Breadcrumbs

Strona startowa Nasze sukcesy Polaków drogi do niepodległościPolaków drogi do niepodległości

Polaków drogi do niepodległości

3 lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Bełchatowie odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Historycznego „Polaków drogi do niepodległości”, który miał na celu zainteresowanie uczniów historią, poszerzenie ich wiedzy historycznej dotyczącej ziem polskich w drugiej połowie XIX wieku oraz integrację szkół powiatu bełchatowskiego.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Dominika Piestrzyńska, Weronika Trajdos i Przemko Matyskiewicz (wszyscy z klasy VIII) pod opieką pani Moniki Stachurskiej.
W pierwszym etapie uczestnicy konkursu rozwiązywali indywidualnie test składający się z 15 pytań otwartych. Następnie odbyło się pięć rund II etapu. Wśród zadań były pytania z zakresu znajomości wydarzeń politycznych, walk zbrojnych, charakterystyki postaci historycznych, rozpoznawania tytułów i autorów obrazów. Nasza drużyna wywalczyła III miejsce.  Konkurs patronatem objęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. Gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości