Breadcrumbs

Strona startowa WydarzeniaPoznajemy ciekawe miejsca Łodzi PDF Drukuj Email

Poznajemy ciekawe miejsca Łodzi

23 listopada 2018 r. uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Drużbicach pod opieką p. Joanny Adamczyk, p. Wiesławy Sikory – Świętosławskiej i p. Emilii Płuciennik wyjechali do Łodzi. Pierwszym punktem wycieczki był seans w planetarium. Tutaj nasi uczniowie mieli przyjemność oglądać pokaz pt. „Gwiazdozbiory jesiennego nieba”. Przewodnik bardzo skrupulatnie oprowadził nas po owych gwiazdozbiorach i wyjaśnił pochodzenie ich nazw. Wszyscy czuli się, jakby byli częścią kosmosu.

Więcej…
 
Ojczyzna to my PDF Drukuj Email

Ojczyzna to my - popołudnie z poezją

W piątkowe popołudnie (16 listopada) jedna z naszych szkolnych sal zamieniła się w nastrojowe miejsce, sprzyjające zadumie nad tym kim jesteśmy, czego pragniemy i jakie wartości są dla nas ważne.
W blasku świec, przy lirycznych nutach Fryderyka Chopina oraz polskiej muzyce filmowej grupa uczniów z klas VIII, VII i VI zaprezentowała rówieśnikom i nauczycielom wiersze poetów polskich, które opiewały piękno naszego kraju, a także skłoniły słuchaczy do refleksji nad trudnymi drogami naszej ojczyzny do odzyskania niepodległości. Była to kolejna lekcja patriotyzmu, którą mogli przeżyć nasi uczniowie w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski.
Popołudnie z poezją przygotowały p. Mariola Grzejszczak i p. Elżbieta Urban.

 
Co dalej, ósmoklasisto? PDF Drukuj Email

Dzień Ekonomika

Już wkrótce uczniowie klasy VIII będą musieli zadecydować o dalszej edukacji, która w znacznym stopniu wpłynie na ich karierę zawodową. Chcąc zapoznać się z ofertą edukacyjną bełchatowskich szkół 15 listopada 2018 r. ósmoklasiści wzięli udział w Dniu Ekonomika.

Więcej…
 
100 lat Niepodległej PDF Drukuj Email

100 lat Niepodległej

9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowali uczniowie klas VI i VII. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego.  W ten sposób społeczność naszej szkoły włączyła się w do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej" organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Akademię przygotowały: pani Monika Kulik, pani Edyta Sikora i pani Monika Stępczyńska.

 
Pokaż radość, przedszkolaku! PDF Drukuj Email

Pokaz radość, przedszkolaku!

W piątek, 9 listopada 2018 r., z okazji 100-lecia niepodległości Polski  w ramach projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” w oddziale przedszkolnym odbyła się uroczystość „Pokaż radość, przedszkolaku!”. Zorganizowano biesiadę patriotyczną, podczas której dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły oraz samodzielnie wykonały flagi. Na to szczególne święto została zaproszona Pani Dyrektor, która przeczytała dzieciom utwory o tematyce patriotycznej, a także wychowankowie z Punktu Przedszkolnego.

 
Naukę czas zacząć PDF Drukuj Email

Ślubowanie pierwszoklasistów

26 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości uroczystość miała charakter patriotyczny. Akcenty narodowe miały swój wyraz w programie prezentowanym przez dzieci, strojach i dekoracji sali. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich

 
Święto pracowników oświaty PDF Drukuj Email

Święto pracowników oświaty

12 października 2018 r. w ZSP w Drużbicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, której myślą przewodnią było hasło: „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”. Uczniowie z klas V – VII pod kierunkiem pani Emilii Płuciennik oraz pani Moniki Stępczyńskiej przygotowali i zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Poprzez słowo mówione i piosenki przekazali społeczności szkolnej, jak ważną rolę w edukacji sprawuje szkoła – placówka kształcąca i wychowująca młodzież. Na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Drużbice p. Bożena Zielińska, przedstawiciel Rady Gminy p. Mariusz Raszdorf oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Rojek.

 
SZKOŁA NA MIARĘ XXI WIEKU PDF Drukuj Email

Szkoła na miarę XXI wieku

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drużbicach dobiega końca termomodernizacja budynku szkoły. Kompleksowe docieplenie budynku na pewno przełoży się na oszczędności w sezonie grzewczym, ale też zdecydowanie poprawi estetykę elewacji. To nie wszystko, bo w naszej placówce w czasie wakacji dokonano też wymiany instalacji elektrycznej. Teraz we wszystkich pomieszczeniach zainstalowane zostały lampy typu LED, które oprócz mniejszego zużycia energii, dają też dużo lepsze światło. Wszystko to ma na celu poprawę warunków nauki naszych uczniów. Dodatkowo jeszcze wszystkie pracownie i korytarze szkoły zostały na nowo pomalowane.

Więcej…
 
A może do Łodzi? PDF Drukuj Email

Poznajemy Łódź

5 października 2018 r. czwartoklasiści naszej szkoły wraz z rówieśnikami z Wadlewa odwiedzili Łódź. Podczas tej integracyjnej wycieczki zwiedzili kilka ciekawych obiektów tego miasta i uczestniczyli w interesujących zajęciach. W Manufakturze odwiedzili Centrum Nauki „Eksperymentarium”, gdzie przy interaktywnych stanowiskach zdobywali nowe doświadczenia, prowadzili obserwacje i zgłębiali tajniki otaczającego nas świata. Ciekawym przeżyciem było przejście kosmicznym tunelem, w którym przez kilkanaście sekund można było doświadczyć uniesienia nad ziemią.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 7 z 35
Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości