Breadcrumbs

Strona startowa Wydarzenia Poznaj swój kraj!Poznaj swój kraj!

Poznaj swój kraj - Ojcowski Park Narodowy

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Bełchatowie uczniowie naszej szkoły mogą poznawać ciekawe przyrodniczo zakątki Polski. W tym roku cykl wyjazdów rozpoczęli uczniowie klas piątych, którzy 6 września, pod opieką wychowawczyń (p. E. Urban i p M. Koper) oraz p. Ilony Jagusiak, odkrywali uroki Ojcowskiego Parku Narodowego.

Przemierzając Dolinę Prądnika uczestnicy wycieczki zachwycali się ciekawymi formami jurajskich skał, jak Rękawica czy Igła, zaczerpnęli krystalicznej wody ze Źródełka Miłości, a następnie przez Bramę Krakowską udali się w kierunku Jaskini Łokietka, gdzie według legendy ukrywał się król Polski Władysław Łokietek. Podziwiali wybudowany za czasów króla Kazimierza Wielkiego zamek w Pieskowej Skale, nieopodal którego wznosi się kolejna ciekawa forma skalna – Maczuga Herkulesa. Ostatnim punktem wycieczki było miejsce, którego uczniowie nie spodziewali się w tym rejonie naszego kraju - największy w Polsce obszar lotnych piasków, czyli Pustynia Błędowska.
Mamy nadzieję, że po wycieczce obfitującej w doznania wzrokowe i dużą dawkę wiedzy przyrodniczej piątoklasiści będą mogli zabłysnąć na lekcjach biologii i geografii.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości