Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcjePiękno doskonałe

Piękno doskonałe

Produkcja ceramiki greckiej była ważną dziedziną gospodarki, a handel tymi wyrobami obejmował cały basen Morza Śródziemnego. Badania archeologiczne i rekonstrukcje waz greckich pozwalają nie tylko poznać technikę garncarską, ale także dają obraz życia codziennego Greków, utrwalony w malowidłach na wazach.

Więcej…
 
Matematyka u misia

Matematyka u misia

Tak brzmiał temat lekcji matematyki na poniedziałkowych zajęciach w klasach VB, VIA i VIB. W dniu obchodów Święta Pluszowego Misia uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące historii powstania tego święta. Nagrodą za bezbłędne odpowiedzi i piękny rysunek misia były oceny bdb. Najlepiej z zadaniami poradziła sobie klasa VIA.

 

 
Twórczość jesienna

Twórczość jesienna

Jesień powoli zbliża się ku końcowi, ale nadal jeszcze mieni się przepięknymi barwami kolorowych liści, z których można wykonać ciekawe dekoracje. Zobaczcie, jak w prosty sposób nasi uczniowie przygotowywali jesienne dekoracje z liści, kasztanów i żołędzi. Uczniowie klasy VB wykonali  kompozycji z liści.

Więcej…
 
Paczka Mikołajka

Paczka Mikołajka

Lekcje języka polskiego stanowią miejsce spotkania ucznia z tekstem literackim i stwarzają naturalną sytuację, w której jako odbiorca musi on odszyfrować zawarte w tekście informacje, scharakteryzować bohaterów, czy ocenić ich działania. Co zrobić, by lepiej poznać bohaterów lektury?

Więcej…
 
Dotknąć historii

Dotknąć historii

W naszej szkolnej pracowni historycznej zgromadzonych jest wiele eksponatów. Uczniowie klasy IV z ogromnym zaciekawieniem przyglądają się różnym przedmiotom. Wypytują do czego dana rzecz służyła, jak się nazywa i wreszcie czy mogą dotknąć dany przedmiot.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 5 z 8
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości