Breadcrumbs

Strona startowa Zajęcia pozalekcyjne Koło teatralneDzielimy się dobrym słowem PDF Drukuj Email

Dzielimy się dobrym słowem

W wielu szkołach trzynasty dzień każdego miesiąca obchodzony jest jako Dzień Dobrego Słowa. Jest to inicjatywa Fundacji Wychowanie do szczęścia, a jej celem jest pokazanie znaczenia i siły słów oraz roli, jaką odgrywają w naszym życiu. Propagowanie zasad kulturalnego zachowania, szacunku do języka polskiego, odpowiedzialności za słowo oraz dbałość o czystość wypowiedzi w codziennych sytuacjach może sprawić, że świat będzie lepszy.
Szkolne koło teatralne, wspierając tę inicjatywę, 13 czerwca zaprezentowało społeczności szkolnej przedstawienie pt. „O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie”.
Coś miłego szepnij w uszko,
a rozgrzeje się serduszko.
Mów przepraszam i dziękuję –
to nic przecież nie kosztuje.
Dobre słowa są jak słońce –
piękne, miłe i gorące.
Zawsze mówmy dobre słowa –
szkoła będzie kolorowa!

 
O nas PDF Drukuj Email


Szkolne koło teatralne "Cudawronki"

to miejsce dla uczniów, którzy chcą:

- rozwijać swoje zdolności artystyczne - aktorskie,

recytatorskie, muzyczne,

- kształtować wyobraźnię,

- poznawać tajniki teatru,

- wyrażać różnorodne emocje,

- występować publicznie,

- oswajać nieśmiałość,

- stawać się otwartymi na świat i ludzi,

- współdziałać w grupie,

- ciężko pracować i dobrze się bawić.

 

Koło teatralne działa od września 2001 roku i może pochwalić się niemałym dorobkiem. Jego członkowie pod opieką p. Elżbiety Urban przygotowali i zaprezentowali ponad 30 widowisk - adaptacje baśni, legend, wierszy, spektakle o tematyce ekologicznej oraz przedstawienia z okazji świąt lub uroczystości szkolnych. Obejrzeli je nie tylko członkowie społeczności szkolnej, ale także rodzice, krewni, inni mieszkańcy Drużbic oraz uczniowie z okolicznych szkół.

Więcej…
 
Legenda o św. Mikołaju PDF Drukuj Email

Legenda o św. Mikołaju

Święty Mikołaj kojarzy się nam ze staruszkiem w czerwonym stroju i długą, białą brodą, który w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty saniami ciągniętymi przez zaprzęg reniferów. Jednak przygotowywanie prezentów-niespodzianek wiąże się ze świętym Mikołajem, który był biskupem Miry i zasłynął z dobroci i troski o ubogich. O nim właśnie opowiadało przedstawienie przygotowane dla społeczności szkolnej przez szkolne koło teatralne.

 
Gdyby tak wróżką być PDF Drukuj Email

Gdyby tak wróżką być...

Gdyby tak wróżką być, gdyby czary wszystkie znać,

można wtedy ludziom byłoby dać to, czego im brak…

Bądźmy dla siebie mili i życzliwi, pomagajmy sobie, wspierajmy się… taka była myśl przewodnia przedstawienia „Wróżki” zaprezentowanego pod koniec czerwca przez szkolne koło teatralne „Cudawronki”. Biletami wstępu na spektakl były kolorowe, wesołe i pełne miłych słów kartki dla chorej koleżanki.

 

 
Na złomowisku PDF Drukuj Email

Na złomowisku

W październiku szkolne koło teatralne miało okazję wystapić na innej scenie niż szkolna. Dziewczęta wraz z opiekunką p. Elżbietą Urban przygotowały przedstawienie o tematyce ekologicznej. Tym razem wcieliły się w stare samochody, które niszczeją na złomowisku. Spektakl został zaprezentowany podczas Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

 

 
Inscenizacja "Ptasiego radia" PDF Drukuj Email

 Inscenizacja Ptasiego radia

Jednym z zadań uczestników ekologiczno-artystycznego projektu „Kolorowa Lokomotywa”, było przygotowanie inscenizacji „Ptasiego radia” Juliana Tuwima. Z ochotą zabrali się do pracy i uczniowie naszej szkoły, którzy wcześniej uczestniczyli w różnych „kolorowych” warsztatach.

Więcej…
 
Warsztaty teatralne PDF Drukuj Email

Warsztaty teatralne

3 września 2014 r. uczestnicy projektu "Kolorowa Lokomotywa" pilnie pracowali tym razem na warsztatach teatralnych. Warsztaty prowadziła Pani Sylwia Strugińska - solistka Teatru Muzycznego w Łodzi, a także instruktorka teatralna z Łódzkiego Domu Kultury, która przez zabawę uczyła dzieci podstaw występów scenicznych.

Więcej…
 
Podsumowanie festiwalu PDF Drukuj Email

Podsumowanie festiwalu

28 listopada 2011 r. w Izbie Edukacji Ekologicznej na terenie Szkółki Leśnej „Borowiny” odbyło się podsumowanie "Festiwalu Ekologicznej Twórczości Dzieci 2011" i wręczenie nagród. „Cudawronki” zaprezentowały swoje przedstawienie przed pozostałymi wyróżnionymi zespołami i zebrały liczne gratulacje. Nagrodą dla zespołu jest bardzo dobrej jakości aparat fotograficzny marki SONY.

 
Drużbickie bociany na Mazurach PDF Drukuj Email

CudawronkinaMazurach

Ostatni majowy weekend uczniowie ze szkolnego koła teatralnego „Cudawronki” oraz p. Elżbieta Urban (opiekunka koła) i p. Edyta Malinowska spędzili w powiecie kętrzyńskim na Mazurach. Udali się tam z delegacją Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, by wziąć udział w VIII Festiwalu Ekologicznym „Czysty Powiat”.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 2
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości