Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcje Być jak Felix, Net i NikaByć jak Felix, Net i Nika

Być jak Felix, Net i Nika

„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” to książka – lektura obowiązkowa, w której główni bohaterowie nie tylko korzystają z wielu wynalazków, ale również sami je tworzą. Są to przede wszystkim przedmioty zdalnie sterowane, skomputeryzowane, elektroniczne.

Na podsumowanie lekcji dotyczących lektury uczniowie klasy VI a przygotowali własne wynalazki – mniej lub bardziej twórcze. Były to m. in. wysokościowa ładowarka do telefonu G-300, ręczna pompka do produkcji piany (RPDP), czyściciel butów, przenośna turystyczna myjnia rąk, AI–robot sprzątający, przenośny wodopój. Szóstoklasiści opisali materiał, z jakiego dany wynalazek został wykonany oraz jego zastosowanie. Niektóre pomysły może warto opatentować.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości