Breadcrumbs

Strona startowa Akcje - programy TAK, POMAGAM - 2019TAK, POMAGAM - 2019

TAK, POMAGAM 2019

W piątek i sobotę, 6 i 7 grudnia 2019 roku, Caritas Archidiecezji Łódzkiej zorganizowała siedemnastą zbiórkę żywności w ramach Zbiórki Żywności Caritas w Polsce. Na terenie Archidiecezji Łódzkiej zbiórka została przeprowadzona w 105 sklepach.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Drużbicach zbierali żywność w Bełchatowie w sklepie „Biedronka”. Podczas akcji zgromadzili 270 kg artykułów spożywczych (np. cukier, makaron, mąka, ryż, kasze, płatki) oraz 125 produktów liczonych w sztukach (np. dżem, konserwy, herbata). Z naszej szkoły w akcję włączyło się 27 uczniów z klas IV – VIII. Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla Parafialnego Zespołu Caritas działającego w parafii św. Rocha w Drużbicach i dla placówek Caritas Archidiecezji Łódzkiej, w których prowadzone jest dożywianie dzieci i dorosłych.

W dotychczasowych zbiórkach łódzka Caritas pozyskała prawie 350 ton żywności, z której udało się przygotować ponad 40 tysięcy paczek dla potrzebujących.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości