Breadcrumbs

Strona startowa Akcje - programyJak pomagaliśmy zwierzętom PDF Drukuj Email
zimowa

Dokarmianie zwierząt w okresie zimowym przez uczniów naszej szkoły to już tradycja.  I w tegoroczną, szczególnie uciążliwą zimę, nasi wychowankowie wywiązali się z zadania znakomicie. Zebrali 2010 kg karmy (m.in. ziemniaki, marchew, ziarna zbóż, siano, kasztany i żołędzie) i wraz myśliwymi z Koła Łowieckiego ?Hubert? w Drużbicach dostarczyli do paśników.  Leśne stołówki odwiedzili dziewięć razy.

Więcej…
 
Etno-Przygoda - zakończona! PDF Drukuj Email

Grupa uczniów z naszej szkoły zakończyła Internetową Grę Etno Bingo, która miała na celu odkrywanie wokół siebie ludowych motywów, zwyczajów, tradycji, świąt, które składają się na niepowtarzalne dziedzictwo kulturowe naszego regionu. Gra zorganizowana została w ramach programu ?EtnoLog? przez Centrum Edukacji Obywatelskiej z Warszawy.

Więcej…
 
Jak obchodziliśmy ŚWIĘTO ZIEMI PDF Drukuj Email

Czterdziesty już raz świętowano Dzień Ziemi na świecie, a dwudziesty raz zorganizowano jego obchody w Polsce. Od wielu już lat także uczniowie z Drużbic organizują edukacyjne działania związane z szeroko pojętą ochroną środowiska, a że pomysłów mają wiele, Dzień Ziemi staje się kilkudniowym świętem naszej planety.

 

Więcej…
 
Poznajmy polskie sowy PDF Drukuj Email

 

 

O bocianach nasi uczniowie wiedzą już wiele. Dzięki Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa od kilku tygodni w naszej szkole realizujemy kolejny projekt z zakresu edukacji ekologicznej: ?Sowy Polski?. Sowy to tajemnicze, bezszelestnym lotem przecinające mroki nocy ptaki, które wśród ludzi cieszą się raczej złą sławą. Ze względu na swój skryty i w zasadzie nocny tryb życia, są słabo poznane. Pamiętajmy jednak, że sowa to symbol mądrości i wiedzy. Osoby, które chcą bliżej poznać te piękne ptaki, zapraszamy do zapoznania się z materiałami zamieszczonymi w gazetce na górnym korytarzu naszej szkoły.

 

 

Więcej…
 
Skąd się wzięła pocztówka? PDF Drukuj Email

To hasło konkursu ogłoszonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Szkoła Myślenia. Jak piszą na swej stronie internetowej organizatorzy, na konkurs wpłynęło wiele pięknych pocztówek i ich opisów. Przyjemna to informacja, bowiem wśród nich były także pocztówki wysłane przez uczniów klas czwartych i piątej naszej szkoły. Można je obejrzeć i przeczytać ich opis na stronie CEO w zakładce Szkoła Myślenia (http://www.ceo.org.pl/portal/b_szkola_myslenia_doc?docId=54986). Zachęcamy.

 

 
« PoczątekPoprzednia313233343536373839NastępnaOstatnie »

Strona 39 z 39
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości