Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcjeTajemnicza szafa

 Tajemnicza szafa

Ci, którzy mieli przyjemność przeczytać pierwszą część cyklu „Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”, wiedzą, jak ważnym elementem powieści była szafa – czyli przejście ze świata realnego do fantastycznego, w którym królował Aslan.
Zadaniem uczniów klasy V, którzy przez kilka lekcji pracowali z tą lekturą, było wykonanie dowolną techniką owej tajemniczej szafy zawierającej elementy świata przedstawionego w utworze. Jak im się to udało?

 
Z książki na ekran

 Z książki na ekran

Na zakończenie pracy z lekturą „Pajączek na rowerze” uczniowie klasy VI b zaprojektowali plakaty, które mogłyby reklamować ekranizację wspomnianej powieści. Oto efekty ich pracy:

 
Lektura w pudełku

 Lektura w pudełku

Jednym ze sposobów podsumowania pracy z lekturą są pudełka lekturowe, w których należy zmieścić różnorodne elementy łączące się z treścią przeczytanej książki. Dzięki takiemu zadaniu młodzi ludzie nie tylko mają szansę wykazać się pomysłowością, ale także udowodnić, że znają treść lektury.
W galerii prezentujemy pudełka lekturowe wykonane przez uczniów klasy VI b do noweli „Janko Muzykant”.

 
Mała ojczyzna

 Mała ojczyzna

Plac zabaw to miejsce, które wiąże się ze swobodą i przygodą. Miejsce to może stać się miasteczkiem na Dzikim Zachodzie, puszczą i górami skalistymi pełnymi kanionów. Dla chłopców z Placu Broni ich ukochany plac był symbolem wolności i małą ojczyzną.
Jak wyglądał ten magiczny skrawek ziemi, w obronie którego węgierscy chłopcy podjęli bohaterską walkę?
Popatrzmy na makiety przygotowane przez piątoklasistówna zakończenie pracy z lekturą „Chłopcy z Placu Broni”.

 
Gdybym był Jankiem Muzykantem

 Gdybym był Jankiem Muzykantem...

Na podsumowanie pracy z lekturą uczniowie klasy VI a przeobrazili się w tytułowego bohatera noweli Henryka Sienkiewicza. Starali się jak najwierniej odtworzyć postać małego miłośnika muzyki.
Jak im się to udało?

 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 8
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości