Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcjeWśród bogów na Olimpie PDF Drukuj Email

Wśród bogów na Olimpie

Niecodzienna lekcja historii miała miejsce w naszej szkole. Uczniowie klasy 5 A przenieśli się na Olimp. Piątoklasiści pięknie przebrani za bogów i boginie, z atrybutami w dłoni, w ciekawy sposób opowiadali o sobie. Wśród bogów na Olimpie znaleźli się Zeus, Posejdon, Hermes, Hades z Cerberem, Hefajstos, Helios, Dionizos, Apollo, Maja, Hera, Selene, Artemida, Afrodyta, Hestia i Demeter. Pomysłowością i twórczym podejściem do tematu wykazali się uczniowie oraz ich rodzice. Lekcja odbyła się pod kierunkiem p. Moniki Stachurskiej.

 
Zupełnie inna bajka

Zupełnie inna bajka

Zamiast tradycyjnego pędzla - palce? Czemu nie! Uczniowie klasy V B na lekcjach plastyki podjęli wyzwanie. Malowanie palcami to fantastyczna zabawa pełna spontanicznych reakcji (cóż, trzeba przełamać lęk przed włożeniem ręki w farbę), ekspresji twórczej i nowych doświadczeń.

Więcej…
 
Lekcja z Rodzicem PDF Drukuj Email

Lekcja z Rodzicem

5 kwietnia 2019 r. klasa III gościła Pana doktora Wojciecha Łucarza, chirurga ortopedę, a prywatnie tatę jednej z uczennic - Marceliny. Pan doktor opowiedział dzieciom o swojej pracy, poradził jak należy się odżywiać, aby mieć zdrowe kości oraz cierpliwie odpowiadał na wiele pytań dotyczących zdrowia i pracy lekarza. Przeprowadził także zajęcia praktyczne. To była wspaniała i pouczająca lekcja!!! Uczniowie byli zachwyceni i serdecznie podziękowali Panu doktorowi oraz złożyli życzenia z okazji zbliżającego się święta Pracowników Służby Zdrowia.
J.A.

 
Lapbooki o Rudym, Alku i Zośce PDF Drukuj Email

Lapbooki o Rudym, Alku i Zośce

„Kamienie na szaniec” to lektura, z którą zmierzyli się niedawno uczniowie klasy VIII. Treści, które chcieliby zapamiętać i przekazać innym, zaprezentowali w formie lapbooków, czyli teczek tematycznych, pełnych kieszonek, karteczek i książeczek o przeróżnych kształtach. Bardzo ciekawe prace ósmoklasistów można oglądać na tablicach szkolnego korytarza oraz w naszej galerii. Zapraszamy…

 
Czas na chwilę relaksu w towarzystwie rzymskich bogów i bogiń PDF Drukuj Email

Relaks w towarzystwie rzymskich bogów i bogiń

W życiu Rzymian religia odgrywała bardzo istotną rolę. Bogowie rzymscy nie schodzili jednak na ziemię i nie ukazywali swej postaci ludziom tak chętnie jak bogowie greccy. Nie pomagali człowiekowi bezpośrednio, nawet gdy mieli go przed czymś ostrzec. Wszystko co wiedziano o bogach to tyle, że trzeba im składać ofiary i nieustannie ich czcić.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 8
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości