Breadcrumbs

Strona startowa Komunikaty Telefon zaufaniaTelefon zaufania

Szanowni Rodzice!
20 kwietnia 2020 r. samorząd województwa łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.  Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer: 726 611 611 w godzinach 12.00 – 20.00.

Z kolei od godziny 20.00 do północy specjaliści dyżurują na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj). W sumie to aż 12 godzin dyżuru dziennie – 7 dni w tygodniu!!!
Telefon jest odpowiedzią i wsparciem w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii:
Dzieci i młodzież uzyskają wsparcie w następujących obszarach:
Stres i wydarzenia o traumatycznym charamterze (zaliczyć do nich można sam fakt wystąpienia pandemii)                                                     
Dokonywanie samouszkodzeń
Myśli, plany i zamachy samobójcze  
Konflikty i nieporozumienia 
Straty, w tym rozstania i żałoba 
Kryzysy wieku adolescencji. 

Telefon działać będzie w okresie od 20 kwietnia do 14 czerwca br.
Samorząd Województwa Łódzkiego chce odpowiadać na potrzeby dzieci i młodzieży z województwa łódzkiego. Konieczność pozostania przez dzieci i młodzież w domach, zamknięcie, brak możliwości wychodzenia, korzystania z aktywności fizycznej, instytucji kultury, ale przede wszystkim brak kontaktu z rówieśnikami. Ciągłe przebywanie z osobami dorosłymi w ograniczonej przestrzeni życiowej. Wszystkie te sytuacje związane z brakiem zaspokojenia potrzeb powodują u młodych ludzi frustrację, niechęć do nauki, próby samodzielnego wyjścia z domu. Nieodnajdywanie się w nowych warunkach może przyczynić się do powstania lub pogłębienia się np. stanów kryzysu emocjonalnego. Młodzież nie ma z kim porozmawiać o tym co przeżywa, o swoich obawach, o swoim stanie psychofizycznym. Powstał więc pomysł uruchomienia „szybkiej linii pomocy”. Oferta wsparcia świadczonego w ramach Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży jest komplementarna z istniejącą siecią i ją wzmacnia, ale przede wszystkim wprowadza aktywności dotychczas nieprowadzone – pomoc przez media społecznościowe, telefon czynny w weekend.
szkolni pedagodzy Ilona Jagusiak i Beata Krzyżańska

 

 

 

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości