Breadcrumbs

Strona startowa WolontariatWolontariat
"Tak. Pomagam" - 24 edycja

 Tak. Pomagam - 24 edycja

W sobotę, 9 marca 2024 roku, podczas dwudziestej czwartej zbiórki żywności „Tak. Pomagam”, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zbierali w jednym ze sklepów „Biedronka” w Bełchatowie produkty spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia. W akcję włączyło się 11 uczniów z klas III – VI naszej szkoły.

Z zebranej żywności wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas w Drużbicach przygotują dla osób potrzebujących świąteczne paczki na Wielkanoc.

 
Pomaganie jest przyjemne!

 Siejmy dobro!

W styczniu odwiedzili nas sympatyczni goście. Wraz ze swoją mamą przyjechał do nas Adrian, młody niepełnosprawny człowiek, dla którego zorganizowaliśmy w grudniu kiermasz charytatywny. Dziewczęta ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przekazały mamie chłopaka zebrane środki, a Adrian podarował nam piękne podziękowanie, które przygotował podczas pobytu na turnusie rehabilitacyjnym. Siejmy dobro – pomagajmy!

 
Wysłaliśmy w świat cząstkę dobra i optymizmu!

 Cząstka dobra

Kolejny już raz dziękujemy za przyłączenie się do kampanii „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Uczniom klasy V udało się sprzedać wszystkie bożonarodzeniowe kartki. Zebrane 150 złotych trafiło na konto Stowarzyszenia Sursum Corda (łac. „w górę serca”) i zostanie przeznaczone na pomoc chorym i niepełnosprawnym.

 
Kolejna akcja SK Caritas

 Akcja SK Caritas

Przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali sianko na stoły wigilijne. Następnie rozprowadzali je w kościele św. Rocha w Drużbicach wraz ze świecami Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 
Świąteczne życzenia

 Świąteczne życzenia

Uczniowie klas starszych naszej szkoły przygotowali piękne kartki świąteczne, które przed Bożym Narodzeniem trafiły do emerytowanych pracowników naszej placówki.
Mamy nadzieję, że pamięć i świąteczne życzenia sprawiły naszym seniorom radość.

 

 
« PoczątekPoprzednia1234NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 4
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości