Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcjeJestem Polakiem, chcę znać swój kraj! PDF Drukuj Email

Jestem Polakiem, chcę znać swój kraj!

Czym jest ojczyzna? Co to są symbole narodowe? Co wiemy o Polsce i jej historii? Czy znamy sławnych Polaków? Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczniowie klas IVa i IVb podczas integracyjnej patriotycznej godziny z wychowawcą. Czwartoklasiści obejrzeli dwa krótkie filmy: jeden o polskich symbolach narodowych, a drugi o burzliwych dziejach naszej ojczyzny. Obejrzane animacje oraz informacje zdobyte wcześniej, pomogły uczniom rozwiązać przygotowane dla nich krzyżówki o Polsce.

Więcej…
 
Wprawiamy się w bandażowaniu PDF Drukuj Email

Wprawiamy się w bandażowaniu

Uczniowie klas V na lekcjach techniki doskonalili swoje umiejętności bandażowania bandażem  elastycznym, zwykłym oraz chustą trójkątną w ściśle określonych sytuacjach. Poznali zasady bandażowania stawów nadgarstka i kostki. Ćwiczyli bandażowanie głowy i dłoni. Uczniowie poznali zasady opatrywania ran, udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.
Pamiętajcie! Nie wolno bać się pomagać. Pierwsza pomoc wykonywana nawet nieumiejętnie, jest lepsza niż żadna!!!

 
W świecie bajek PDF Drukuj Email

Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek to międzynarodowe święto, które obchodziły dzieci z oddziału przedszkolnego w dniu 6 listopada 2018 r. Magiczny dywan przeniósł przedszkolaki w bajkowy świat, gdzie można było posłuchać różnych baśni, zagadek, piosenek oraz rozpoznać rekwizyty znajdujące się w magicznym kuferku. Dzieci, ubrane w kolorowe stroje bohaterów z bajek, jak zauroczone, słuchały opowieści czytanych przez wychowawców oraz szkolną Panią Bibliotekarz.

 
Na Olimpie PDF Drukuj Email

Na Olimpie

Według wierzeń starożytnych Greków, bogowie olimpijscy  zamieszkiwali górę Olimp. Sprawowali wszelką władzę nad ludźmi i decydowali o ich istnieniu, życiu lub śmierci. Pili boski nektar i jedli ambrozję, która dawała im nieśmiertelność.  Aby przybliżyć greckie mity, panteon bogów i herosów, na lekcji historii uczniowie klasy V B wcielili się w mitologicznych bogów i boginie.

Więcej…
 
Matko, w lesie są maliny… PDF Drukuj Email

Matko, w lesie są maliny...

Lektury siódmoklasistów wzbudzają wiele emocji, bo „jest ich dużo”, „są bardzo obszerne” albo „pisane trudnym językiem”.  Uczniowie klasy VII postanowili zmierzyć się z jedną z nich w nieco inny sposób. Wcielili się w postaci dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”  i podczas lekcji języka polskiego zaprezentowali różne sceny z tego utworu. Sami przygotowali elementy scenografii, zadbali o kostiumy i rekwizyty, a niektórzy pokusili się nawet o nauczenie tekstu na pamięć. Lekcja dostarczyła wielu emocji i zapewne na długo zostanie w pamięci jej uczestników.

 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 8 z 8
Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości