Breadcrumbs

Strona startowa ŚwietlicaŚwięto matematyki

 Święto matematyki

Z okazji święta „królowej nauk” dzieci spędzające czas w świetlicy również rozwiązywały zagadki i łamigłówki matematyczne. Wykonały również prace plastyczne oparte na figurach geometrycznych. Punktem wyjścia do matematycznych zabaw był frazeologizm „twardy orzech do zgryzienia”, który jest jednym z elementów programu „Świetliczaki na tropie przysłów”.

 
Ćwiczenie czyni mistrza

 Ćwiczenie czyni mistrza

Świetliczaki sprawdzały prawdziwość przysłowia "ćwiczenie czyni mistrza". Po zaprezentowaniu sylwetek znanych i trochę mniej znanych sportowców, uczniowie najpierw wspólnie a potem samodzielnie rozwiązywali quizy poświęcone przedstawicielom różnych dyscyplin sportowych. Po treningu umysłowym rozwijali umiejętność gry w tenisa stołowego. Emocji było wiele!

 
Co by było, gdyby...

 Tropimy przysłowia

Dinozaury wróciły i biorą udział w rajdzie Paryż – Dakar…  Z nieba spadają pieniądze, a słodycze są na wyciągnięcie ręki… Plastyczne „gdybanie” naszych światliczaków związane z przysłowiem „Gdyby babcia miała wąsy, to by była dziadkiem”, czyli kolejne zadanie w ramach programu "Świetliczaki na tropie przysłów".

 
Świetliczaki tropią przysłowia

 Świetliczaki tropią przysłowia

Podczas środowych zajęć świetlicowych dzieci poznają znaczenie przysłów i realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Świetliczaki na tropie przysłów”. W andrzejki uczniowie świetnie się bawili „tropiąc” związane z tym zwyczajem przysłowie „Na świętego Andrzeja dziewkom z wróżby nadzieja”.

 

 
Wymieniamy pozdrowienia

 Wymieniamy pozdrowienia

Jedna z grup dzieci naszej świetlicy przygotowała kolorową pocztówkę z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień i wzięła udział w wymianie pocztówkowej z okazji tego miłego święta. W odpowiedzi otrzymaliśmy kartkę od "świetliczaków" z SP nr 32 w Bydgoszczy.

 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości