Breadcrumbs

Strona startowa Ciekawe lekcje"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie..."

Dziady cz. II to utwór będący lekturą obowiązkową w szkole podstawowej. Nie jest to dla uczniów łatwy w odbiorze dramat, a na przeszkodzie w jego zrozumieniu stoją między innymi: dziewiętnastowieczny język, nieznajomość kontekstów kulturowych, daleka od zainteresowań uczniów tematyka oraz trudność wynikająca z czytania tekstu sztuki, a nie oglądania jej na scenie.
Na zakończenie zmagań ze zrozumieniem treści utworu, poznaniem jego budowy oraz uniwersalnego przesłania siódmoklasiści zamknęli w zdjęciach wybrane z utworu cytaty. Zapraszamy do galerii.

 
Lektura zamknięta w pudełku

Lektura zamknięta w pudełku

W jaki sposób zamknąć w pudełku treść książki? Z takim wyzwaniem zmierzyli się uczniowie klas V a i VI a na podsumowanie pracy z lekturą. Przygotowali specjalne pudełka, w których zgromadzili różne rekwizyty lub samodzielnie wykonali elementy związane z bohaterami i problematyką przeczytanych utworów. Efekty ich twórczej pracy można podziwiać w galerii.

 
Poszukiwania figur

Poszukiwania figur

Zdalna nauka matematyki czasem zmusza uczniów do przejrzenia swojego otoczenia w poszukiwaniu modeli figur omawianych na lekcjach. Modeli graniastosłupów mamy w domach dużo, trudniej o przykład trapezu. Jednak nasi uczniowie z tym też sobie poradzili.

 
Matematyka z flagą w tle

Matematyka z flagą w tle

Matematyczne zmagania dotyczące naszych barw narodowych uczniowie zakończyli wywieszeniem flag.

 
Z czym rymuje się cień?

Z czym rymuje się cień

Zabawy piątoklasistów z rymami i cieniem przyniosły bardzo ciekawe efekty.
Zapraszamy do galerii.

 
« PoczątekPoprzednia12345678NastępnaOstatnie »

Strona 2 z 8
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości