Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcjeMała ojczyzna

 Mała ojczyzna

Plac zabaw to miejsce, które wiąże się ze swobodą i przygodą. Miejsce to może stać się miasteczkiem na Dzikim Zachodzie, puszczą i górami skalistymi pełnymi kanionów. Dla chłopców z Placu Broni ich ukochany plac był symbolem wolności i małą ojczyzną.
Jak wyglądał ten magiczny skrawek ziemi, w obronie którego węgierscy chłopcy podjęli bohaterską walkę?
Popatrzmy na makiety przygotowane przez piątoklasistówna zakończenie pracy z lekturą „Chłopcy z Placu Broni”.

 
Gdybym był Jankiem Muzykantem

 Gdybym był Jankiem Muzykantem...

Na podsumowanie pracy z lekturą uczniowie klasy VI a przeobrazili się w tytułowego bohatera noweli Henryka Sienkiewicza. Starali się jak najwierniej odtworzyć postać małego miłośnika muzyki.
Jak im się to udało?

 
"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..."

Dziady cz. II to utwór będący lekturą obowiązkową w szkole podstawowej. Nie jest to dla uczniów łatwy w odbiorze dramat, a na przeszkodzie w jego zrozumieniu stoją między innymi: dziewiętnastowieczny język, nieznajomość kontekstów kulturowych, daleka od zainteresowań uczniów tematyka oraz trudność wynikająca z czytania tekstu sztuki, a nie oglądania jej na scenie.
Na zakończenie zmagań ze zrozumieniem treści utworu, poznaniem jego budowy oraz uniwersalnego przesłania siódmoklasiści zamknęli w zdjęciach wybrane z utworu cytaty. Zapraszamy do galerii.

 
Lektura zamknięta w pudełku

Lektura zamknięta w pudełku

W jaki sposób zamknąć w pudełku treść książki? Z takim wyzwaniem zmierzyli się uczniowie klas V a i VI a na podsumowanie pracy z lekturą. Przygotowali specjalne pudełka, w których zgromadzili różne rekwizyty lub samodzielnie wykonali elementy związane z bohaterami i problematyką przeczytanych utworów. Efekty ich twórczej pracy można podziwiać w galerii.

 
Poszukiwania figur

Poszukiwania figur

Zdalna nauka matematyki czasem zmusza uczniów do przejrzenia swojego otoczenia w poszukiwaniu modeli figur omawianych na lekcjach. Modeli graniastosłupów mamy w domach dużo, trudniej o przykład trapezu. Jednak nasi uczniowie z tym też sobie poradzili.

 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 8
Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości