Breadcrumbs

Strona startowa Wydarzenia Tworzymy filmTworzymy film

 Warsztaty filmowe

18 października dzieci z klasy 0 oraz klasy II uczestniczyły w Ekologicznych Warsztatach Edukacji Filmowej. Zajęciach odbyły się na terenie Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, jednej z najstarszych wytwórni filmowych w Polsce. Zadaniem uczestników zajęć była realizacja filmów o tematyce ekologicznej. Dzieci z różnych materiałów wykonały postacie, które posłużyły do stworzenia krótkiego filmu animowanego. Uczniowie chętnie pracowali, ale byli zaskoczeni, że stworzenie nawet bardzo krótkiego filmu animowanego wymaga tak dużo pracy.

Animacja poklatkowa powstaje przez połączenie kilkuset zdjęć różnych faz ruchu fotografowanego obiektu, które po złożeniu w jeden ciąg filmowych klatek (kadrów) tworzą ruchomą animację.

 
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości