Breadcrumbs

Strona startowa Przedszkolny Punkt Marzeń „Woda niezbędna do życia” – warsztaty przyrodnicze w PPM„Woda niezbędna do życia” – warsztaty przyrodnicze w PPM

Warsztaty przyrodnicze

Woda jest niezbędna człowiekowi do życia, bez wody nie można żyć. Takim hasłem rozpoczęliśmy warsztaty w przedszkolu. Dzieci miały okazję wysłuchać ciekawych informacji na temat roli wody w życiu człowieka, jej stanów skupienia. Ponadto zwrócono szczególną uwagę na oszczędzanie wody.

Przedszkolaki mogły także przyjrzeć się eksperymentom z wodą oraz zapoznały się ze zjawiskiem powstawania deszczu. Następnie dzieci narysowały, co kojarzy im się z wodą i efekty pracy zamieniły się przy pomocy odpowiedniego narzędzia w przywieszki. Na zakończenie dzieci mogły pobawić się na dużej macie „Twister”, która sprawiła im wielką radość.Przy okazji przedszkolaki powtórzyły nazwy kolorów. Z wielką chęcią uczestniczyły również w zabawie „Kropelki”, w której jako krople wody przechodziły przez rury (tunele).

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości