Breadcrumbs

Strona startowa Zajęcia pozalekcyjne Tropiciele historiiBarbórka w Kleszczowie PDF Drukuj Email

Barbórka w Kleszczowie

24 – 25 listopada 2017 r. nasi uczniowie znów wybrali się na rajd. Tym razem do Kleszczowa pojechali: Julia Biegańska, Marta Piestrzyńska, Natalia Szumigaj, Ola Łuczyńska, Julita Łuczyńska, Zuzia Nowak, Kinga Grzejszczak, Marta Gajecka, Martyna Gajda, Dominika Piestrzyńska, Maciej Bartkiewicz i Mateusz Mikułowski oraz p. M. Stachurska. Rajd rozpoczął się ekologicznym przedstawieniem, którego motywem przewodnim była woda.

Więcej…
 
Z Kościuszką w Krakowie PDF Drukuj Email

Z Kościuszką w Krakowie

Delegacja uczniów z ZSP w Drużbicach wraz z opiekunką panią Moniką Stachurską w dniach 12 – 14 października uczestniczyła w Zlocie Młodzieży Szkół im. T. Kościuszki w Krakowie. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swej wiedzy na temat postaci patrona, wykazania się sprawnością fizyczną w wielu zadaniach przygotowanych przez organizatorów. Przy wszystkich działaniach wykazali się stosowną wiedzą i dziarską postawą zajmując wśród zgromadzonych 32 szkół drugie miejsce.

Więcej…
 
IX Rajd Jesienny "Sobota z Reymontem" PDF Drukuj Email

Sobota z Reymontem

Miłośnicy rajdów mają kolejną imprezę za sobą. Tym razem (7 października) Julita Łuczyńska, Kinga Grzejszczak, Zuzia Nowak, Julia Biegańska, Natalia Szumigaj, Martyna Gajda i Weronika Trajdos wraz z opiekunką p. Moniką Stachurską gościły w Będkowie. Rajd rozpoczął się wizytą na basenie w Tuszynie. Później wszyscy uczestnicy zostali zaproszenie na posiłek – przepyszne pierogi (rekordzistki zjadły po 18 sztuk!!!).

Więcej…
 
Z rękodziełem w Sukcesji PDF Drukuj Email

Z rękodziełem w Sukcesji

Uczennice naszej szkoły Julita Łuczyńska, Kinga Grzejszczak, Aleksandra Łuczyńska wraz z opiekunką p. Monika Stachurską miały okazję brać udział w Festynie Diabeciaków w Łodzi. W galerii Sukcesja zaprezentowały wyroby rękodzieła artystycznego uczniów naszej szkoły. Stoisko z koralikami prezentowało się bardzo ładnie. Odwiedziło je wielu zainteresowanych tego typu biżuterią.

 
Z Celtami nam po drodze PDF Drukuj Email

Z Celtami nam po drodze

Na terenie Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wodzinie Prywatnym w dniach 9-10 czerwca 2017 r. odbył się VII Pieszy Rajd „Mitomania”. W rajdzie, w ramach działalności koła „Tropiciele historii”, uczestniczyły: Julia Biegańska, Kinga Grzejszczak, Julita Łuczyńska, Marta Piestrzyńska, Kinga Staszek, Natalia Szumigaj, Marta Gajecka i Martyna Gajda wraz z opiekunką panią Moniką Stachurską. W programie rajdu odbyło się wiele konkursów, wycieczka do rezerwatów Molenda i Wolbórka, a także nocna gra terenowa i wspólne ognisko. Tematem przewodnim była mitologia celtycka.

Więcej…
 
Szlakiem Modrzewskiego PDF Drukuj Email

Szlakiem Modrzewskiego

12 i 13 maja 2017 r. uczennice z klasy VIa: Julia Biegańska, Kinga Grzejszczak, Julita Łuczyńska, Marta Piestrzyńska, Kinga Staszek, Natalia Szumigaj oraz uczennice z klasy VIb: Marta Gajecka i Martyna Gajda wraz z opiekunką panią Moniką Stachurską, w ramach działalności koła „Tropiciele historii”, uczestniczyły w XXX Rajdzie „Szlakiem Andrzeja Frycza Modrzewskiego”, który odbył się w Wolborzu.

Więcej…
 
Szlakiem powstańców styczniowych PDF Drukuj Email

Szlakiem powstańców styczniowych

Z okazji 154 rocznicy wybuchu powstania styczniowego w dniu 15 stycznia 2017 r. odbył się 17. Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r. Jego celem było uczczenie bohaterów walczących o niepodległość Polski, poznanie historii powstania styczniowego, propagowanie patriotycznych wzorów, miejsc pamięci powstańców styczniowych. Trasa tegorocznego marszu wiodła od Parzna przez Groblę, Kluki, Kaszewice do Kurnosa II.

Więcej…
 
Kolejny Rajd z Mikołajem PDF Drukuj Email

Kolejny Rajd z Mikołajem

14 stycznia 2017 r. już po raz osiemnasty odbył się Noworoczny Rajd z Mikołajem, którego organizatorami były Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Dłutowie. Celem rajdu było poznawanie atrakcji przyrodniczych i antropologicznych Gminy Dłutów, podnoszenie kondycji zdrowotnej, racjonalne spędzanie czasu wolnego, profilaktyka oraz kultywowanie tradycji. W rajdzie brało udział ponad 500 uczestników. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunką p. Moniką Stachurską szli 8-kilometrowym leśnym szlakiem.

Więcej…
 
W kręgu przodków PDF Drukuj Email

W kręgu przodków

W dniu 16 grudnia 2016 r. rozstrzygnięty został powiatowy konkurs na drzewo genealogiczne, który odbywał się pod hasłem "W kręgu przodków - historia mojej rodziny". Konkurs zorganizowano w ramach projektu "Grocholice - łączymy pokolenia". Wśród organizatorów byli: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, OSP Bełchatów - Grocholice i Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Bełchatowie.

Więcej…
 
« PoczątekPoprzednia12345NastępnaOstatnie »

Strona 1 z 5
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości