Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcjeAndrzejki w klasie IV B PDF Drukuj Email

Andrzejki w IVb

Godzina wychowawcza w dniu 27 listopada przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie  i wychowawczyni  mogli wywróżyć sobie, jaka czeka ich przyszłość i jak na imię będzie miała przyszła sympatia. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy czekają na spełnienie wróżb.

 
Droga Polski do niepodległości w liczbach PDF Drukuj Email

Niepodległa w liczbach

Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości  świętowaliśmy również na lekcjach matematyki. Uczniowie klas V i VI rozwiązywali zadania sięgające historią rozbiorów naszej Ojczyzny. Lekcje były okazją do powtórzenia znaków rzymskich oraz obliczeń kalendarzowych. Uczniowie z dużym zaciekawieniem rozwiązywali kolejne zadania, pogłębiając tym samym wiedzę o przeszłości Polski.

 
Jestem Polakiem, chcę znać swój kraj! PDF Drukuj Email

Jestem Polakiem, chcę znać swój kraj!

Czym jest ojczyzna? Co to są symbole narodowe? Co wiemy o Polsce i jej historii? Czy znamy sławnych Polaków? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczniowie klas IVa i IVb podczas integracyjnej patriotycznej godziny z wychowawcą. Czwartoklasiści obejrzeli dwa krótkie filmy: jeden o polskich symbolach narodowych, a drugi o burzliwych dziejach naszej ojczyzny. Obejrzane animacje oraz informacje zdobyte wcześniej, pomogły uczniom rozwiązać przygotowane dla nich krzyżówki o Polsce.

Więcej…
 
Wprawiamy się w bandażowaniu PDF Drukuj Email

Wprawiamy się w bandażowaniu

Uczniowie klas V na lekcjach techniki doskonalili swoje umiejętności bandażowania bandażem  elastycznym, zwykłym oraz chustą trójkątną w ściśle określonych sytuacjach. Poznali zasady bandażowania stawów nadgarstka i kostki. Ćwiczyli bandażowanie głowy i dłoni. Uczniowie poznali zasady opatrywania ran, udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.
Pamiętajcie! Nie wolno bać się pomagać. Pierwsza pomoc wykonywana nawet nieumiejętnie, jest lepsza niż żadna!!!

 
W świecie bajek PDF Drukuj Email

Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek to międzynarodowe święto, które obchodziły dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 6 listopada 2018 r. Magiczny dywan przeniósł przedszkolaki w bajkowy świat, gdzie można było posłuchać różnych baśni, zagadek, piosenek oraz rozpoznać rekwizyty znajdujące się w magicznym kuferku. Dzieci, ubrane w kolorowe stroje bohaterów z bajek, jak zauroczone, słuchały opowieści czytanych przez wychowawców oraz szkolną Panią Bibliotekarz.

 
« PoczątekPoprzednia1234567NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 7
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości