Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcjeTwórczość jesienna

Twórczość jesienna

Jesień powoli zbliża się ku końcowi, ale nadal jeszcze mieni się przepięknymi barwami kolorowych liści, z których można wykonać ciekawe dekoracje. Zobaczcie, jak w prosty sposób nasi uczniowie przygotowywali jesienne dekoracje z liści, kasztanów i żołędzi. Uczniowie klasy VB wykonali  kompozycji z liści.

Więcej…
 
Paczka Mikołajka

Paczka Mikołajka

Lekcje języka polskiego stanowią miejsce spotkania ucznia z tekstem literackim i stwarzają naturalną sytuację, w której jako odbiorca musi on odszyfrować zawarte w tekście informacje, scharakteryzować bohaterów, czy ocenić ich działania. Co zrobić, by lepiej poznać bohaterów lektury?

Więcej…
 
Dotknąć historii

Dotknąć historii

W naszej szkolnej pracowni historycznej zgromadzonych jest wiele eksponatów. Uczniowie klasy IV z ogromnym zaciekawieniem przyglądają się różnym przedmiotom. Wypytują do czego dana rzecz służyła, jak się nazywa i wreszcie czy mogą dotknąć dany przedmiot.

Więcej…
 
Nauka przez zabawę

Nauka przez zabawę

W dniu 28 października w klasie V B na lekcji historii spotkali się uczniowie przebrani za bogów greckich. Był to pomysł na kolejne aktywne zajęcia, który miał na celu utrwalenie wiedzy na temat starożytnej Grecji oraz poznanie ciekawostek na temat poszczególnych bogów. Wszyscy świetnie bawili się podczas przebierania, wiązania szat, zakładania sandałów i prezentowania swoich bohaterów. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, wiedzą i zaangażowaniem. Lekcja odbyła się pod kierunkiem p. M. Stachurskiej.

 
Malowanie kawą to świetna zabawa!

Malowanie kawą

Choć „malowanie kawą” brzmi zaskakująco, technika ta jest dość popularna. Uczniowie klasy VI B na lekcjach plastyki ostatnio mogli ją przetestować. Najlepiej sprawdza się kawa rozpuszczalna. Należy zaparzać ją gorącą wodą, a potem rozlać do kilku małych pojemniczków stopniowo coraz bardziej rozrzedzając.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 8
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości