Breadcrumbs

Strona startowa Punkt Przedszkolny 2 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w przedszkoluMiędzynarodowy Dzień Praw Dziecka w przedszkolu

 Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W naszym przedszkolu dzień ten obchodziliśmy 19 listopada. Podczas zajęć wszystkim dzieciom zostały przybliżone Prawa Dziecka oraz ich wielka ranga.

Przedszkolaki poznały m.in. następujące prawa: do wychowywania się w kochającej rodzinie, zadawania pytań i otrzymywania na nie odpowiedzi, leczenia, zabawy i odpoczynku, edukacji. Dzieci dowiedziały się również, jakie mają obowiązki, dlatego wspólnie stworzyliśmy Kodeks Przedszkolaka, który następnie został „przypięczętowany” odciskami ich palców. Na zakończenie zajęć maluchy wykonały grupowy plakat „Mam prawo do...” Taki dzień jest doskonałą okazją do tego, aby nam dorosłym przypomnieć, że dzieci także mają swoje prawa, które należy szanować.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości