Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcjeNauka przez zabawę

Nauka przez zabawę

W dniu 28 października w klasie V B na lekcji historii spotkali się uczniowie przebrani za bogów greckich. Był to pomysł na kolejne aktywne zajęcia, który miał na celu utrwalenie wiedzy na temat starożytnej Grecji oraz poznanie ciekawostek na temat poszczególnych bogów. Wszyscy świetnie bawili się podczas przebierania, wiązania szat, zakładania sandałów i prezentowania swoich bohaterów. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, wiedzą i zaangażowaniem. Lekcja odbyła się pod kierunkiem p. M. Stachurskiej.

 
Malowanie kawą to świetna zabawa!

Malowanie kawą

Choć „malowanie kawą” brzmi zaskakująco, technika ta jest dość popularna. Uczniowie klasy VI B na lekcjach plastyki ostatnio mogli ją przetestować. Najlepiej sprawdza się kawa rozpuszczalna. Należy zaparzać ją gorącą wodą, a potem rozlać do kilku małych pojemniczków stopniowo coraz bardziej rozrzedzając.

Więcej…
 
Wśród bogów na Olimpie PDF Drukuj Email

Wśród bogów na Olimpie

Niecodzienna lekcja historii miała miejsce w naszej szkole. Uczniowie klasy 5 A przenieśli się na Olimp. Piątoklasiści pięknie przebrani za bogów i boginie, z atrybutami w dłoni, w ciekawy sposób opowiadali o sobie. Wśród bogów na Olimpie znaleźli się Zeus, Posejdon, Hermes, Hades z Cerberem, Hefajstos, Helios, Dionizos, Apollo, Maja, Hera, Selene, Artemida, Afrodyta, Hestia i Demeter. Pomysłowością i twórczym podejściem do tematu wykazali się uczniowie oraz ich rodzice. Lekcja odbyła się pod kierunkiem p. Moniki Stachurskiej.

 
Zupełnie inna bajka

Zupełnie inna bajka

Zamiast tradycyjnego pędzla - palce? Czemu nie! Uczniowie klasy V B na lekcjach plastyki podjęli wyzwanie. Malowanie palcami to fantastyczna zabawa pełna spontanicznych reakcji (cóż, trzeba przełamać lęk przed włożeniem ręki w farbę), ekspresji twórczej i nowych doświadczeń.

Więcej…
 
Lekcja z Rodzicem PDF Drukuj Email

Lekcja z Rodzicem

5 kwietnia 2019 r. klasa III gościła Pana doktora Wojciecha Łucarza, chirurga ortopedę, a prywatnie tatę jednej z uczennic - Marceliny. Pan doktor opowiedział dzieciom o swojej pracy, poradził jak należy się odżywiać, aby mieć zdrowe kości oraz cierpliwie odpowiadał na wiele pytań dotyczących zdrowia i pracy lekarza. Przeprowadził także zajęcia praktyczne. To była wspaniała i pouczająca lekcja!!! Uczniowie byli zachwyceni i serdecznie podziękowali Panu doktorowi oraz złożyli życzenia z okazji zbliżającego się święta Pracowników Służby Zdrowia.
J.A.

 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 8
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości