Breadcrumbs

Strona startowa Przedszkolny Punkt Marzeń Dzień Kota w PPMDzień Kota w PPM

Dzień Kota

„Miauczy kotek: miau, miau, miau, z dziećmi się przywitać chciał”- tą rymowanką rozpoczęliśmy 20 lutego w naszym przedszkolu „Światowy Dzień Kota”, który tak naprawdę przypada na dzień 17 lutego. Już od rana dzieci kolorowały sylwety różnych kotków oraz przedstawiały swoje maskotki, podśpiewując piosenkę „Kotki dwa”.

Następnie maluszki zostały podzielone na dwie grupy i wykonały pracę plastyczną przedstawiającą piękne koty. Nie obyło się bez zabaw ruchowych, np. „Kotek pije mleko”, „Kocie wyścigi” czy zabaw tanecznych przy piosence „Kotek puszek”. Ponadto dzieci z wielką radością szukały kotka w tradycyjnej zabawie „Ciepło – zimno”. Chętne wzięły również udział w konkursie picia mleka, bo cóż kotki lubią najbardziej. Bardzo dobrze poradziły sobie także z rozwiązywaniem zagadek związanych z tematyką kotów. Na zakończenie obejrzały na tablicy multimedialnej kołysankę: „Aaa kotki dwa..”. Przedszkolaki w maskach kotków wyglądały przepięknie.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości