Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcjeGimnastyka buzi i języka

 Gimnastyka buzi i języka

W 2022 roku obchody Europejskiego Dnia Logopedy przypadły na 6 marca (niedziela). Z tej okazji 7 marca w naszej szkole uczniowie oddziału przedszkolnego mieli okazję uczestniczyć w grypowych zajęciach logopedycznych, pt. "Gimnastyka buzi i języka".

Więcej…
 
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..."

 Ciemno wszędzie, głucho wszędzie...

„Dziady” Adama Mickiewicza nie są łatwą lekturą. Z ich II częścią muszą się już zmierzyć siódmoklasiści. Uczniowie klasy VII a na lekcji języka polskiego czytali tekst z podziałem na role i próbowali oddać atmosferę tego tajemniczego obrzędu naszych przodków. Jak twierdzą, taka lekcja pozwoliła im lepiej zrozumieć treść lektury i jednocześnie przeżyć coś nowego.

 
Tajemnicza szafa

 Tajemnicza szafa

Ci, którzy mieli przyjemność przeczytać pierwszą część cyklu „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”, wiedzą, jak ważnym elementem powieści była szafa – czyli przejście ze świata realnego do fantastycznego, w którym królował Aslan.
Zadaniem uczniów klasy V, którzy przez kilka lekcji pracowali z tą lekturą, było wykonanie dowolną techniką owej tajemniczej szafy zawierającej elementy świata przedstawionego w utworze. Jak im się to udało?

 
Z książki na ekran

 Z książki na ekran

Na zakończenie pracy z lekturą „Pajączek na rowerze” uczniowie klasy VI b zaprojektowali plakaty, które mogłyby reklamować ekranizację wspomnianej powieści. Oto efekty ich pracy:

 
Lektura w pudełku

 Lektura w pudełku

Jednym ze sposobów podsumowania pracy z lekturą są pudełka lekturowe, w których należy zmieścić różnorodne elementy łączące się z treścią przeczytanej książki. Dzięki takiemu zadaniu młodzi ludzie nie tylko mają szansę wykazać się pomysłowością, ale także udowodnić, że znają treść lektury.
W galerii prezentujemy pudełka lekturowe wykonane przez uczniów klasy VI b do noweli „Janko Muzykant”.

 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 8
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości