Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcjeLapbooki o Rudym, Alku i Zośce PDF Drukuj Email

Lapbooki o Rudym, Alku i Zośce

„Kamienie na szaniec” to lektura, z którą zmierzyli się niedawno uczniowie klasy VIII. Treści, które chcieliby zapamiętać i przekazać innym, zaprezentowali w formie lapbooków, czyli teczek tematycznych, pełnych kieszonek, karteczek i książeczek o przeróżnych kształtach. Bardzo ciekawe prace ósmoklasistów można oglądać na tablicach szkolnego korytarza oraz w naszej galerii. Zapraszamy…

 
Czas na chwilę relaksu w towarzystwie rzymskich bogów i bogiń PDF Drukuj Email

Relaks w towarzystwie rzymskich bogów i bogiń

W życiu Rzymian religia odgrywała bardzo istotną rolę. Bogowie rzymscy nie schodzili jednak na ziemię i nie ukazywali swej postaci ludziom tak chętnie jak bogowie greccy. Nie pomagali człowiekowi bezpośrednio, nawet gdy mieli go przed czymś ostrzec. Wszystko co wiedziano o bogach to tyle, że trzeba im składać ofiary i nieustannie ich czcić.

Więcej…
 
W rytm Bee Gees PDF Drukuj Email

W rytmie Bee Gees

Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy trzeba będzie udzielić komuś pierwszej pomocy. Jak zachować trzeźwy umysł i jak pomóc poszkodowanemu? Na te i inne pytania odpowiedzi szukali uczniowie klasy V a i V b. Na lekcjach techniki doskonalili swoje umiejętności wzywania pomocy i jak najszybszego podjęcia czynności podstawowych resuscytacji krążeniow -oddechowej. W rytm piosenki zespołu Bee Gees „Stayin’ Alive” najlepiej przywracać puls.

Więcej…
 
Andrzejki w klasie IV B PDF Drukuj Email

Andrzejki w IVb

Godzina wychowawcza w dniu 27 listopada przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Przyczynili się do tego uczniowie, którzy przygotowali różnorodne wróżby. Uczniowie  i wychowawczyni  mogli wywróżyć sobie, jaka czeka ich przyszłość i jak na imię będzie miała przyszła sympatia. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy czekają na spełnienie wróżb.

 
Droga Polski do niepodległości w liczbach PDF Drukuj Email

Niepodległa w liczbach

Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości  świętowaliśmy również na lekcjach matematyki. Uczniowie klas V i VI rozwiązywali zadania sięgające historią rozbiorów naszej Ojczyzny. Lekcje były okazją do powtórzenia znaków rzymskich oraz obliczeń kalendarzowych. Uczniowie z dużym zaciekawieniem rozwiązywali kolejne zadania, pogłębiając tym samym wiedzę o przeszłości Polski.

 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 8
Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości