Breadcrumbs

Strona startowa Akcje - programyNiebieskie Igrzyska

 Niebieskie Igrzyska

W  tym roku szkolnym nasza placówka dołączyła do ogólnopolskiego wydarzenia zainicjowanego przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka. W związku z tym, że kwiecień  to miesiąc świadomości  autyzmu, podjęto szereg działań  promujących wiedzę na ten temat. I maluchy, i starsi uczniowie 4 kwietnia zaakcentowali niebieskim elementem ubrania swoją solidarność z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

Więcej…
 
Dbamy o nasz język

 Dbamy o nasz język

21 lutego to Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto ustanowione przez UNESCO w 1999 r. ma przypominać, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Z tej okazji uczniowie klas starszych oraz pracownicy szkoły mogli zmierzyć się z różnymi zadaniami językowymi, które podczas przerw „serwowali” piątoklasiści przebrani za bohaterów lektur polskich autorów.

Więcej…
 
Oswajamy sztuczną inteligencję

 Oswajamy sztuczną inteligencję

Mikołaja Kopernika przedstawiać nie trzeba – astronom, matematyk, prawnik, lekarz, strateg, człowiek niezwykle wykształcony, o wielu zainteresowaniach. Kim byłby w dzisiejszych czasach? Jakie miałby pasje? Czy aktywnie spędzałby czas wolny? Na te pytania starali się odpowiedzieć uczniowie klasy piątej, tworząc opisy oraz portrety wielkiego uczonego. Do pracy wykorzystali nie tylko kredki i mazaki, ale również sztuczną inteligencję. Musieli wytężać umysły, aby jak najdokładniej opisać postać, którą chcą wykreować. Zabawa była przednia, a efekty zaskoczyły uczniów i wzbudziły wiele emocji.  Zapraszamy do galerii.

Polak ma essę!

 
Przygotowania do Tygodnia Życzliwości i Tolerancji

 Przygotowania do Tygodnia Życzliwości i Tolerancji

Listopad może być kolorowy! Każda okazja jest dobra, aby być uprzejmym, pomocnym i tolerancyjnym, dlatego uczniowie klasy piątej już zaczęli przygotowania do obchodów szkolnego Tygodnia Życzliwości i Tolerancji. Efekt - uśmiechnięte buźki gotowe, a zbiórka kolorowanek ogłoszona.

 
Ćwiczymy ortografię z Janem Gutenbergiem

 Ćwiczymy ortografię

Kolejne zadanie programu „Polak ma essę!” przypadło naszym piątoklasistom. Wykonane przez siebie stemple z ziemniaków wykorzystali do utrwalania pisowni wyrazów z „ó” i „u”. Podzieleni na małe grupy zmierzyli się z zadaniem ortograficznym, a następie odgadnięte wyrazy „wystemplowali” na specjalnych kartach. Twórcze zadanie dostarczyło im wiele emocji, a praca w małych grupach przyniosła ciekawe efekty.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 40
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości