Breadcrumbs

Strona startowa Wydarzenia MDJO w naszej szkoleMDJO w naszej szkole

MDJO w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione prze UNESCO i obchodzone 21 lutego. Ma ono za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły w tym roku włączyli się do zabawy.

Pomysłowo zrealizowali pierwsze wyzwanie MDJO, wcielając się w bohaterów lektur polskich autorów. Ponadto na lekcjach języka polskiego zmagali się z przeróżnymi zadaniami m. in. rebusami, krzyżówkami i łamigłówkami językowymi. Na matematyce zaś szukali związku „królowej nauk” z frazeologią. Po wytężonej pracy powstały „gazetowe wiersze”, malowane związki frazeologiczne oraz plakaty zawierające ulubione słowa w języku polskim.

 

 
Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości