Breadcrumbs

Strona startowa Nasze sukcesy Co wiemy o potyfikacie św. Jana Pawła II?Co wiemy o potyfikacie św. Jana Pawła II? PDF Drukuj Email

 Co wiemy o pontyfikacie św. Jana Pawła II?

14 czerwca 2019 r. uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Łuczyńska z kl. VI, Weronika Kołodziej oraz Miron Łapkowski – Świech (oboje z kl. V b) uczestniczyli w XVI Powiatowym Konkursie „Pontyfikat Jana Pawła II”.

Konkurs rozpoczął się Mszą świętą w parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie. Można było tam podziwiać prace plastyczne przedstawiające budowle sakralne związane z osobą Świętego Jana Pawła II, które uczniowie wykonali podczas etapu szkolnego. Drużyna naszej szkoły przygotowała makietę przedstawiającą Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej w Fatimie. Następnie uczniowie wraz z opiekunami przejechali do Sali Herbowej Urzędu Miasta Bełchatowa, gdzie rozpoczęły się zmagania konkursowe. Na uczestników czekały różne zadania pisemne i ustne, a także prezentacja przygotowanej scenki spotkania ze Świętym Janem Pawłem II. Nasi uczniowie przedstawili spotkanie Jana Pawła II z młodzieżą pod oknem w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej 3. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła 5 miejsce.

 

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości