
A może do Łodzi? PDF Drukuj

Poznajemy Łódź

5 października 2018 r. czwartoklasiści naszej szkoły wraz z rówieśnikami z Wadlewa odwiedzili Łódź. Podczas tej integracyjnej wycieczki zwiedzili kilka ciekawych obiektów tego miasta i uczestniczyli w interesujących zajęciach. W Manufakturze odwiedzili Centrum Nauki „Eksperymentarium”, gdzie przy interaktywnych stanowiskach zdobywali nowe doświadczenia, prowadzili obserwacje i zgłębiali tajniki otaczającego nas świata. Ciekawym przeżyciem było przejście kosmicznym tunelem, w którym przez kilkanaście sekund można było doświadczyć uniesienia nad ziemią.

Więcej…
 
Toruńskie pierniki i nie tylko… PDF Drukuj

Toruńskie pierniki

28 września 2018 r. uczniowie klas Va, Vb, VI pod opieką p. Ilony Jagusiak, Edyty Malinowskiej i Edyty Sikory odwiedzili jedno z najlepiej zachowanych i najbogatszych w zabytki miast Polski - Toruń. Spacerując uliczkami Starego Miasta podziwiali średniowieczne mury miejskie, Krzywą Wieżę, Rynek Staromiejski. W bohaterów legend wcielili się w Domu Legend Toruńskich. Tu wykonali liczne zadania, które pozwoliły im lepiej poznać legendy związane z Toruniem. W Muzeum Piernika mogli samodzielnie przygotować ciasto na pierniki, a także wykonać i ozdobić „swoje” pierniczki. W czasie warsztatów prowadzonych przez mistrza poznali też tajniki związane z przygotowaniem i pieczeniem ciasta.

Więcej…
 
Taki mały gest a cieszy – Pamiętamy o Powstańcach Warszawskich! PDF Drukuj

Kartka do powstańca

Społeczność naszej szkoły przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON- włącz historię!”. Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie symbolicznych kartek dla żyjących uczestników powstania. Symboliczne kartki to hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Kartki oraz dane adresowe powstańców można pobrać u p. Moniki Stachurskiej. Można dodatkowo wykonać własną pocztówkę, laurkę, pracę plastyczną lub napisać list. Po zakończeniu akcji wszystkie kartki trafią do adresatów. Pokażmy, że pamiętamy o Powstańcach Warszawskich!

 
Wojewódzka Liga Lekkoatletyczna w Kleszczowie PDF Drukuj

Wojewódzka Liga LA

28 września reprezentacja sportowców z naszej szkoły wzięła udział w Wojewódzkiej Lidze Lekkoatletycznej w Kleszczowie. Młodzi lekkoatleci przywieźli aż 4 medale. Opiekunem zawodników była pani Monika Kulik.
Oto poszczególne wyniki:
II miejsce WERONIKA TRAJDOS  - skok w dal (4,38m)
III miejsce DOMINIKA PIESTRZYŃSKA - skok w dal (4,16m)
II miejsce KLAUDIA ZGOŁA -  pchnięcie kulą (7,67m)
III miejsce sztafeta chłopców 4x100m w składzie (ANTEK BUCZYŃSKI, IGOR OZIMEK, MACIEJ BARTKIEWICZ i PAWEŁ MIĘTKIEWICZ)

IV miejsce JULIA BIEGAŃSKA - 200m (53,17s)
IV miejsce KINGA GRZEJSZCZAK - skok wzwyż (115cm)
VI miejsce MAGDALENA KOMUŃSKA - skok w dal (4,04m)
Pozostali zawodnicy: Adrian Sakierski, Natalia Chudzik, Wiktoria Świątkowska, Szymon Kulik, Paweł Kołodziej, Filip Zawiasa, Karolina Dobroszczyk, Miłosz Grzejszczak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 10
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości