Breadcrumbs

Strona startowa WydarzeniaApel dla Niepodległej

 Apel dla Niepodległej

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klasy VII zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno-muzyczny przybliżający ważne wydarzenie z historii naszego kraju, jakim jest odzyskanie suwerenności.

 
Pasowanie na ucznia

 Pasowanie na ucznia 2023

27 października 2023 r. pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej. Podopieczni p. Magdaleny Paździej zdali egzamin z wiedzy oraz umiejętności i zostali pasowani przez p. dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej w Drużbicach.

 
Wyśpiewać dziś chcemy życzenia...

 DEN 2023

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowali w tym roku uczniowie klas II i III. Zaprezentowali scenki z życia szkoły, złożyli pracownikom oświaty piękne życzenia ubarwione wesołymi piosenkami.

 
Spotkanie z Małym Księciem

 Spotkanie z Małym Księciem

 

11 października 2023 r. uczniowie klas VI – VIII odwiedzili Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, aby obejrzeć spektakl „Mały Książę” na motywach opowieści Antoine’a de Saint – Exupery’ego.

Więcej…
 
S@motni w tłumie

 Samotni w tłumie

18 maja 2023 r. uczniowie klas VIII a i b oraz VII mogli obejrzeć w sali widowiskowej „Giganty Mocy” w Bełchatowie spektakl „S@motni w tłumie”. Przedstawienie przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia poruszało ważne i aktualne problemy współczesności, mówiło o pułapkach cywilizacji XXI w.

Bohaterami ,,S@motnych w tłumie” są ludzie z różnych środowisk, z różnym bagażem życiowym, żyjący w jednej społeczności, a jednak daleko od siebie. Ich życiorysy splatają się ze sobą w zaskakujący sposób, dając widzowi możliwość refleksji nad podstawowymi i ponadczasowymi wartościami, takimi jak miłość, przyjaźń, odpowiedzialność i nadzieja. Spotkanie z bohaterami ,,S@motnych…” to podstawa do dyskusji na temat problemów nurtujących współczesną młodzież.

 
Tadeusz Kościuszko - obrońca konstytucji

 Dzień Patrona

28 kwietnia uczniowie klasy VI zaprosili społeczność naszej szkoły na uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to również okazja do przypomnienia zasług patrona naszej szkoły – Tadeusza Kościuszki, który był gorliwym obrońcą konstytucji i wolności.
„Wyszedł pan Kościuszko, w krakowskiej sukmanie,
Odkrył jasne czoło na to powitanie.
Odkrył jasne czoło, klęknął na kolana:
- Ślubuję Ci życie, Ojczyzno kochana!
Ślubuję Ci życie, ślubuję Ci duszę,
Za Bożą pomocą wolność wrócić muszę!”

 
Singing Kids

 Singing Kids

14 kwietnia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła w Wadlewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „Singing Kids”.

Udział w konkursie wzięły szkoły podstawowe z Mogilna Dużego, Ras, Dłutowa, Tuszyna, Wadlewa oraz Drużbic: 19 solistów oraz 6 zespołów. Naszą szkołę reprezentowali: solistka – Oliwia Barańska, zespoły – Merida i przyjaciele w składzie: Lidia Barańska, Szymon Famulski, Hanna Jarmakowska, Weronika Klein, Igor Kołodziej, Anna Larczyńska, Lena Maciaszczyk, Szymon Michalak, Izabela Susmęd, Tymoteusz Wolski, Natalia Woźniak oraz Artur Zadrożniak, Winter: Danuta Komuńska, Kaja Korpas, Agata Pawlak, Aleksandra Ślusarczyk oraz zespół Osiołek i Shrek w składzie Dagmara Romanowska i Maja Rojek.

Zespół Merida i przyjaciele wyśpiewał III miejsce w kategorii zespoły klas I-VIII.

 
Ósmoklasiści przed trudnym wyborem

 Dni otwarte

Uczniowie klas ósmych lada moment muszą podjąć decyzję dotyczącą wyboru szkoły ponadpodstawowej. Aby im w tym pomóc, 21 marca swoje drzwi otworzyły dwie bełchatowskie placówki ZSP nr 1 i ZSP nr 2. Nasi ósmoklasiści odwiedzili obie szkoły. Zwiedzili je i zapoznali się z ich ofertami edukacyjnymi na kolejny rok szkolny. W ZSP nr 1 obejrzeli pokaz musztry klas mundurowych i zajrzeli do bardzo dobrze wyposażonych specjalistycznych pracowni. W ZSP nr 2 organizatorzy otworzyli dla gości pracownie, w których odbywają się zajęcia z praktycznej nauki zawodu oraz przygotowali ciekawe stoiska i pokazy.

 
O dobrych relacjach

 O dobrych relacjach

Szkołę odwiedziła dziś "Grupa T" z Torunia. Uczniowie klas IV-VIII obejrzeli humorystyczny spektakl profilaktyczny pt. "Wielka ucieczka", którego tematem były dobre relacje międzyludzkie.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 41
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości