Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcje Wojenne rzemiosłoWojenne rzemiosło

Wojenne rzemiosło

Wiek XVII był bardzo trudny dla Rzeczypospolitej. Z powodu nieustannych wojen niektórzy historycy nazwali go „wiekiem żelaza”. Uczniowie klasy VI a i VI b na lekcjach historii poznawali trudy wojennego rzemiosła.

Podzielili się na grupy. Każda grupa dokonała prezentacji przedstawiciela którejś z XVII – wiecznej formacji wojskowej. Za pomocą skromnych rekwizytów - tu najważniejsza była wyobraźnia i pomysłowość, jak zrobić „coś z niczego” – „zrobili” z koleżanki lub kolegi żołnierza. Następnie całej klasie zademonstrowali jego umundurowanie, uzbrojenie oraz sposób walki. Lekcję uznajemy za wyjątkowo udaną. Każdej z grup udało się zaskoczyć konkurencję. Zapraszamy do galerii zdjęć, by zobaczyć pomysłowość naszych uczniów.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości