Breadcrumbs

Strona startowa Wydarzenia



"Przez trzy kacety" - historia prawdziwa

 Przez trzy kacety

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”

Słowa Józefa Piłsudskiego były mottem spotkania uczniów klas siódmych i ósmych naszej szkoły z p. Piotrem Firkowskim, synem więźnia trzech niemieckich obozów koncentracyjnych p. Mirosława Firkowskiego  ps. „Sławek”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat życia więźniów w obozach koncentracyjnych, jak również obejrzeć film dokumentalny i unikatowe zdjęcia będące świadectwem tamtych czasów i miejsc. Dokumentalna opowieść o codzienności w obozie, wzbogacona o pieśni w wykonaniu  p. Firkowskiego mocno poruszyła słuchaczy. Była to dla wszystkich niezwykła lekcja historii.

 
Studio Carnaval prezentuje

 Studio Carnaval

16 maja 2022 r. naszą szkołę odwiedziła grupa artystów ze Studio Carnaval z programem pt. "Art Voyage".  Artyści pochodzą z Rumunii i występowali w rumuńskiej edycji programu telewizyjnego "Mam Talent". Zaprezentowany program dostarczył widzom wiele emocji. Mogli obejrzeć m.in. tańczące trio, szalonego czworonożnego naukowca, tancerkę brzucha, rosnącą matrioszkę oraz człowieka sprężynę, który "połknął" jedną z uczennic.

 

 
Kolorowe pisanki

 Kolorowe pisanki

"Kto o pisankach pamięta, ten ma radosne święta".

Uczniowie klas 1-3 podzielili się pomysłami na ozdabianie pisanek wielkanocnych. Pięknie udekorowane jajka mogliśmy podziwiać na wystawie w naszej szkole.

 
Uczymy się ratować życie

 Pierwsza pomoc przedmedyczna

29 marca 2022 r. uczniowie klas siódmych oraz szóstej uczestniczyli w zajęciach poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, które zostały poprowadzone przez Sztab Ratownictwa w Bełchatowie.

 
Rockowa profilaktyka

 Rockowa profilaktyka

28 marca 2022 r. uczniowie klas VII – VIII wzięli udział w spotkaniu  profilaktycznym z poetą i muzykiem Jackiem Musiatowiczem oraz jego synem, gitarzystą -  Michałem. Autorski program p. Jacka pt. „Życie na niby” przestrzegał przed zgubnymi wpływami używek oraz wirtualnego świata Internetu.

Więcej…
 
Jednoczymy się z osobami z zespołem Downa

 Jednoczymy się z osobami z Zespołem Downa

21 marca, w Światowym Dniu Zespołu Downa, w grupie przedszkolnej, przedstawiono fakty na temat życia i potrzeb osób dotkniętych wrodzoną wadą genetyczną. Przy okazji aktywności związanych z obchodami tego dnia, dzieci zaprojektowały własne, niesamowite skarpetki.

 
Niemożliwe jest możliwe

 Niemożliwe jest możliwe

Nadejście wiosny uczniowie klas VI-VIII świętowali w kinie „Kultura” w Bełchatowie, gdzie obejrzeli poruszający film „Sonata” - opartą na faktach historię wyjątkowego muzyka, Grzegorza Płonki z Murzasichla. Film pokazuje niesamowitą drogę, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką, do osiągnięcia niemożliwego.

 
Żegnaj, zimo!

 Żegnaj zimo!

21 marca 2022 roku uczniowie klas I i II uroczyście pożegnali zimę. Dzieci kolorowym korowodem ruszyły nad rzekę, niosąc oznaki wiosny i symbol zimy. Nad rzeką odbyło się symboliczne pożegnanie odchodzącej pory roku, a do szkoły uczniowie wrócili w wiosennych nastrojach. Nad barwnym pochodem przeleciały bociany, które utwierdziły nas w przekonaniu, że wiosna w Drużbicach zagościła na dobre.

 
Dopalaczom mówimy STOP

 Dopalaczom mówimy STOP

15 marca 2022 r. uczniowie klas ósmych spotkali się z funkcjonariuszami policji w Bełchatowie. Spotkanie zostało poświęcone tematyce dopalaczy - w ramach programu Dopalaczom mówimy STOP - wybieramy zdrowie. Tydzień wcześniej z taką samą tematyką zapoznali się uczniowie klas siódmych, ale drogą on-line.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 38
Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości