Breadcrumbs

Strona startowa WydarzeniaToruńskie pierniki i nie tylko… PDF Drukuj Email

Toruńskie pierniki

28 września 2018 r. uczniowie klas Va, Vb, VI pod opieką p. Ilony Jagusiak, Edyty Malinowskiej i Edyty Sikory odwiedzili jedno z najlepiej zachowanych i najbogatszych w zabytki miast Polski - Toruń. Spacerując uliczkami Starego Miasta podziwiali średniowieczne mury miejskie, Krzywą Wieżę, Rynek Staromiejski. W bohaterów legend wcielili się w Domu Legend Toruńskich. Tu wykonali liczne zadania, które pozwoliły im lepiej poznać legendy związane z Toruniem. W Muzeum Piernika mogli samodzielnie przygotować ciasto na pierniki, a także wykonać i ozdobić „swoje” pierniczki. W czasie warsztatów prowadzonych przez mistrza poznali też tajniki związane z przygotowaniem i pieczeniem ciasta.

Więcej…
 
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy świętowali Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (WMTDAY). Obchody miały na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także przypomnieć o jej przydatności w życiu codziennym. Uczniowie przez cały tydzień powtarzali tabliczkę mnożenia. Na korytarzach pojawiły się plakaty reklamujące WMTDAY oraz rymowanki o tabliczce mnożenia. Sporo emocji wywołały egzaminy przeprowadzane podczas przerw przez komisje oraz specjalne uczniowskie patrole egzaminacyjne. Starsi uczniowie rozwiązywali zakodowane w QR- ach zadania, poukrywane na szkolnych korytarzach. Ze znajomości tabliczki zostali przepytani wszyscy chętni - uczniowie, nauczyciele, rodzice i inni pracownicy szkoły. Każdy, kto pomyślnie zdał egzamin otrzymał naklejkę z tytułem Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wkrótce na uroczystym apelu wręczone zostaną specjalne certyfikaty potwierdzające znajomość tabliczki mnożenia. Koordynatorami akcji w naszej szkole były nauczycielki: Maria Koper i Agnieszka Idzikowska.
W akcji wzięło udział 3885 szkół z Polski oraz 32 krajów świata.

 
„Strasznie fajny weekend w Straszowie ze 100-leciem niepodległości w tle” PDF Drukuj Email

Strasznie fajny weekend w Straszowie

W dniach 28-29 września uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w II Rajdzie Pieszym „Strasznie fajny weekend w Straszowie ze 100-leciem niepodległości w tle” w Szkole Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie. Organizatorem rajdu było SK PTSM przy szkole podstawowej, Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Piotrkowie Trybunalskim oraz Gminne Centrum Kultury w Rozprzy. Celem rajdu było poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Straszowa i Gminy Rozprza, edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży, propagowanie walorów historycznych i przyrodniczych Gminy Rozprza,  uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i propagowanie wartości patriotycznych,  promocja Szkoły Podstawowej im. Zofii Grzybowskiej w Straszowie i Gminy Rozprza oraz integracja członków PTSM poprzez wspólne zabawy i konkursy.
W rajdzie wzięło udział ponad 120 uczestników. Opiekunem drużyny z naszej szkoły była pani Monika Stachurska. Na uczestników rajdu czekało wiele konkursów i atrakcji, które nie pozwalały im się nudzić.

Więcej…
 
"Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak dużo tak nielicznym" PDF Drukuj Email

Dywizjon 303

25 września uczniowie z klas VIII i VII uczestniczyli w wyjeździe do kina Helios w Bełchatowie na film pt. "DYWIZJON 303 - HISTORIA PRAWDZIWA". Film opowiada  historię polskich asów przestworzy. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Kulik, Elżbieta Urban i Monika Stachurska.

 
Chatka Puchatka PDF Drukuj Email

Chatka Puchatka

25 września 2018 r. uczniowie klasy II pod opieką wychowawczyni p. W. Sikory-Świętosławskiej i p. D. Szrajer udali się do ZSP nr 3 w Bełchatowie na przedstawienie pt. „Chatka Puchatka” ufundowane przez GKRPA w Drużbicach. Spektakl w wykonaniu Janiny Borońskiej i Andrzeja Łągwy oprócz wielu wrażeń, świetnej zabawy i dużej dawki humoru niósł przesłanie o życiu w trzeźwości oraz o przemocy w rodzinie.

 
Wycieczka do Przedborskiego Parku Krajobrazowego PDF Drukuj Email

Wycieczka do Przedborskiego Parku Krajobrazowego

12 września 2018 r. uczniowie kl. Va i Vb oraz kilkoro uczniów z klas czwartych pod opieką p. Ilony Jagusiak, p. Edyty Malinowskiej i p. Moniki Stępczyńskiej udali się do Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Na terenie rezerwatu „Bukowa Góra” i „Murawy Dobromirskie” wysłuchali prelekcji na temat form ochrony przyrody, poznali rośliny chronione występujące na terenie parku, podziwiali przepiękne okazy skał, drzew, krzewów, grzybów. Dużo wysiłku kosztowało wszystkich wejście na najwyższą górę w województwie łódzkim „Fajna Ryba”, skąd rozciągały się przepiękne krajobrazy. Tradycyjnie już ognisko z kiełbaskami zakończyło nasze spotkanie z Przedborskim Parkiem Krajobrazowym.

 
Tam, gdzie się Kopernik urodził... PDF Drukuj Email

Tam, gdzie się Kopernik urodził

29 maja 2018 r. uczniowie klasy VI a odwiedzili jedno z najstarszych miast Polski - Toruń, który jest ogólnopolską siedzibą Ligi Polskich Miast UNESCO, a jego zespół staromiejski znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Szóstoklasiści udali się do Domu Legend Toruńskich, gdzie nie tylko poznali legendy związane z tym miastem, ale mogli również wcielić się w ich bohaterów i wykonać szereg ciekawych zadań.

Więcej…
 
Leśna debata PDF Drukuj Email

Leśna debata

Na zakończenie działań tygodnia ekologicznego uczniowie klasy VIa i IVb pod opieką wychowawczyń p. E. Urban i p. E. Malinowskiej przygotowali spektakl pt. „Leśna debata”. Zaprezentowali w nim obawy leśnych zwierząt  dotyczące degradacji środowiska oraz formy pomocy, jakie nieść mogą przyrodzie młodzi, zatroskani o swoją przyszłość ludzie. Muzycznym uzupełnieniem spektaklu były piosenki w wykonaniu uczniów klasy IIIa.

 
Skok po wiedzę PDF Drukuj Email

Skok po wiedzę

17 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V i VIa udali się do planetarium w  Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, gdzie uczestniczyli w pokazie pt. „Najbliższe podwórko”. Podczas niezwykłego seansu uczniowie spotkali się z wielkim obłokiem molekularnym, z którego narodził się Układ Słoneczny, obejrzeli z bliska powierzchnię Słońca i podróżowali po najbardziej niesamowitych miejscach naszego systemu planetarnego.
Kolejną atrakcją wycieczki była nietypowa lekcja wychowania fizycznego, która odbyła się w parku trampolin.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 8 z 35
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości