Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Październik, miesiącem ochrony przyrody

 Konkursy przyrodnicze

W październiku przeprowdzone zostały konkursy o tematyce przyrodniczej. Oto wyniki.
Konkurs na najciekawszy zielnik:

I miejsce Tymoteusz Wolski, II - Artur Zadrożniak, III - Szymon Michalak i Izabela Susmęd.

Konkurs plastyczny "Las w czterech porach roku":

I miejsce Oliwia Barańska kl. V, II - Maja Rogozińska kl. VI, III - Natalia Woźniak kl. IV, wyróżnienia: Bartosz Agatowski kl. IV, Dagmara Romanowska kl. VI.

Konkurs wiedzy ekologicznej "Jeden z dziesięciu":

I miejsce Mateusz Dryja kl.VIII A, II - Piotr Pawlak kl.VIII A, III - Filip Koszela kl. VIII A.

Nagrodzonym gratulujemy.

 
Bohaterowie "Mikołajka"

 Bohaterowie

Przygody Mikołajka i jego wesołej paczki poznawali na lekcjach j. polskiego uczniowie klasy IV. Jednym z zadań dotyczących lektury, jakie mieli wykonać czwartoklasiści, było zaprezentowanie wylosowanego bohatera z uwzględnieniem jego charakterystycznych cech.

 
Sprzątamy dla Polski

 Sprzątamy dla Polski

4 październia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski".

 
Piekło dzieci z Przemysłowej

 Piekło dzieci z Przemysłowej

Fundacja imienia Stanisława Pomian-Srzednickiego od wielu lat realizuje projekt mający na celu upamiętnienie ofiar nazistowskiego obozu dla polskich dzieci w Łodzi. Jednym z działań fundacji było zrealizowanie przedstawienia teatralnego pt. "Piekło dzieci z Przemysłowej 1942 - 1945" przybliżającego tragedię małych więźniów. Uczniowie klas VIIIa, VIIIb i VII uczestniczyli w prapremierze sztuki Agnieszki Battelli, która odbyła się 3 października w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Spektakl oraz poprzedzające go prelekcje pomogły młodym widzom chociaż w pewnym stopniu wyobrazić sobie gehennę dzieci wyrwanych z rodzinnych domów i bliskiego im środowiska.


 
Wrześniowa wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie

 Wizyta w PSP w Bełchatowie

27 września 2022 r. uczniowie klas IV - VI mieli okazję spotkać się z pracownikami straży, obejrzeć sprzęt, jakim dysponują na co dzień, poznać specyfikę ich zawodu oraz pogłębić wiedzę z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Wrażenia, jakich dostarczyli strażacy wszystkim uczestnikom wycieczki, a zwłaszcza niezwykły pokaz, na długo pozostaną w pamięci.

 
Dbamy o nasze okno na świat

 Nowy sprzęt w pracowni informatycznej

Pracownia informatyczna została doposażona w 8 nowych komputerów i monitorów, myszki, klawiatury, dysk zewnętrzny oraz 22 krzesła. Sprzęt został zakupiony z darowizny przekazanej przez Fundację PGE w ramach projektu „Bezpieczna technologia informacyjno-komunikacyjna oknem na świat”.
Dziękujemy!

 
Narodowe Czytanie 2022

 Narodowe Czytanie

Uczniowie naszej szkoły, odpowiadając na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Drużbicach, 5 września wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Wydarzenie miało miejsce przy Świetlicy Wiejskiej w Drużbicach, gdzie w otoczeniu zieleni lektorzy zaprezentowali „Świteziankę” Adama Mickiewicza. W rolę dziewczyny wcieliła się Maja Wideryńska z klasy VIII b, a strzelca odegrał Mateusz Dryja z VIII a. Na widowni zasiedli uczniowie klas ósmych, dla których była to okazja to małej powtórki przed egzaminem.

 
Nowy rok szkolny

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
w Szkole Podstawowej w Drużbicach:

1 września o godz. 8:30 w hali sportowej.


Dowóz do szkoły odbywać się będzie
zgodnie z harmonogramem z ubiegłego roku.

Odwóz ok. godz. 9:10.

 
Podręczniki do religii Drukuj

Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2022/2023.

 
Świetny wynik!

1 lipca CKE podała wyniki egzaminu ósmoklasisty.

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Miron Łapkowski  - Świech uzyskał rewelacyjny wynik. Ze wszystkich trzech egzaminów, czyli z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego zdobył maksymalną liczbę punktów. 3 x 100 % - brawo!

Poza tym Grzegorz Piekarski oraz Łukasz Tulejski uzyskali 100 % z egzaminu z języka angielskiego.

Gratulujemy!

 
Czas pożegnań...

 Pożegnanie klas ósmych

Koniec roku szkolnego to nie tylko rozdanie świadectw czy nagród dla wyróżniających się uczniów, ale i czas pożegnań. 24 czerwca 2022 r. uczniowie klas ósmych spotkali się, aby pożegnać swoich wychowawców, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, młodszych kolegów oraz szkolne mury.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 39
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości