Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcjeOswajamy części mowy

Oswajamy części mowy

Co zrobić, kiedy części mowy z trudem wchodzą nam do głowy? Stać się jedną z nich albo jej elementem. Tak właśnie porządkowali swoją wiedzę uczniowie klasy Va. Na lekcji języka polskiego prezentowali wylosowane wcześniej części mowy, łączyli je w związki wyrazowe i szukali wspólnych elementów.

 
Czas prezentów

Czas prezentów

Zbliżają się święta, a my zaczynamy zastanawiać się nad prezentami dla naszych najbliższych. Może warto wykonać je samodzielnie? Wykonując prezent własnoręcznie, dajemy znak osobie obdarowywanej, że jest dla nas naprawdę ważna, a prezent jest zrobiony specjalnie dla niej. Uczniowie klas V i VI na lekcjach techniki wkładają ogrom pracy i serca w zadania wytwórcze, które mogą stać się wyjątkowymi podarunkami.

 
Piękno doskonałe

Piękno doskonałe

Produkcja ceramiki greckiej była ważną dziedziną gospodarki, a handel tymi wyrobami obejmował cały basen Morza Śródziemnego. Badania archeologiczne i rekonstrukcje waz greckich pozwalają nie tylko poznać technikę garncarską, ale także dają obraz życia codziennego Greków, utrwalony w malowidłach na wazach.

Więcej…
 
Matematyka u misia

Matematyka u misia

Tak brzmiał temat lekcji matematyki na poniedziałkowych zajęciach w klasach VB, VIA i VIB. W dniu obchodów Święta Pluszowego Misia uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące historii powstania tego święta. Nagrodą za bezbłędne odpowiedzi i piękny rysunek misia były oceny bdb. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie klasa VIA.

 

 
Twórczość jesienna

Twórczość jesienna

Jesień powoli zbliża się ku końcowi, ale nadal jeszcze mieni się przepięknymi barwami kolorowych liści, z których można wykonać ciekawe dekoracje. Zobaczcie, jak w prosty sposób nasi uczniowie przygotowywali jesienne dekoracje z liści, kasztanów i żołędzi. Uczniowie klasy VB wykonali  kompozycji z liści.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie »

Strona 3 z 7
Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości