Breadcrumbs

Strona startowa Przedszkolny Punkt Marzeń Przedszkolaki z PPM w bibliotece szkolnejPrzedszkolaki z PPM w bibliotece szkolnej

Przedszkolaki w bibliotece

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – Wisława Szymborska
26 lutego przedszkolaki kolejny raz wybrały się do szkolnej biblioteki. Nasz cykl spotkań bibliotecznych rozpoczęliśmy 30 października, kiedy to bibliotekę dzieci odwiedziły pierwszy raz.

Tym razem dominowała tematyka związana z bieżącymi zajęciami, mianowicie: „Zwierzęta z dżungli i sawanny”. Pani bibliotekarka czytała dzieciom także inne książki, które przedszkolaki wybrały zgodnie z zainteresowaniami. Dzieci mogą kształtować i rozwijać zainteresowania czytelnicze nie tylko podczas zajęć w przedszkolu, ale właśnie dzięki wycieczkom do biblioteki. Natomiast zasady korzystania ze zbiorów biblioteki z pewnością przydadzą się w dalszej karierze szkolnej. Nasze przedszkolaki uwielbiają różne zajęcia, ale styczność z książkami to zapewne najcenniejsza „zabawa”. Zatem –„my małe dzieciaki tobie książko przyrzekamy, że szanować cię będziemy i krzywdy zrobić ci nie damy”.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości