Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcje Czas na chwilę relaksu w towarzystwie rzymskich bogów i bogińCzas na chwilę relaksu w towarzystwie rzymskich bogów i bogiń PDF Drukuj Email

Relaks w towarzystwie rzymskich bogów i bogiń

W życiu Rzymian religia odgrywała bardzo istotną rolę. Bogowie rzymscy nie schodzili jednak na ziemię i nie ukazywali swej postaci ludziom tak chętnie jak bogowie greccy. Nie pomagali człowiekowi bezpośrednio, nawet gdy mieli go przed czymś ostrzec. Wszystko co wiedziano o bogach to tyle, że trzeba im składać ofiary i nieustannie ich czcić.

Uczniowie klasy V a stanęli przed trudnym zadaniem. Samodzielnie na lekcje historii musieli przygotować wiele informacji, ciekawostek i wcielić się w mitologicznych bogów i boginie. Oficjalnie Rzymianie uznawali dwunastu bogów greckich, którym nadali imiona rzymskie. Wśród naszych bogów znaleźli się: Jowisz – Zeus, Junona – Hera, Minerwa – Atena, Mars – Ares, Diana – Artemida, Merkury – Hermes, Westa – Hestia, Wulkan – Hefajstos, Ceres – Demeter, Wenus – Afrodyta, Apollo – Apollo. Czy ich rozpoznajecie?

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości