Breadcrumbs

Strona startowa Akcje - programy Narodowe Czytanie 2023Narodowe Czytanie 2023

 Narodowe Czytanie 2023

14 września w Świetlicy Wiejskiej w Drużbicach miała miejsce 12 odsłona ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Tym razem przenieśliśmy się w piękne nadniemeńskie okolice, do dworu rodziny Korczyńskich i siedziby Bohatyrowiczów, bohaterów utworu Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Wśród lektorów znalazły się m.in. przedstawicielki naszej szkolnej społeczności p. Aleksandra Matyszkiewicz i p. Edyta Sikora. Na widowni zasiedli, ubrani w „stroje z epoki”, uczniowie klas VIII i V wraz z opiekunami. Po wysłuchaniu fragmentów powieści przedstawiciele wspomnianych klas wzięli udział w konkursie, wykazując się nie tylko znajomością treści lektury, ale także umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi.  Wydarzenie miało piękną oprawę. Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Drużbicach za zaproszenie.

 
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości