Breadcrumbs

Strona startowa Akcje - programyBiurko Mistrzyni

 Biurko Mistrzyni

Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam…”

Konfucjusz

W ramach realizowanego w naszej szkole Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Mistrzyni Szymborska” na szkolnym korytarzu pojawiła się wizualizacja miejsca pracy poetki. Przedmioty umieszczone na wystawie związane są z twórczymi działaniami noblistki, jej zamiłowaniami, osiągnięciami, a także słabościami. Największe zainteresowanie wywołała zapomniana już, a wielu uczniom zupełnie nieznana, maszyna do pisania.

 
Pomagamy zwierzakom ze schroniska

 Pomagamy zwierzakom

Zakończyła się trwająca przez tydzień zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska. Jej inicjatorami byli uczniowie klasy VI. Wspólnie uzbieraliśmy ponad 100 kg karmy suchej i mokrej, która trafiła do podopiecznych bełchatowskiej placówki.

 
Klucze dla Budzika

 Zbieram klucze dla Budzika

1 marca ruszyła w naszej szkole akcja „Zbieram klucze dla Budzika”. Do oznaczonych pojemników można przynosić niepotrzebne, zalegające w domu stare klucze, kłódki i zamki. Zostaną one oddane na złom, a zebrane dzięki temu pieniądze, przekażemy Fundacji „A kogo?” i Klinice „Budzik”.

Akcja będzie trwać do 3 kwietnia 2023 r.

 
Pocztówki z okupowanej Warszawy

 Mistrzyni inspiruje

Mistrzyni inspiruje, dlatego w następnym zadaniu związanym z realizacją projektu „Mistrzyni Szymborska” znów połączyliśmy zamiłowanie poetki do tworzenia kolaży z podsumowaniem pracy z lekturą. Ósmoklasiści wyklejali pocztówki z okupowanej Warszawy, wykazując się znajmością lektury „Kamienie na szaniec”.

 
Koty i Szymborska

 Koty i Szymborska

Z kolejnym zadaniem w ramach projektu „Mistrzyni Szymborska” zmierzyli się uczniowie klasy IV. W wierszu poetki „Kot w pustym mieszkaniu” szukali odpowiedzi na pytanie: Co robi kot w pustym mieszkaniu? Swoje przemyślenia przedstawili w formie kolaży.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 39
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości