Breadcrumbs

Strona startowa Nasze sukcesyPolaków drogi do niepodległości

Polaków drogi do niepodległości

3 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Polaków drogi do niepodległości”, który miał na celu zainteresowanie uczniów historią, poszerzenie ich wiedzy historycznej dotyczącej ziem polskich w drugiej połowie XIX wieku oraz integrację szkół powiatu bełchatowskiego.

Więcej…
 
"Akcja ratunkowa" wyróżniona!

Akcja ratunkowa nagrodzona

Piotr Pawlak z klasy Va otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Świąteczne zda(e)rzenie" organizowanym cyklicznie przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej. Zadanie uczestników nie było wcale łatwe. Polegało na napisaniu opowiadania dotyczącego świąt Bożego Narodzenia, które będzie zawierało pełen zestaw podanych przez organizatorów wyrazów w ich oryginalnym połączeniu i formie:

Więcej…
 
List Grzesia - nagrodzony!

List Grzesia nagrodzony

Grzegorz Piekarski z klasy VI a zdobył nagrodę w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na „List do Świętego Mikołaja”, którego organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce – Zdroju oraz burmistrz tego miasta. Na tegoroczny konkurs nadesłano 302 prace od dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i liceów z wielu miejsc Polski, w tym 17 od uczniów naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali pocztą pamiątkowe listy od św. Mikołaja.

 
Ola w Warszawie

Ola w Warszawie

W piątek, 22 listopada w Sali Rudniewa w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie nastąpiło uhonorowanie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Odpoczywaj na wsi”. Nasza uczennica Aleksandra Łuczyńska odebrała dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca w grupie wiekowej II.

Więcej…
 
Znamy finalistów konkursu ,,Kolorowa jesień”!

Kolorowa jesień

W konkursie fotograficznym organizowanym przez Panie: Aleksandrę Matyszkiewicz i Anetę Biniecką brały udział dzieci z klas I- III. Wszystkie prace można jeszcze oglądać na szkolnym korytarzu.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 19
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości