Breadcrumbs

Strona startowa WydarzeniaS@motni w tłumie

 Samotni w tłumie

18 maja 2023 r. uczniowie klas VIII a i b oraz VII mogli obejrzeć w sali widowiskowej „Giganty Mocy” w Bełchatowie spektakl „S@motni w tłumie”. Przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia poruszało ważne i aktualne problemy współczesności, mówiło o pułapkach cywilizacji XXI w.

Bohaterami ,,S@motnych w tłumie” są ludzie z różnych środowisk, z różnym bagażem życiowym, żyjący w jednej społeczności, a jednak daleko od siebie. Ich życiorysy splatają się ze sobą w zaskakujący sposób, dając widzowi możliwość refleksji nad podstawowymi i ponadczasowymi wartościami, takimi jak miłość, przyjaźń, odpowiedzialność i nadzieja. Spotkanie z bohaterami ,,S@motnych…” to podstawa do dyskusji na temat problemów nurtujących współczesną młodzież.

 
Tadeusz Kościuszko - obrońca konstytucji

 Dzień Patrona

28 kwietnia uczniowie klasy VI zaprosili społeczność naszej szkoły na uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to również okazja do przypomnienia zasług patrona naszej szkoły – Tadeusza Kościuszki, który był gorliwym obrońcą konstytucji i wolności.
„Wyszedł pan Kościuszko, w krakowskiej sukmanie,
Odkrył jasne czoło na to powitanie.
Odkrył jasne czoło, klęknął na kolana:
- Ślubuję Ci życie, Ojczyzno kochana!
Ślubuję Ci życie, ślubuję Ci duszę,
Za Bożą pomocą wolność wrócić muszę!”

 
Singing Kids

 Singing Kids

14 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Wadlewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Singing Kids”.

Udział w konkursie wzięły szkoły podstawowe z Mogilna Dużego, Ras, Dłutowa, Tuszyna, Wadlewa oraz Drużbic: 19 solistów oraz 6 zespołów. Naszą szkołę reprezentowali: solistka – Oliwia Barańska, zespoły – Merida i przyjaciele w składzie: Lidia Barańska, Szymon Famulski, Hanna Jarmakowska, Weronika Klein, Igor Kołodziej, Anna Larczyńska, Lena Maciaszczyk, Szymon Michalak, Izabela Susmęd, Tymoteusz Wolski, Natalia Woźniak oraz Artur Zadrożniak, Winter: Danuta Komuńska, Kaja Korpas, Agata Pawlak, Aleksandra Ślusarczyk oraz zespół Osiołek i Shrek w składzie Dagmara Romanowska i Maja Rojek.

Zespół Merida i przyjaciele wyśpiewał III miejsce w kategorii zespoły klas I-VIII.

 
Ósmoklasiści przed trudnym wyborem

 Dni otwarte

Uczniowie klas ósmych lada moment muszą podjąć decyzję dotyczącą wyboru szkoły ponadpodstawowej. Aby im w tym pomóc, 21 marca swoje drzwi otworzyły dwie bełchatowskie placówki ZSP nr 1 i ZSP nr 2. Nasi ósmoklasiści odwiedzili obie szkoły. Zwiedzili je i zapoznali się z ich ofertami edukacyjnymi na kolejny rok szkolny. W ZSP nr 1 obejrzeli pokaz musztry klas mundurowych i zajrzeli do bardzo dobrze wyposażonych specjalistycznych pracowni. W ZSP nr 2 organizatorzy otworzyli dla gości pracownie, w których odbywają się zajęcia z praktycznej nauki zawodu oraz przygotowali ciekawe stoiska i pokazy.

 
O dobrych relacjach

 O dobrych relacjach

Szkołę odwiedziła dziś "Grupa T" z Torunia. Uczniowie klas IV-VIII obejrzeli humorystyczny spektakl profilaktyczny pt. "Wielka ucieczka", którego tematem były dobre relacje międzyludzkie.

 
Zawody wczoraj i dziś

 Zawody wczoraj i dziś

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu” - Konfucjusz
Uczniowie najstarszych klas za chwilę staną przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Głowią się nad tym, z jaką profesją chcieliby związać swoje życie i do czego mają predyspozycje.
28 lutego, w przygotowanych przez siebie scenkach dramowych, przedstawili kilka wybranych zawodów, prezentując równocześnie ich odpowiedniki z odległych czasów. Źródłem wiadomości na ten temat stały się niedoceniane przez uczniów lektury szkolne. W ten sposób udało się połączyć doradztwo zawodowe z językiem polskim. Zapraszamy do galerii.

 
Podziel się z nami swoją pasją!

 Pasja Mai

 

Wielu z nas lubi zwierzęta i ma swojego pupila, z którym spędza dużo czasu. Jednak nie każdy zwierzak może mieszkać z nami pod jednym dachem. Czasami trzeba pokonać kilometry, aby spotkać się ze swoim zwierzęcym przyjacielem. Tak właśnie robi Maja z klasy VI, która pokochała konie i konną jazdę.

Więcej…
 
Podziel się z nami swoją pasją

 Podziel się z nami swoją pasją

Jeśli ktoś odwiedzi naszą szkołę i zobaczy siedzącą na ławce dziewczynę, która w czasie przerwy dzierga na szydełku, to na pewno będzie to Iga z klasy VIII a. Jej zainteresowanie robótkami ręcznymi zrodziło się ponad dwa lata temu. Najpierw chciała robić na drutach, ale ponieważ jej to nie wciągnęło, mama zaproponowała jej szydełkowanie i nauczyła jego podstaw.

Więcej…
 
Orszak Trzech Króli

 Orszak 2023

Uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez p. katechetkę, aktywnie włączyli się w zorganizowany w naszej parafii 6 stycznia Orszak Trzech Króli. W trzech mędrców wcielili się Mateusz, Kacper i Maciej z klasy VIII a. Członkowie Szkolnego Koła Caritas: Hania, Iza, Kornelia, Igor (z klasy IV) i Joasia (z VIII b) rozprowadzali korony dla uczestników orszaku oraz kadzidło i kredę do oznaczenia domów. W liturgię słowa włączyły się dzieci z klas III i IV: Aleksandra, Zuzanna, Alicja, Piotr i Kornelia.


 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 40
Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości