Breadcrumbs

Strona startowa Zajęcia pozalekcyjne Inne zajęciaWśród olimpijskich bogów PDF Drukuj Email

Wśród olimpijskich bogów

Uczniowie klasy Va na jednej z lekcji języka polskiego przenieśli się do świata mitów greckich. Wcielili się w wybranych mieszkańców Olimpu i pięknie przebrani, w ciekawy sposób opowiadali o nich i ich dokonaniach.

 
Gimnastyka buzi i języka PDF Drukuj Email

 Gimnastyka buzi i języka

Zajęcia logopedyczne w naszej szkole!
Uczniowie chętnie uczestniczą w zabawach i ćwiczeniach logopedycznych, które mają na celu usprawnić narządy artykulacyjne. Dzieci korzystają z ciekawych gier i pomocy, a także starają się prawidłowo wykonywać wszystkie ćwiczenia.

Więcej…
 
Teatrzyk kukiełkowy w klasach I PDF Drukuj Email

Teatrzyk kukiełkowy w klasach I

Uczniowie klas pierwszych wykazali się dużą aktywnością i inwencją twórczą. Na wspólnych zajęciach kl. Ia i Ib , dzieci zaprezentowały wykonane własnoręcznie kukiełki. Do ich wykonania uczniowie wykorzystali drewniane łyżki, bibułę, włóczkę oraz  ścinki materiałów. Na zajęciach teatralnych, mali „aktorzy” bawili się znakomicie! Zobaczcie sami…

 
To już tradycja! PDF Drukuj Email

To już tradycja!

Jak co roku uczniowie klas V na lekcjach historii mieli za zadanie  przedstawić jednego z bogów greckich. I tym razem z powierzonego zadania wywiązali się znakomicie. Przygotowali wspaniałe szaty, atrybuty i pięknie zaprezentowali swojego bohatera. Sala historyczna kolejny już raz zamieniła się w … boski Olimp. Na dworze Zeusa pojawiła się Atena, Demeter, Afrodyta, Hestia, Hera, Nike, Iris oraz Ares, Apollo, Hermes, Helios,  Hefajstos, Posejdon, Dionizos i (pierwszy raz w historii) boski Eros. Brawo!

 
Lekcja WF inna niż wszystkie PDF Drukuj Email

Zdrowe odżywianie

„Sport to zdrowie i przyjemność” - pod takim hasłem odbyła się lekcja wychowania fizycznego w klasie Vb. Uczniowie zdobyli podstawowe wiadomości o witaminach i składnikach mineralnych. Odróżniali zdrowe i niezdrowe produkty spożywcze. Zostali uświadomieni o negatywnych konsekwencjach złego odżywiania: otyłość, niska sprawność fizyczna, choroby i itp.

Więcej…
 
Na Olimpie PDF Drukuj Email

Na Olimpie

Uczniowie klas V na lekcjach historii mieli za zadanie  przedstawić jednego z bogów greckich wraz z jego atrybutem. Z powierzonego zadania wywiązali się znakomicie i sala historyczna zamieniła się w … boski Olimp. Na dworze Zeusa nie pojawili się wszyscy bogowie Olimpu, ale za to ci , którzy przybyli, byli rozpoznawalni poprzez swoje atrybuty. Była więc Demeter, Afrodyta, Hestia, Hera, Nike oraz Apollo, Hermes, Hefajstos, Posejdon i oczywiście sam Zeus. Na zakończenie lekcji uczniowie próbowali oliwki i tradycyjny grecki ser. Czy to była ciekawa lekcja historii?

 

 
DZIEŃ CHLEBA PDF Drukuj Email

Dzień Chleba

Chleb to jeden z podstawowych składników codziennej diety człowieka. Znany jest od co najmniej 10 tysięcy lat i wymieniany wśród elementarnych posiłków człowieka w najstarszych źródłach historii kultury materialnej Europy i Bliskiego Wschodu. Chleb to symbol codziennego trudu, dostatku, sytości, a także gościnności.

Więcej…
 
CKM w necie PDF Drukuj Email

CKM w necie

Zespół redakcyjny szkolnej gazetki bierze udział w projekcie Junior Media. Jest to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polskapresse i Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON skierowany do szkół ? uczniów i nauczycieli.  Dzięki niemu można stworzyć gazetę wykorzystując platformę internetową. Gazetkę szkolną utworzoną na makietach dziennika regionalnego można opublikować w Internecie i wydrukować. Pierwszy numer internetowej wersji "Czasopisma Każdego Małolata" można znaleźć pod adresem: http://press.juniormedia.pl/czasopismo-każdego-małolata/11/2/1/

Inne szkolne gazetki: http://press.juniormedia.pl/paper/newspapers/

 


Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości