Breadcrumbs

Strona startowa Rada Rodziców Dzień Dziecka 2016Dzień Dziecka 2016 PDF Drukuj Email

Dzień Dziecka 2016

"Dziecko jest chodzącym cudem

jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.”

Phil Bosmans

Tegoroczne świętowanie Dnia Dziecka miało miejsce 3 czerwca na boisku szkolnym. Organizatorem imprezy była Rada Rodziców. Zebranych uczniów ciepłymi słowami i życzeniami przywitały Dyrektor Szkoły p. Iza Zatorska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Rojek. Do życzeń składanym uczniom przyłączyli się Wójt Gminy p. Bożena Zielińska oraz Przewodniczący Rady Gminy p. Jacek Walczyk. Po części oficjalnej na dzieci czekało wiele atrakcji.

Wspólną zabawę rozpoczął pokaz odwagi i umiejętności strażaków z OSP Drużbice. Strażacy z głośnym wyciem syreny wjechali na plac, by ugasić kontrolowany pożar. Następnie druh Arkadiusz Myśliński przedstawił sprzęt jednostki oraz omówił sposób działania. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się wozom strażackim, a także poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Słoneczna, piękna pogoda sprzyjała kolejnym atrakcjom przygotowanym dla dzieci. Dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina, basen z piłeczkami - tutaj dzieci mogły szaleć, bawić się do utraty tchu. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz rzeźbienia piłą w drewnie, który zaprezentował nam p. Piotr Matusiak. Po kilku godzinach zabawy regenerację sił umożliwił smaczny obiad przygotowany przez Panie Kucharki. Dzięki uprzejmości p. Mariusza Raszdorfa nie zabrakło słodkiego elementu w tym szczególnym dniu. Na każde dziecko czekały pyszne lody. Ta niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa na świeżym powietrzu sprawiły, że ten wyjątkowy dzień pełen radości i uśmiechu na długo zostanie w pamięci dzieci. Rada Rodziców serdecznie dziękuje za wsparcie przy organizacji Dnia Dziecka: Wójt Gminy Drużbice Pani Bożenie Zielińskiej, Panu Mariuszowi Raszdorfowi, Panu Piotrowi Matusiakowi, jednostce OSP Drużbice , Dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości