Breadcrumbs

Strona startowa WydarzeniaWidzieliśmy Go żywego PDF Drukuj Email

Widzieliśmy Go żywego

W atmosferę Świąt Wielkanocnych wprowadzili nas uczniowie klas III, którzy pod opieką p. katechetki przygotowali montaż słowno-muzyczny „Widzieliśmy Go żywego”.

 
Kolejny raz POMAGAMY PDF Drukuj Email

Kolejny raz POMAGAMY

W marcu wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w kolejnej akcji „Tak! Pomagam!”, której celem jest zbiórka żywności o długim terminie przydatności do spożycia. Z zebranych artykułów zostały przygotowane paczki świąteczne dla potrzebujących z terenu naszej parafii oraz terenu archidiecezji łódzkiej.

 
Bal szkolnych kół Caritas PDF Drukuj Email

Bal kół Caritas

25 stycznia 2018 r. grupa uczniów działających w Szkolnym Kole Caritas bawiła się na zabawie karnawałowej zorganizowanej dla wolontariuszy w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi. Bal, zorganizowany już po raz 12, był podziękowaniem dla dzieci i młodzieży, które angażują się w pomoc charytatywną w swoich szkołach. Wzięło  w nim wzięło blisko 200 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie bawili się wspaniale i zostali dostrzeżeni przez organizatorów. Artur Gajda zdobył II miejsce w konkursie na karnawałowe przebranie, a Oliwia Owczarek została wyróżniona za świetną zabawę. Uczniowie wystartowali też w turnieju  szybkościowo-zręcznościowym, w którym nie mieli sobie równych.

 
Szkolne jasełka PDF Drukuj Email

Jasełka 2017

W tym roku w nastrój świąteczny wprowadzili nas uczniowie klasy II, którzy pod opieką wychowawczyni p. Joanny Adamczyk oraz katechetki p. Justyny Młudzik przygotowali bożonarodzeniowe jasełka. Swój występ drugoklasiści zaprezentowali również szerszej społeczności w kościele parafialnym.

 
Na lodowisku PDF Drukuj Email

Na lodowisku

Mikołajkowym  upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców dla klas IV -VII był wyjazd na lodowisko PCS w Bełchatowie. Dla niektórych był to pierwszy kontakt z lodem i łyżwami, jednak wszystkie klasy doskonale się bawiły, a ci którzy jeżdżą na rolkach, śmigali po lodzie niczym zawodowi łyżwiarze.

 
Mikołajkowi goście PDF Drukuj Email

Mikołajkowi goście

6 grudnia obchodziliśmy mikołajki. W związku z tym do naszej szkoły zawitało wielu Mikołajów, co świadczyć może o tym, że mamy wyjątkowo grzeczne dzieci i młodzież.  Najpierw z życzeniami dla całej społeczności szkolnej oraz z upominkami dla przedszkolaków przyszła pani wójt Bożena Zielińska. Następnie dotarł cały zastęp „Świętych” w osobach radnych Gminy Drużbice na czele z przewodniczącym Rady Gminy panem Jackiem Walczykiem. Państwo radni odwiedzili wszystkie klasy, złożyli życzenia naszym uczniom i każdego poczęstowali dorodnym owocem. Miłym akcentem była też wizyta pani Doroty Kuśmierczak – naczelnika Urzędu Pocztowego w Zelowie, która wraz ze swym asystentem św. Mikołajem złożyła wszystkim życzenia, a najmłodszych poczęstowała słodyczami.
Za tak miłą wizytę Dyrekcja szkoły oraz Grono Pedagogiczne składają serdeczne podziękowania

 
Czekoladowe mikołajki PDF Drukuj Email

Czekoladowe mikołajki

Uczniowie klasy VII wraz z wychowawczynią tradycyjne mikołajki obchodzili w nietypowy sposób. Od tygodni przeglądali sklepowe półki w poszukiwaniu najdziwniejszych i najoryginalniejszych smaków czekolad. W klasie wszystkie czekolady zostały złożone do worka św. Mikołaja. Następnie odbyło się losowanie. Czekolada z chili, jagodowa, miętowa, poziomkowa, biała z mango, z kryształkami soli morskiej i gorzka z grejpfrutem, to tylko niektóre smaki, których mogli skosztować siódmoklasiści.                 
To były najsłodsze i najbardziej czekoladowe mikołajki w naszej szkole. Zapewne przez najbliższy tydzień, żaden uczeń z klasy VII nie tknie niczego czekoladowego!

 
Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” PDF Drukuj Email

Rok 2017/2018

10 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy V, przygotowani przez wychowawcę p. Edytę Sikorę oraz p. Monikę Stępczyńską, przybliżyli kolegom i koleżankom losy Polski i jej drogę do odzyskania wolności. Zaprezentowali wiersze oraz piosenki, pozwolili na chwilę zadumy oraz chwilę radości.

 
Wizyta w nowoczesnym godpodarstwie PDF Drukuj Email

W nowoczesnym gospodarstwie

9 listopada 2017 r. uczniowie ZSP w Drużbicach gościli w gospodarstwie rolnym Państwa K. B. Łuczyńskich we Wdowinie. Wizyta ta była związana z otwarciem nowej chlewni w w/w gospodarstwie. Dla wielu uczniów był to niezwykle ciekawy przykład tego, jak dziś może funkcjonować nowoczesne  rolnictwo. Z wielką uwagą wszyscy śledzili nowatorskie rozwiązania technologiczne zastosowane w nowo powstałym obiekcie. Uczniowie mogli też wysłuchać prelekcji poświęconej bezpiecznej drodze do i ze szkoły przeprowadzonej przez przedstawicieli policji oraz wykładu przedstawiciela KRUS-u na temat bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym.
Całość gospodarze uświetnili obfitym poczęstunkiem oraz licznymi upominkami, którymi zostali obdarowani uczestnicy wyjazdu.
Za tak ciekawie, a jednocześnie przyjemnie spędzony czas Dyrekcja szkoły oraz całe Grono Pedagogiczne składa Państwu Łuczyńskim serdeczne podziękowania.

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 9 z 35
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości