Breadcrumbs

Strona startowa Wydarzenia Wycieczka do UniejowaWycieczka do Uniejowa

 Wycieczka do Uniejowa

28 września 2021 r. uczniowie klas VIII a, VIII b i  VII b uczestniczyli w wycieczce do Uniejowa. Opiekę sprawowały p. Ilona Jagusiak, p. E. Malinowska, p. B. Krzyżańska. Celem wycieczki była integracja zespołów klasowych oraz uświadomienie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz innych. Wycieczka rozpoczęła się na terenie spółki Geotermia Uniejów, gdzie znajduje się odwiert, z którego jest wydobywana woda o temperaturze 70 stopni C.

Jest ona wykorzystywana w: ciepłownictwie, wodolecznictwie, rekreacji, produkcji kosmetyków i produkcji spożywczej. Uczestnicy wycieczki zwiedzili zakład z przewodnikiem. Krótki spacer po miasteczku był następną atrakcją. Dużym zaskoczeniem była fontanna z ciepłą wodą. Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich to kolejny punkt wycieczki. Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich jest ogrzewany wodą geotermalną. To jeden z nielicznych zamków w Polsce i Europie, który korzysta z tego ekologicznego źródła ciepła. Następnym przystankiem były Termy Uniejów. Pogoda sprzyjała, więc uczniowie chętnie zażywali kąpieli w uniejowskich basenach. Największą popularnością cieszyły się zjeżdżalnie i rwąca rzeka. Po wodnych szaleństwach pizza w restauracji smakowała wszystkim.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości