Breadcrumbs

Strona startowa Punkt Przedszkolny 2 Wycieczka przedszkolaków do OSP DrużbiceWycieczka przedszkolaków do OSP Drużbice

 Przedszkolaki z wizytą w OSP

5 października wybraliśmy się na wycieczkę do miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, aby zapoznać się z pracą wykonywaną przez strażaków. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy związanych z ich pracą.

Przedszkolaki zostały zapoznane z przestrzeganiem zakazów czy zasadami zachowania bezpieczeństwa, np. w trakcie pożaru. Ponadto dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Duże zainteresowanie wzbudziły same wozy strażackie, które można było podziwiać z bliska. Dzieci mogły także zobaczyć ich wyposażenie. Odważne osoby miały możliwość wejścia do wozu strażackiego, uruchomienia syreny czy też przymierzenia hełmu i umundurowania. Od dziś przedszkolaki będą wiedziały, że zawód strażaka to ciężka i odpowiedzialna praca. 
Drogie dzieci zapamiętajcie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 oraz numer alarmowy – 112.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości