Breadcrumbs

Strona startowa WydarzeniaPomaszerowały szlakiem powstańców styczniowych PDF Drukuj Email

Rajd szlakiem powstańców styczniowych

Z okazji 156 rocznicy wybuchu powstania styczniowego w dniu 10 lutego 2019 r. odbył się 19 Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. Jego celem było uczczenie bohaterów walczących o niepodległość Polski, poznanie historii powstania styczniowego, propagowanie patriotycznych wzorów, miejsc pamięci powstańców styczniowych. Trasa tegorocznego marszu wiodła z centrum Bełchatowa przez Grocholice, Oleśnik do Kurnosa Drugiego.

Więcej…
 
Szkolna zabawa choinkowa za nami PDF Drukuj Email

Zabawa choinkowa 2019

8 lutego 2019 r. w ZSP w Drużbicach odbyła się zabawa choinkowa. Do południa bawiły się dzieci najmłodsze, natomiast w drugiej części dnia z zabawy czerpali radość uczniowie klas starszych. Imprezę dla młodszych prowadziły profesjonalne animatorki, pod których przewodnictwem dzieci bawiły się świetnie. Oprócz tradycyjnych tańców nie obyło się bez ciekawych konkursów i wspólnych zabaw, w których dzieci chętnie brały udział. Nawet maluszki aktywnie uczestniczyły w przeciąganiu liny czy zabawach z chustą animacyjną. Jednak największą frajdę sprawiły im kolorowe balony, z których animatorki wykonały m. in. różne zwierzęta.

Więcej…
 
Kolejny rajd za nami PDF Drukuj Email

Kolejny rajd

1 i 2 lutego nasi uczniowie: Aleksandra Łuczyńska, Zuzanna Nowak, Julia Biegańska, Marta Gajecka, Martyna Gajda, Kinga Grzejszczak, Julita Łuczyńska,  Natalia Szumigaj, Karol Miłkowski i Maciej Bartkiewicz uczestniczyli w  XVII Piotrkowskim Zlocie Turystycznym PTSM. Organizatorzy imprezy postawili sobie trzy cele: szerzenie świadomości ekologicznej, promocję turystyki i aktywnego wypoczynku oraz promocję szkoły. W zlocie uczestniczyło 15 drużyn, liczących w sumie blisko 140 uczniów i ich opiekunów ze szkół podstawowych z bliższych i dalszych okolic Piotrkowa Trybunalskiego – Czarnocina, Drużbic, Łaznowa, Mierzyna (x2), Milejowa (x2),  Ręczna, Rozprzy, Sulejowa (x2), Szynczyc, Tomaszowa Mazowieckiego, Wodzina Prywatnego i Wolborza.

Więcej…
 
A nadzieja znów wstąpi w nas PDF Drukuj Email

A nadzieja znów wstąpi w nas

Tradycyjnie już tuż przed zimową przerwą świąteczną odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Bożego Narodzenia. W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie klas czwartych, którzy przedstawili historię o współczesnej dziewczynce z zapałkami na tle wydarzeń sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Przypomnieli zebranym, jak ważne w życiu są otwarte i wrażliwe serca oraz to, że w betlejemskim żłóbku narodziła się bezinteresowna miłość, która powinna przeniknąć do naszych domów.

Więcej…
 
Wyjątkowy czas PDF Drukuj Email

Wyjątkowy czas

Po wspaniałych szkolnych jasełkach klasa VIII ze swoją wychowawczynią przeszli do swojej pracowni. Dla klasy VIII to dość wyjątkowy dzień. W tym roku obchodzili swoją ostatnia wigilię klasową. Wszystkim bardzo zależało na tym, aby pozostała ona w ich pamięci jak najdłużej. Na stole znalazły się tradycyjne potrawy postne. Jak nakazuje tradycja przed posiłkiem uczniowie i ich wychowawczyni, każdy z każdym bez wyjątku, połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Wspólne śpiewanie kolęd umiliło ten wyjątkowy czas. Uczniowie klasy VIII przygotowali też własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami oraz przepyszne pierniczki dla wszystkich pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

 
Noc w szkole ze świętym Mikołajem PDF Drukuj Email

Noc w szkole z Mikołajem

Czy ktoś nie wierzy w świętego Mikołaja? Mamy dowody na to, że odwiedził ostatnio naszą szkołę i uczniów klas VI, VIII, którzy przeżyli niezapomnianą, magiczną, świąteczną i wyjątkową noc w szkole, oczekując na przyjazd świętego.
Uczniowie klasy VIII już po raz kolejny zorganizowali dla swoich młodszych kolegów – tym razem dla klasy VI – nocleg w szkole. Nocowanie rozpoczęło się zbiórką uczestników, którzy aby dostać się do swoich „sypialni”, musieli przejść przez „pajęczynę” . Na tych, którzy niestety dotknęli nici, czekała kara... , ale przyjemna kara. Nie obyło się bez śmiechów i zabawy.

Więcej…
 
Co tam piszczy w ósmej? PDF Drukuj Email

Co piszczy w ósmej?

Mikołajki w klasie VIII
Mimo, że prawdziwe mikołajki wypadają 6 grudnia, to uczniów klasy VIII święty Mikołaj odwiedził już 4 grudnia. Wszyscy ubrani na czerwono, z czapkami Mikołaja na głowie wspólnie cieszyli się prezentami i rózgami, nie mogło również zabraknąć czekoladowego Mikołaja. Razem obchodzili to święto grając w gry i jedząc przygotowane słodkości. Koordynatorkami klasowych mikołajek były Julita Marciniak i Marta Gajecka.

Więcej…
 
Mikołaju, Mikołaju… PDF Drukuj Email

Mikołaju, Mikołaju...

6 grudnia - jak dobrze wiecie,
święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie…


6 grudnia od wielu lat jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. W klasie IV B każdy z uczniów wcielił się w rolę świętego Mikołaja i przygotował prezent dla innej osoby z klasy (oczywiście wszyscy byli grzeczni i dostali upominki). Radości z prezentów oraz z dawania i dzielenia się z innymi było dużo. W tym szczególnym dniu nie zabrakło słodkości i wielu niespodzianek, które wszystkim sprawiły wiele radości.

 
Rajdy dla frajdy PDF Drukuj Email

Rajdy dla frajdy

W dniach 30.11.–1.12. uczennice naszej szkoły: Aleksandra Łuczyńska, Zuzanna Nowak, Wiktoria Świątkowska, Dominika Piestrzyńska, Julia Biegańska, Marta Gajecka, Martyna Gajda, Kinga Grzejszczak, Julita Łuczyńska, Marta Piestrzyńska i Natalia Szumigaj uczestniczyły w XIII rajdzie „Barbórka” w Kleszczowie.
Po zakwaterowaniu w szkole dziewczęta zjadły smaczny posiłek. Następnie wraz z 400 uczestnikami z 20 szkól złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod Pomnikiem Niepodległości w centrum Kleszczowa. Po krótkim zwiedzaniu miejscowości wróciły do szkoły, by uczestniczyć w licznych konkursach wiedzowych i artystycznych.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 35
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości