Breadcrumbs

Strona startowa Akcje - programyMDJO w naszej szkole

 MDJO 2023

21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który ma przypominać o bogactwie różnorodności językowej i podkreślać jego wartość dla rozwoju dziedzictwa kulturowego ludzkości. Data święta upamiętnia wydarzenia z 1952 roku, kiedy to w Dhace doszło do demonstracji i zamordowania pięciu studentów, którzy domagali się uznania ich języka ojczystego – bengalskiego – za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego Pakistanu.

Dbajmy o nasz piękny, jedyny w swoim rodzaju język ojczysty i cieszmy się, że żyjemy w czasach, w których możemy go swobodnie, bez obaw go używać.

 
Wzorujemy się na Mistrzyni

 Wyklejanki klasy VII

Pierwsze zadanie w ramach projektu „Mistrzyni Szymborska” zrealizowali siódmoklasiści. Wzorem poetki przygotowali tak lubiane przez nią wyklejanki. Inspiracją dla uczniów była „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

 

 
Mistrzyni Szymborska

 Mistrzyni Szymborska

Nasza szkoła włączyła się w obchody 100. rocznicy urodzin poetki – Wisławy Szymborskiej poprzez udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „MISTRZYNI SZYMBORSKA”. Ustanowienie przez Senat RP roku 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej to wspaniała okazja do upamiętnienia osiągnięć wybitnej noblistki, a także spojrzenia na nią z innej perspektywy. Była bowiem osobą o dużym poczuciu humoru i niecodziennych zainteresowaniach.

Zachęcamy wszystkich uczniów do podejmowania kolejnych proponowanych przez nas zadań - wyzwań.

 
Nietypowe drzewo

 Nietypowe drzewko

W naszej szkole, z okazji listopadowych świąt - Dnia Tolerancji (16 listopada) oraz Dnia Życzliwości i Pozdrowień (21 listopada), powstało kolorowe drzewo z napisami na sercach przypominającymi o tym, że powinniśmy być przyjaźni, serdeczni i wyrozumiali.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w promowanie akceptacji i pozytywnych myśli oraz za założenie ubrań w barwach wcześniej wylosowanych przez poszczególne klasy. Dzięki Wam było radośnie i kolorowo.

 
Puzzle w roli głównej

 Puzzle w roli głównej

Kolejna akcja charytatywna w naszej szkole zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy pięćdziesiąt jeden zestawów puzzli, które zostały przekazane wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bełchatowie. Mamy nadzieję, że nowi właściciele układanek będą w trakcie zabawy poszerzać swoją wiedzę i umiejętności. Przy okazji serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za udział w akcji.

 

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 39
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości