Breadcrumbs

Strona startowa

Logowanie

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDAY). Obchody miały na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także przypomnieć o jej przydatności w życiu codziennym. Uczniowie przez cały tydzień powtarzali tabliczkę mnożenia. Na korytarzach pojawiły się plakaty reklamujące WMTDAY oraz rymowanki o tabliczce mnożenia. Sporo emocji wywołały egzaminy przeprowadzane podczas przerw przez komisje oraz specjalne uczniowskie patrole egzaminacyjne. Starsi uczniowie rozwiązywali zakodowane w QR- ach zadania, poukrywane na szkolnych korytarzach. Ze znajomości tabliczki zostali przepytani wszyscy chętni - uczniowie, nauczyciele, rodzice i inni pracownicy szkoły. Każdy, kto pomyślnie zdał egzamin otrzymał naklejkę z tytułem Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wkrótce na uroczystym apelu wręczone zostaną specjalne certyfikaty potwierdzające znajomość tabliczki mnożenia. Koordynatorami akcji w naszej szkole były nauczycielki: Maria Koper i Agnieszka Idzikowska.
W akcji wzięło udział 3885 szkół z Polski oraz 32 krajów świata.

 
Chatka Puchatka PDF Drukuj

Chatka Puchatka

25 września 2018 r. uczniowie klasy II pod opieką wychowawczyni p. W. Sikory-Świętosławskiej i p. D. Szrajer udali się do ZSP nr 3 w Bełchatowie na przedstawienie pt. „Chatka Puchatka” ufundowane przez GKRPA w Drużbicach. Spektakl w wykonaniu Janiny Borońskiej i Andrzeja Łągwy oprócz wielu wrażeń, świetnej zabawy i dużej dawki humoru niósł przesłanie o życiu w trzeźwości oraz o przemocy w rodzinie.

 
„Strasznie fajny weekend w Straszowie ze 100-leciem niepodległości w tle” PDF Drukuj

Strasznie fajny weekend w Straszowie

W dniach 28-29 września uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w II Rajdzie Pieszym „Strasznie fajny weekend w Straszowie ze 100-leciem niepodległości w tle” w Szkole Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie. Organizatorem rajdu było SK PTSM przy szkole podstawowej, Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Piotrkowie Trybunalskim oraz Gminne Centrum Kultury w Rozprzy. Celem rajdu było poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Straszowa i Gminy Rozprza, edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, propagowanie walorów historycznych i przyrodniczych Gminy Rozprza,  uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i propagowanie wartości patriotycznych,  promocja Szkoły Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie i Gminy Rozprza oraz integracja członków PTSM poprzez wspólne zabawy i konkursy.
W rajdzie wzięło udział ponad 120 uczestników. Opiekunem drużyny z naszej szkoły była pani Monika Stachurska. Na uczestników rajdu czekało wiele konkursów i atrakcji, które nie pozwalały im się nudzić.

Więcej…
 
"Kresowymi drogami do Polski niepodległość szła". PDF Drukuj

100 wyprawek dla dzieci na Kresach

Tak brzmi tytuł działań, którymi społeczność naszej szkoły włączyła się w świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Pierwszą akcją, którą przeprowadzili uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią panią Moniką Stachurską była zbiórka artykułów szkolnych zatytułowana „100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na stulecie odzyskania niepodległości od młodzieży z województwa łódzkiego”.

Więcej…
 
"Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym" PDF Drukuj

Dywizjon 303

25 września uczniowie z klas VIII i VII uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Bełchatowie na film pt. "DYWIZJON 303 - HISTORIA PRAWDZIWA". Film opowiada  historię polskich asów przestworzy. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Kulik, Elżbieta Urban i Monika Stachurska.

 
Uwaga! Uwaga! Uwaga! Rozstrzygnięcie konkursu! PDF Drukuj

Festiwal Sztuki Jabłka

21 września na Festiwalu Sztuki Jabłka w Bełchatowie poznaliśmy wyniki powiatowego konkursu plastycznego "Historia jabłka rozpoczęła się w raju - domaluj swoją". W  kategorii do VI klasy: Zuzanna Nowak zajęła I miejsce, Aleksandra Łuczyńska II, a wyróżnienie przyznano Magdalenie Komuńskiej (wszystkie uczennice z klasy VI). W II kategorii od VII klasy uczennica klasy VIII Julia Biegańska zajęła III miejsce. Laureatkom konkursu gratulujemy. Konkurs był realizowany pod okiem pani Moniki Stachurskiej.

 
Polska to kraj bohaterów PDF Drukuj

Polska to kraj bohaterów

W setną rocznicę odzyskania niepodległości Poseł na Sejm RP Anna Milczanowska zaprosiła uczniów województwa łódzkiego do udziału w konkursie pt. „Polska to kraj bohaterów. Który z nich w ciągu ostatnich 100 lat miał, Twoim zdaniem, największy wkład w naszą niepodległość?”. Marta Piestrzyńska, uczennica klasy VIII, zdobyła w tym konkursie wyróżnienie. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 18 września w Biurze Poseł na Sejm RP Anny Milczanowskiej w Radomsku. Marta napisała esej o Ignacym Janie Paderewskim pod okiem p. Moniki Stachurskiej.
Gratulujemy!

 
Historia jabłka rozpoczęła się w raju PDF Drukuj

Historia jabłka zaczęła się w raju

Uczniowie naszej szkoły, którzy uwielbiają malować, przygotowali swoje prace na kolejny konkurs plastyczny. Tym razem tematem prac było jabłko w niestandardowej formie. Niczym nieograniczoną wyobraźnię na temat jabłka przelali na papier: Julia Biegańska, Wiktoria Świątkowska, Nina Matyskiewicz, Aleksandra Łuczyńska, Nadia Mikulska, Kinga Kraska, Zuzanna Nowak, Natalia Szmelcuch, Sylwia Gajda, Marysia Kucharska, Magdalena Komuńska, Ania Famulska, Marta Gajecka, Dominika Kazimierczak oraz Kacper Szczukocki. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na Festiwalu Sztuki Jabłka 2018 r. Zapraszamy do podziwiania prac w galerii zdjęć. Należy wspomnieć, że uczniowie mieli tylko 48 godzin na przygotowanie swoich prac.

 
Zbiórka przyborów szkolnych PDF Drukuj

Zbiórka przyborów szkolnych

„100 wyprawek dla polskich dzieci na Kresach na Stulecie Odzyskania Niepodległości”
W dniach od 18 do 21 września 2018 r. w naszej szkole zostanie przeprowadzona zbiórka przyborów szkolnych dla polskich dzieci i młodzieży uczących się w polskich szkołach na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Zbieramy artykuły biurowe piśmiennicze (gumki, ołówki, długopisy, kleje, kredki cyrkle, linijki, mazaki, temperówki itp.), artykuły papiernicze (ryzy papieru, kolorowe bloki, zeszyty, bloki rysunkowe itp.), a także inne przedmioty wykorzystywane przez uczniów w szkole (piórniki, plecaki itp.)
TO MAŁY GEST, A ZNACZY TAK WIELE!
POMAGAĆ KAŻDY MOŻE, POMÓŻ I TY!
UCZNIOWIE KLASY VIII

 
Wycieczka do Przedborskiego Parku Krajobrazowego PDF Drukuj

Wycieczka do Przedborskiego Parku Krajobrazowego

12 września 2018 r. uczniowie kl. Va i Vb oraz kilkoro uczniów z klas czwartych pod opieką p. Ilony Jagusiak, p. Edyty Malinowskiej i p. Moniki Stępczyńskiej udali się do Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie rezerwatu „Bukowa Góra” i „Murawy Dobromirskie” wysłuchali prelekcji na temat form ochrony przyrody, poznali rośliny chronione występujące na terenie parku, podziwiali przepiękne okazy skał, drzew, krzewów, grzybów. Dużo wysiłku kosztowało wszystkich wejście na najwyższą górę w województwie łódzkim „Fajna Ryba”, skąd rozciągały się przepiękne krajobrazy. Tradycyjnie już ognisko z kiełbaskami zakończyło nasze spotkanie z Przedborskim Parkiem Krajobrazowym.

 
Zbieramy plastikowe nakrętki – pomagamy Adrianowi! PDF Drukuj

Zbieramy nakrętki dla Adriana

W ubiegłym roku szkolnym zebraliśmy ponad 500 kg nakrętek na rehabilitację Adriana. Rekordzistą w zbiórce był Paweł Miętkiewicz (obecnie uczeń klasy VII), który zgromadził aż 37,5 kg. Dzielnie wsparli go: Miłosz Kmieciński - 35 kg, Kinga Grabarz - 30 kg i Maciek Bartkiewicz - 22 kg.
Czy w tym roku szkolnym padnie kolejny rekord?

Wkręćcie w pomaganie swoich krewnych i znajomych, bo warto pomagać!!

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 10 z 10
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości