Breadcrumbs

Strona startowa WydarzeniaRajd z Indianami w tle PDF Drukuj Email

 Rajd z Indianami w tle

W dniach 31 maja  – 1 czerwca  wielbiciele rajdów z naszej szkoły udali się na kolejną wyprawę. Tym razem rajd odbywał się w Wodzinie Prywatnym. Tematem przewodnim byli Indianie Ameryki Północnej i ich mitologia. Rajdowicze zaopatrzeni w mewie pióra (przywiezione z zielonej szkoły ) oraz w przygotowane stroje i łuki ruszyli na swą kolejną nocną przygodę.

Więcej…
 
Być jak Rambo PDF Drukuj Email

Być jak Rambo

11 czerwca 2019 r. uczniowie klasy VIII wraz z wychowawczynią panią Moniką Stachurską i panią wicedyrektor Mariolą Grzejszczak jako pierwsi w szkole udali się na wycieczkę do.... Nie była to jednak zwykła wycieczka do teatru czy do kina. Ósmoklasiści potrzebowali czegoś "więcej" - potrzebowali przeżyć coś zupełnie nowego - potrzebowali SZALEŃSTWA i chwili odpoczynku od nauki - przecież tak dużo się ostatnio uczyli.

Więcej…
 
Jak przygoda to... PDF Drukuj Email

Jak przygoda, to tylko w Warszawie

tylko w Warszawie!

Mogli się o tym przekonać uczniowie klas czwartych, którzy 23 maja 2019 roku pod opieką wychowawczyń p E. Urban i p. M. Koper poznawali stolicę. Główną atrakcją wycieczki była gra miejska, podczas której uczniowie odkrywali kolejno ważne miejsca na Starym Mieście, wykonując przy tym ciekawe zadania związane z poszczególnymi obiektami. Ponadto czwartoklasiści odwiedzili Łazienki Królewskie, widzieli zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a także obejrzeli z tarasu widokowego Stadion Narodowy.

 
Poznaj swój kraj! PDF Drukuj Email

Poznaj swój kraj

7 i 8 maja 2019 r. uczniowie klas VII, VI oraz V pod opieką p. Ilony Jagusiak, p. Moniki Kulik i p. Edyty Malinowskiej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Sandomierza i Kazimierza Dolnego. Pierwszy dzień zaczęliśmy od zwiedzania pięknego miasta, jakim jest Sandomierz. Na samym początku odwiedziliśmy zbrojownię rycerską, a następnie  przeszliśmy podziemną trasą turystyczną. Mogliśmy również podziwiać zachwycający rynek oraz kamienice tego urokliwego miasta.

Więcej…
 
Obchody Dnia Ziemi PDF Drukuj Email

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla swojej planety, aby była zdrowa, piękna i czysta. W związku z tym 14 maja w naszej szkole odbył się apel, którego celem było uświadomienie negatywnych skutków zanieczyszczania środowiska. Uczniowie klasy III zabrali nas do świata telewizji.

Więcej…
 
Prezentacje szkół PDF Drukuj Email

Prezentacje szkół

1 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy VIII pod opieką p. Marioli Grzejszczak oraz wychowawczyni Moniki Stachurskiej udali się do II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie na VIII Prezentację Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego. Podczas tego wydarzenia szkoły chwaliły się swoją ofertą edukacyjną, a uczniowie mogli uzyskać w jednym miejscu informacje o wszystkich placówkach działających na terenie naszego powiatu oraz proponowanych przez nie kierunkach kształcenia.

 
A może do "Herberta"? PDF Drukuj Email

A może do

19 marca uczniowie klas VII i VIII mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną VI LO  im. Z. Herberta w Bełchatowie. Placówka ta proponuje naukę w klasach o  profilach: humanistyczno-lingwistycznym lub matematyczno-przyrodniczym. Przedstawiciele liceum zaprezentowali uczniom wszystkie atuty tej placówki. Jednym z najważniejszych jest duża zdawalność matur.

Więcej…
 
Spotkanie z przedstawicielami policji PDF Drukuj Email

Spotkanie z policjantkami

20 marca 2019 r. uczniów klas VIII i VII odwiedziły policjantki, które opowiedziały o zagrożeniach, z którymi młodzi ludzie mogą spotkać się w przyszłości. Przedstawiły także niebezpieczeństwa związane z nadużywaniem alkoholu, zażywaniem narkotyków i paleniem papierosów. Uczniowie mogli również przekonać się za pomocą specjalnych gogli, jak widzi osoba po zażyciu środków uzależniających.

 
Żywa lekcja historii "Ku Niepodległej" PDF Drukuj Email

Żywa lekcja historii

19 marca 2019 r. w naszej szkole gościli przedstawiciele Grupy Artystycznej „Rekonstrukto”, która zajmuje się propagowaniem historii eksperymentalnej. Goście zaprezentowali program pod tytułem „Ku Niepodległej”, przypomnieli  tragiczną historię naszej ojczyzny: od czasów trzech rozbiorów, poprzez powstania narodowe, aż do I wojny światowej uwieńczonej odzyskaniem niepodległości.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 31
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość