Breadcrumbs

Strona startowa Wydarzenia Rajdy dla frajdy!Rajdy dla frajdy!

Rajd w Straszowie

W dniach 27-29 września 2019 r. uczennice naszej szkoły uczestniczyły w III Rajdzie Pieszym „Strasznie fajny weekend w Straszowie”. Organizatorem rajdu było SK PTSM przy tamtejszej szkole podstawowej, Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Piotrkowie Trybunalskim oraz Gminne Centrum Kultury w Rozprzy.

W rajdzie wzięło udział prawie 120 uczestników wraz z opiekunami. Opiekunem drużyny z naszej szkoły była pani Monika Stachurska. Na uczestników rajdu czekało mnóstwo atrakcji, konkursów i niespodzianek.  W konkursie na Eko Żywność pod hasłem „Zdrowie na talerzu” nasz zespół zdobył nagrodę specjalną za najciekawszą prezentację. Stół ze zdrową żywnością przygotowany przez nasze uczennice zachwycił wszystkich. Kanapki sówki z białym twarożkiem i szczypiorkiem, świeżo wyciśnięty sok, suszone chipsy z jabłek, miód z przydomowej pasieki oraz domowe powidła z czarnej porzeczki i śliwek  przyciągnęły wielu amatorów. W czasie rajdu odbyły się również konkursy: plastyczny, ekologiczny, rozgrywki sportowe w koszykówkę oraz konkurs wiedzy o PTSM  i gminie Rozprza,  w którym Aleksandra Łuczyńska wywalczyła II miejsce. Uczniowie piekli także kiełbaski, śpiewali piosenki o zdrowym jedzeniu oraz tańczyli na dyskotece. W nocy odbył się chrzest osób, które pierwszy raz uczestniczyły w rajdzie.
Sobotę rozpoczęło pyszne śniadanie, które miało dać uczestnikom rajdu siłę do aktywnego wzięcia udziału w grze terenowej pod nazwą „Czy w Straszowie straszy?”. Drużyny musiały odszukać w szkole i okolicznym parku punkty, na których czekały na nich zadania sprawnościowe, konkursy wiedzowe oraz zagadki tematyczne. Zawodnicy musieli wykonywać rozmaite zadania, za które dostawali punkty i przedmioty potrzebne do ukończenia gry terenowej. Drużynowo zajęliśmy 3 miejsce w grze terenowej na 12 startujących drużyn.

Pierwszy rajd w „nowym” składzie za nami. Wiadomo pierwszy, więc nie należało się spodziewać fajerwerków. A jednak nasze uczennice wykazały się ogromną wiedzą, talentami plastycznymi i muzycznymi, wyjątką sprawnością fizyczną oraz skutecznie potrafiły się ze sobą porozumieć i  współpracować w grupie. W rajdzie uczestniczyły: Zuzanna Nowak, Aleksandra Łuczyńska, Wiktoria Świątkowska, Magdalena Komuńska, Weronika Trajdos, Nadia Mikulska i Dominika Piestrzyńska.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości