Breadcrumbs

Strona startowa Nasze sukcesy "Akcja ratunkowa" wyróżniona!"Akcja ratunkowa" wyróżniona!

Akcja ratunkowa nagrodzona

Piotr Pawlak z klasy Va otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Świąteczne zda(e)rzenie" organizowanym cyklicznie przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej. Zadanie uczestników nie było wcale łatwe. Polegało na napisaniu opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia, które będzie zawierało pełen zestaw podanych przez organizatorów wyrazów w ich oryginalnym połączeniu i formie:

tego jeszcze nie grali, pomyślał wigilijny karp…; a niechże Cię; rusz się gamoniu; nietęgie miny; nie tędy droga co wszyscy mówią; przypadłość kłamczuszka;  zimny jak sopel na choince; pigmejski wojownik; książki schowały się pod choinkę; wiewiór zaatakował.
Piotr wyzwanie podjął, napisał opowiadanie pt. „Akcja ratunkowa” i… dziś może pochwalić się dyplomem laureata.
Gratulujemy i życzymy kolejnych ciekawych pomysłów literackich.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości